WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки - Реферат

Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Чорнобильська трагедія, її уроки та наслідки
Чорним молохом Україною пронеслась Чорнобильська трагедія. І хоча збігають роки, а їх відлік уже пішов на десятиліття, все ж чорнобильські рани не загоюються, а наслідки бездумної людської діяльності ще безліч років спливатимуть не лише у людській пам"яті, а й позначатимуться на генофоні нації.
Як повідомив на зустрічі з ліквідаторами чорнобильської аварії перший заступник міського голови Святослав Кравчук, на даний час у Луцьку проживають 15 тисяч сімей для яких Чорнобиль - особиста трагедія. Це - переселенці, або ж волиняни із так званих забруднених зон. Люди змушені були покинути власні домівки, могили батьків та дідів. Вони з болем у серці розуміють, що повернутись до родинних гнізд уже не зможуть ні вони, ні їхні діти. Ще страхітливіша інша статистика - 13 тис. дітей усе життя відчуватимуть на собі слід "мирного атому".
Двадцяте століття відходить в історію. Було воно грізним вінцем другого тисячоліття. Як багатоликою була і пережита впродовж цих ста років народна біда. Та день 26 квітня 1986 став одним з найчорніших його днів бо зробив атомними заручниками прогресу весь світ. Сталась Чорнобильська трагедія. Незагойна рана України. Планетарна екологічна катастрофа, яка болем відбилась в серці кожного землянина. Її віддалені наслідки ми гостро відчуваємо і понині.
Якщо значний спад захисних можливостей імунної системи людського організму вже очевидний, то про наслідки "морального Чорнобиля" годі й говорити. Їх не можливо навіть запрогнозувати.
Кардинальним розв'язанням цього "гордієвого вузла" проблем всього людства могло стати лише закриття станції, і таке рішення Президентом України прийнято: в нове тисячоліття світ ввійде з виведеними з експлуатації блоками ЧАЕС і вони перестануть, нарешті, загрожувати життю і здоров'ю людства.
Одностайно аби підтримати фінансово цю життєво важливу акцію, забезпечення якої знекровленій Україні самій не під силу.
Митці, ініціаторали найяскравіших і найемоційніших мистецьких якцій, благородних і благодійних. Акцій, які б в самодокорі і каятті відшукали б оновлення світу, шляхом сповіді перед Чорнобильською мадонною, перед чорнобильськими невинними дітьми й перед своєю совістю, а кошти отримані від їх проведення, підтримали б закриття ЧАЕС та добудову Міжнародного Чорнобильського Центру, який би завжди нагадував нам, над якою прірвою пройшов світ!
Вже 18 років минуло відтоді, як у поліському містечку Чорнобилі сталася страшна біда - аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Ця катастрофа, епіцентром якої була Україна, стала однією з найбільших трагедій в історії людства, посівши одне з місць у списку поруч зі страхіттями Хіросіми та Нагасакі. Наслідки квітня 1986 року і нині дають про себе знати не лише на території України, Росії та Білорусі. Вони мають планетарний характер.
Катастрофа вплинула на долі мільйонів людей. У багатьох регіонах України виникли нові соціально-економічні умови, що спричинили кардинальні зміни в житті людей. Країна стала зоною екологічного лиха.
Соціально-економічні, політичні, екологічні та інші проблеми значною мірою є наслідками атомної катастрофи. Для ліквідації наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу Чорнобильської катастрофи вже залучено величезні фінансові, наукові та людські ресурси. Та цього замало. Багато питань залишаються невирішеними.
Але після однієї з найбільших ядерних катастроф у світі життя не зупинилося: продовжується будівництво, вирощується хліб, народжуються діти...
На прикладі чи не найбільш постраждалого від аварії на ЧАЕС мажоритарного виборчого округу №66 можна розглянути шляхи подолання болючих проблем постчорнобильського сьогодення. В окрузі, всі населенні пункти якого належать до зони радіоактивного забруднення, цей фактор став визначальним у широкому спектрі економічних і соціальних проблем. Основним він став і у діяльності народного обранця від 66-го округу, Голови Партії національно-економічного розвитку України Павла Матвієнка.
Екологічний стан округу, до якого входять чотири північні райони Житомирської області - Коростенський, Овруцький, Народицький і Лугинський, досі загрозливий. Ситуація ускладнюється тим, що його територія забруднена "довгоживучими" елементами: цезієм-137, стронцієм-90, плутонієм-238 і -239. Стійке дозове навантаження на жителів радіаційно забруднених територій спричинило збільшення смертності населення, кількості онкологічних захворювань, хвороб системи кровообігу та органів дихання. За результатами медичних обстежень, в окрузі немає повністю здорових дітей. Катастрофічною можна назвати демографічну ситуацію. Адже в більшості населених пунктів округу вже 20 років поспіль відсутній природний приріст населення.
У своїй щоденній депутатській діяльності Павло Матвієнко намагається не на словах, а на ділі відстоювати права громадян, які довірили депутатові захист своїх інтересів. Тому у законотворчій роботі народного депутата особлива увага приділяється чорнобильським проблемам, в тому числі соціальному захисту постраждалих осіб. На розгляд до Верховної Ради України подано проекти законів "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - щодо переліку осіб, які належать до категорії потерпілих; "Про внесення змін до статті 52 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" - щодо щомісячної компенсації у разі втрати годувальника та інші. Нещодавно народний депутат вніс на розгляд Верховної Ради проект постанови "Про розроблення соціальної програми забезпечення населення, яке проживає на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, природним газом на 2005 - 2010 рр.". Цією постановою Кабінету Міністрів України рекомендовано до 15 серпня 2004 р. розробити та затвердити соціальну програму забезпечення постраждалого населення природним газом. Впровадження цієї програми буде одним із основних факторів мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи. Також при розгляді проекту Закону "Про державний бюджет України на 2004 рік" Павло Матвієнко вніс кілька істотних зауважень. Зокрема, наголосив, що вважає передчасною передачу Міністерству соціальної політики та праці повноважень вирішувати всі соціальні питання, які стосуються інтересів населення, постраждалого від наслідків Чорнобильської аварії. Адже чорнобильці отримують не пенсію, а компенсацію за заподіяну шкоду здоров'ю. Ці функції не відповідають профілю цього міністерства. Сьогодні при Кабінеті Міністрів України вже створена міжвідомча комісія з розгляду та вирішення питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Павло Матвієнко є членом цієї комісії. За дорученням прем'єр-міністра України Віктора Януковича на черговому засіданні комісіїобговорювалася доцільність створення Державного комітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Народний депутат Павло Матвієнко висловився за створення цього комітету.
Аналізуючи стан справ у виборчому окрузі, народний депутат добре усвідомлює, що екологічний, медичний та соціальний захист і реабілітація населення, яке постраждало від Чорнобильської катастрофи, є пріоритетом радіаційної безпеки, що передбачає мінімізацію дозових навантажень та радіаційних уражень.
Відомо, що продукти харчування визначають величину дози внутрішнього опромінення людини. Тому першочерговим завданням є забезпечення постраждалих екологічно чистими продуктами і питною водою. Добре розуміючи

 
 

Цікаве

Загрузка...