WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки - Реферат

Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки - Реферат

масштаби цієї проблеми, Павло Матвієнко неодноразово звертався до різних інстанцій із депутатськими запитами щодо поліпшення фінансування буріння артезіанських свердловин. Вже можна говорити і про певні результати. Адже Кабінет Міністрів України поділяє стурбованість якістю питної води. У 2004 році Державним комітетом природних ресурсів за рахунок державного бюджету буде спрямовано 20 млн. грн. на буріння артезіанських свердловин. Перевага надаватиметься населеним пунктам, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Не менш актуальною проблемою є постійне зовнішнє опромінення. Населення, яке проживає на радіаційно забруднених територіях, для опалення осель використовує тверде місцеве паливо (дрова). Це збільшує дозу зовнішнього опромінення людей і категорично заборонено. Тому газифікація населених пунктів Коростенського, Овруцького, Лугинського та Народицького районів є одним із першочергових завдань, над якими працює Павло Матвієнко. Він неодноразово порушував це питання на всіх рівнях, зокрема у Верховній Раді України.
Крім того, як зазначав у своїх виступах народний депутат, невирішеними, зокрема в його окрузі, залишаються й такі проблеми: інвалідам-чорнобильцям не була підвищена пенсія в результаті пенсійної реформи, оскільки в Держбюджеті-2004 відповідні кошти не передбачено; сума компенсаційних виплат для ліквідаторів та постраждалих І та ІІ категорій згідно з розпорядженням голів облдержадміністрацій у 2004 р. зменшується в середньому на 20%; заборгованість по чорнобильських виплатах.
Слід зазначити, що у своїй діяльності в окрузі Голова ПНЕРУ залучає до цієї справи всі можливі ресурси, зокрема Партію національно-економічного розвитку України, АКБ "Національний кредит", Промінвестбанк. До речі, в системі Промінвестбанку - лідера серед українських банків - працює 65 чорнобильців І, ІІ та ІІІ категорій.
Правду кажуть, що хворобу краще і легше попередити, ніж лікувати. На жаль, людство часто розуміє це тоді, коли вже запізно. Та жити ніколи не пізно. Треба лише прагнути гідного життя у своїй країні. Це розуміють і втілюють у життя Павло Матвієнко, Партія національно-економічного розвитку України, всі ті, хто допомагає їм у цій нелегкій, благородній справі. Можливо, з часом Україну знатимуть у світі не лише, як країну, де сталася Чорнобильська катастрофа, а як заможну країну, де живуть здорові, працьовиті і щасливі люди.
Чорнобильська катастрофа стала глобальним потрясінням і знаковою подією в історії людства. Вона завдала величезного впливу не тільки на здоров"я і генофонд українського народу, але й в цілому на екологічний, економічний, соціальний стан України, сягнувши за своїми наслідками далеко за межі нашої держави.
Послідовно дотримуючись взятих на себе зобов"язань, Україна прийняла рішення про припинення роботи Чорнобильської АЕС. Дата 15 грудня 2000 року, коли станцію було остаточно зупинено, стала початком нового етапу у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.
Закриття ЧАЕС не означає одночасного зникнення пов"язаних з нею проблем. Навпаки, воно підкреслює нагальність та необхідність вирішення всього комплексу питань, пов"язаних з безпечним виведенням станції з експлуатації, спорудженням об"єкту "Укриття" над зруйнованим реактором та забезпеченням соціального захисту персоналу ЧАЕС. Ці проблеми можуть бути вирішені лише шляхом спільних зусиль України та світового співтовариства, кінцевою метою яких є перетворення ЧАЕС на екологічно безпечну систему.
Унікальний досвід проведення робіт з мінімізації та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи є надбанням всього людства. Відтак, Уряд України усвідомлює свою відповідальність за створення умов для якомога повнішого його використання і вбачає свій обов"язок у тому, щоб максимально сприяти світовій спільноті в його вивченні, узагальненні та застосуванні.
З цією метою п"ять років тому з ініціативи Уряду України було засновано Міжнародний Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів і радіоекології (МЧЦ), в рамках якого на основі відповідних міжнародних домовленостей з Україною співпрацюють Сполучені Штати Америки, Великобританія, Японія, Франція та Німеччина. Координацію його діяльності здійснює Рада учасників МЧЦ, до складу якої входять повноважні представники урядів країн - учасниць. Зараз створюється також міжнародна науково-консультативна рада Центру.
Серед постійних партнерів МЧЦ - провідні наукові центри та лабораторії з країн "Великої Сімки", Російської Федерації та Білорусі.
В рамках діяльності Центру відпрацьовано форми ефективної міжнародної взаємодії у вивченні і розв"язанні чорнобильських проблем, задіяно прозорий та ефективний механізм використання коштів. Уряд України буде і надалі сприяти створенню оптимальних умов діяльності Центру, в тому числі сприятливого режиму оподаткування.
Для ефективної роботи Центру створено сучасну науково-лабораторну базу, яку оснащено науковою апаратурою, обчислювальною технікою, телекомунікаційними засобами для забезпечення імплементації міжнародних програм у всіх сферах діяльності МЧЦ. У складі МЧЦ працюють:
Лабораторія інженерних розробок та технологій (зняття з експлуатації енергоблоків ЧАЕС і підвищення безпеки об"єкту "Укриття");
Лабораторія аналізу безпеки ядерних установок (науково-технічна підтримка діючих АЕС України);
Міжнародна радіоекологічна лабораторія (дослідження в зоні відчуження);
Центр моніторингу проектів в галузі ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології (інформативні банки даних);
За п"ять років в рамках Центру реалізовано понад тридцять великомасштабних міжнародних проектів з ядерної та радіаційної безпеки, інформаційних технологій, підготовки персоналу, створення баз даних, які відкриті для всіх учасників і партнерів Центру.
Для реалізації подальших міжнародних проектів і вирішення проблем подолання медико-біологічних і соціально-економічних наслідків Чорнобильської аварії, МЧЦ розбудовується у напрямку створення нових підрозділів з радіаційної медицини, попередження техногенних аварій, моніторингу впливу наслідків Чорнобильської катастрофи на глобальні процеси розвитку людства, а також соціально-економічних досліджень і диверсифікації економіки міста Славутич.
МЧЦ відіграє суттєву роль у науково-технічнійпідтримці робіт із зняття з експлуатації блоків ЧАЕС. Центр є найбільш потужною дослідницькою установою у місті Славутич, що створює нові робочі місця для інженерів ЧАЕС, які втрачають роботу. Благородна місія МЧЦ забезпечує вирішення інженерно-технологічних проблем ЧАЕС силами фахівців, які добре знають станцію та її обладнання. Це є найкращою гарантією безпеки відповідних робіт. Іноземні компанії, установи й організації в особі МЧЦ мають надійного і компетентного партнера з усіх питань чорнобильської тематики, співпраця з яким є також одним із шляхів досягнення соціально-економічної стабільності Славутича.
Уряд України вдячний всім урядам країн світу і партнерам МЧЦ, які доклали зусиль до створення Центру, беруть участь у його діяльності й підтримують подальший розвиток. Проте, успішне та повномасштабне розв"язання всього комплексу проблем Чорнобиля, потребує дедалі більшої уваги міжнародної спільноти, зміцнення міжнародного співробітництва в усіх напрямках.
Уряд України звертається до урядів країн світу, міжнародних організацій та фінансових інституцій, керівників дослідних установ та усіх громадян, які небайдужі до глобальної проблеми подолання наслідків найбільшої у світі техногенної катастрофи, з проханням про підтримку діяльності Міжнародного Чорнобильського центру з метою забезпечення виконання ним важливої місії на благо всього світового співтовариства.

 
 

Цікаве

Загрузка...