WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічний стан в нашому місті (Коломия) - Реферат

Екологічний стан в нашому місті (Коломия) - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Екологічний стан в нашому місті (Коломия)
До найбільш актуальних проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети і від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екологічні - проблеми ресурсів, охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки та гармонії взаємин людини з природою.
Характерними рисами стану навколишнього природного середовища нашої місцевості є забруднення атмосферного повітря поверхневих і підземних вод, ґрунтів, а також активізація несприятливих природних процесів.
Недостатня потужність очисних споруд у місті призводить до скидів значних об'ємів забруднених стоків у водойми. Актуальною і невирішеною проблемою є розміщення, утилізація і переробка промислових відходів. Вирішення багатьох екологічних проблем ускладнює важкий фінансово-економічний стан, що склався за останнє десятиріччя. Стосунки людини з природою завжди мали складний і суперечливий характер.
За останні роки намітилися певні тенденції до покращення екологічної ситуації та стану екологічної безпеки. Зменшилася кількість викидів в атмосферу, загальне водоспоживання та відповідно зменшилось скидання стічних вод у водойми, що позитивно відобразилося на їхньому екологічному стані.
Важливе значення для людини має значення, яку воду вона споживає. Більшість населення немає фільтрів, а споживає те, що тече з водопровідного крану, часом навіть не відстоюючи. Щоб пити здорову цілющу воду, треба, образно кажучи, не плювати у криницю, а очищати її. З тією кількістю сміття, яке наші люди можуть вивезти на береги річок це зробити важко. Щодо очищення, то коштує воно не дешево. Тільки частина берегоукріплюваних робіт лівого і правого берегів Прута в зоні міста обійшлася 1,5 мільйона гривень. Коломиї, яка розташована на лівому березі Прута часто повені завдають великої шкоди. Вони підмивають водозабірні споруди - єдине джерело водопостачання, руйнують берегоукріплення.
Щоб відвести русло річки від розмитою ділянки берега, проклали канал завдовжки 500 м, влаштували дві загати для припинення ерозії іукріпили берег, очистили та привели в належний технічний стан інфільтраційні басейни водозабірних споруд.
Такі роботи вселяють певну надію, хоча б на те, що менше хромуватимуть питну воду, адже хлор отруйний. Чим каламутніша вода, тим сильніший її хлорний присмак у водогонах.
Одним з найбільш необхідних і улюблених місць коломиян був і залишається парк ім.Трильовського. Ще Австрійська імперія залишила коломиянам у спадок чудовий парк, який впродовж півтора століття був окрасою міста. Але вічного в природі деревних і чагарникових порід не буває. Дерева старіють, відмирають і вимагають відтворення при активній допомозі людини.
У 1995 році з метою поліпшення стану парку, його віддали в оренду на 25 років, але орендатор нічого не зробив, щоб зберегти пам'ятку садово-паркового мистецтва. За ці роки парк ще більше занепав, а окремі його ділянки просто знищено. Тепер тут уздовж і впоперек ходить, хто хоче і куди хоче. При безсистемних переходах знищується родючість землі, затоптується під ногами все живе.
Люди порушили структуру ґрунту, довели верхній родючий шар до виснаження, а місцями - до знищення. Порушено водорегулюючий процес у ґрунті. Помилкою було покриття доріжок асфальтом. Окремі сусіди парку помалу захоплюють чужу територію. Дехто проклав для себе автов'їзд до власного помешкання, а тепер вимагає вирубки дерев, бо він не може заїхати вантажівкою.
Коломиянам і державі нанесено великої школи цією безгосподарністю. Знищити деревно-чагарникове посадження, яким є парк ім. Трильовського було дуже просто, а от для відновлення потрібні сотні тисяч гривень.
Стоять у парку на постаментах Адам Міцкевич, Кирило Трильовський, росте могутнє дерево гінкго - пам'ятки нашої історії і з осудом дивляться на розвалини споруд, забруднення річки Радилівки, дорікаючи нашому сумлінню - до чого дожилися ви, нащадки славних родичів, спадкоємці невдячні.
Давайте спільно наводити лад у своєму місті!

 
 

Цікаве

Загрузка...