WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Нові технології збереження енергії для України - Реферат

Нові технології збереження енергії для України - Реферат

затінення від навколишніх будівель та відповідним чином організовувати зовнішню архітектуру будинку. Так, один з авторів цієї статті під час її написання жив в Дрездені в недавно збудованому шестиповерховому будинку, який разом з сусідніми такими ж будинками був орієнтований довгою стороною по лінії схід-захід. Особливість цього мікрорайону полягала в тому, що з північного боку будинки не мали жодного балкону, хоч звідти й відкривався й мальовничий вид на старовинний Дрезден, а всі балкони були розташовані з південного боку. Очевидно, що наявність балконів з північного боку викликає додаткові втрати тепла. А от з південного боку балкон діє як певний піддашок до розташованого нижче поверху, затінюючи влітку вікна та приміщення від сонячних променів. Про піддашки в сучасному виконанні також писалося в репортажі кількамісячної давності зі Страсбурга [20]. Тут додатково слід наголосити на наступному. В колишній Німецькій Демократичній Республіці, як і в СРСР будинки часто зводилися без дотримання норм енергозбереження. Нині всі ці будинки в Дрездені поступово покриваються захисними теплозберігаючими щитами, які навіть при невдалому розташуванні щодо Сонця дозволяють зберегти тепло в приміщеннях. Очевидно, що Україну чекає той же шлях.
Крім того, при плануванні нових мікрорайонів з однотипними будинками варто враховувати визначений на Рис.2 та описаний в підрозділі 2.1.1 "сектор незатінення". В такому випадку будинки будуть розташовані в шаховому порядку подібно до того, як наведено на Рис.8. Зауважимо, що при зростанні широти розміри "сектору незатінення" зростатимуть, тому для дотримання "права на сонце" відстані між будинками треба буде збільшувати відповідно до наведених вище розрахунків.
2.3 Поради для купівлі готового (вже збудованого) житла в приватному або в багатоквартирному будинках
На сьогоднішній день на ринку України нема диференціації в цінах для будинків чи квартир, які враховують чи не враховують "право на сонце". Тому якщо Ви плануєте купувати собі готове житло, то при виборі маєте скористатися наведеними тут підказками, суттєво заощадивши в майбутньому на опаленні Вашого житла. Для тих, хто купує квартиру, можемо запропонувати купувати квартири не на нижніх поверхах, які як правило через "ущільнюючу забудову" потрапляють в "сектор тіні". Конкретний мінімальний поверх треба визначати з врахуванням довколишніх будівель.
2.4. Теплиці для сільського господарства, весняні квіткові клумби
Як вже повідомлялося раніше [20], Європа майже цілий рік потопає в квітах. Якщо для літньої пори це не є зовсім дивиною, то ранньої весни це твердження для нас є незвичним. Німці доволі часто на добре освітлених галявинах насипають невеликі (до 1 м висотою) пагорби, на південних схилах яких ще в лютому висаджують стійкі до невеликих заморозків квіти. Очевидно, що опівдні кут між поверхнею такого пагорба та сонячними променями сягатиме 90o, пагорб дуже добре прогріватиметься, а земля акумулюватиме тепло на ніч, хоча з північного боку може ще лежати сніг.
Інший варіант застосування сонячного тепла взимку - це теплиці. Вони по своїй природі мають бути налаштованими на максимальне споживання енергії Сонця. Однак, традиційно випадків вони суцільно виконані зі скла, мають великі тепловтрати через скло та не враховують головних напрямків надходження сонячного тепла. Як наслідок, взимку через дорожнечу палива теплиці в Україні не працюють, а незаможні громадяни споживають овочі лише в літній сезон. На основі аналізу енергетики "сонячного куба" та сектору появи Сонця в день зимового рівнодення ми пропонуємо всім зацікавленим спробувати будувати теплиці, ідея яких викладена на Рис. 9. Кількість тепла, яка надходитиме в сонячний день до цих приміщень, можна оцінити на основі Рис. 4 з врахуванням площі південної стіни, виготовленої зі скла. Додатковою перевагою наведеної теплиці є економія будівельних матеріалів.
Якщо ж теплиця Вам не потрібна, на приватному подвір'ї чи виробництві можна збудувати аналогічну споруду для робіт в сонячні дні. Навіть якщо на вулиці буде мороз, то близько полудня та після нього всередині буде якщо не літо, то суттєво тепліше, ніж ззовні! Можливо, відповідно до наведеної ідеї нас чекає в майбутньому зміна архітектури й житлових будинків.
Якщо Вас зацікавили наведені тут ідеї, то в додатку до цієї статті наведена Таблиця, якою Ви можете скористатися при плануванні використання "права на сонце" у Вашій місцевості.
Вячеслав Хаврусь, канд. хім. наук, ведучий розділу Майдану "Відновлювана енергетика", e-mail: vhavrus(aт)yahoo.com
Ігор Шелевицький, докт. техн. наук, професор, e-mail: sheleviv(aт)ya.ru
Автори запрошують до дискусії та подальшої співпраці зацікавлених осіб та організації.
Перелік посилань:
[1] В.Хаврусь Ми не бидло, ми не козли? - Раби! (Ч.1, Ч.2, Ч.3, Ч.4).
[2] О.В.Крылов Ограниченность ресурсов как причина предстоящего кризиса // Вестник Российской Академии наук, том 70, № 2, 2000 г., с. 136-146. Адреса в Інтернеті - http://vivovoco.rsl.ru/VV/JOURNAL/VRAN/ALERT.HTM
[3] І.ШелевицькийАтомна енергетика і чорна металургія - що з того українцям?
[4] Герман Шеер "Восход Солнца в мировой экономике. Стратегия экологической модернизации", перевод с немецкого. - М., 2002. (Библиотека журнала "Экология и жизнь").
[5] Новини Майдан-ІНФОРМу: "An Inconvenient Truth" - фільм, який має побачити кожен.
[6] П.Р.Сабади "Солнечный дом", пер. с англ. Н.Б.Гладковой, Москва, Стройиздат, 1981, 114 с. (книга доступна для завантаження з Інтернет).
[7] Л.М.Маленко Запорозькі традиції південноукраїнського козацтва останньої чверті ХVIII-ХІХ століття.
[8] Полтавська область. Адміністративно-територіальний поділ. Харків "Прапор". - 1978. 230 с.
[9] Р.Сирінський Cередній клас як тема сучасної української політичної думки
[10] Дистанційний Інтернет-курс "ТЕХНОЛОГИИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ВОЗОБНОВЛЯЕМЫХ ИСТОЧНИКОВ ЭНЕРГИИ", підготований міжнародною мережею по збалансованій енергії INFORSE. Автором російської версії є Агентство по відновлюваній енергетиці (Україна). Детальніше - http://www.ecomuseum.kz/dieret/dieret.html
[11] В.Ф.Гершкович Новый поворот к Солнцу
[12] Энергосберегающие системы жилых зданий. Пособие по проектированию. КиевЗНИИЭП. Центр энергосбережения. Киев - 2006.
[13] П.В.Маковецкий Смотри в корень! Сборник любопытных задач и вопросов. 3 изд. - М.: "Наука", 1976; 4 изд. - М.: "Наука", 1979; 5 изд. - М.: "Наука", 1984. Адреса в Інтернеті - http://n-t.ru/ri/mk/sk.htm
[14] В.Хаврусь, А.Трипольський Першочергові заходи для пом'якшення впливу майбутньої енергетичної кризи на громадян України
[15] Дані надані Ф.М.Плотніром. Детальніше про краєзнавця див. наприклад наступні повідомлення: http://maidan.org.ua/static/news/1098618569.html та http://www.day.kiev.ua/138592/
[16] Я.И.Шефтер Использование энергии ветра. - М.:Энергоатомиздат, 1983.- 200 с.
[17] Под ред. Э.В.Сарнацкого, С.А.Чистовича Системы солнечного тепло- и хладоснабжения.- М.: Стройиздат, 1990.- 324 с.
[18] В.Д.Левенберг Энергетические установки без топлива.- Л.: Судостроение, 1987.- 104 с.
[19] Н.В.Харченко Индивидуальные солнечные установки.- М.: Энергоатомиздат, 1991.-208 с.
[20] М.Карнацька, В.Хаврусь Подорож у казку "Перець в шоколаді"
________________________________________

 
 

Цікаве

Загрузка...