WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Охорона природи, Червона книга, заповідники - Урок

Охорона природи, Червона книга, заповідники - Урок

насадженні.
Заповідне урочище "Піски" розташоване на території Лешнівського лісництва, Бродівського держлісгоспу у кварталі 48, створено згідно рішення Львівського облвиконкому від 9 жовтня 1984 року за №495. Представляє собою цінне висопродуктивне насадження сосни звичайної віком 80 років. Пропонується включити в заповідну мережу з метою збереження в проидоохронних та лісівничих цілях. В трав'яному вкритті зустрічають чорниця, орляк, мох, квасениця.
Заповідне урочище "Заболотівське" знаходиться на території Заболотцівського лісництва займає площу 46,2 гектара. Цінне високопродуктивне насадження дуба череватого віком понад 85 років. Береться під охорону з метою збереження в природоохоронних та естетичних цілях, а також лісівничих.
На території цього ж лісництва знаходиться заповідне урочище "Синичівське". Створене згідно рішення Львівського облвиконкому від 9 жовтня 1984 року, №495.
Цінне високопродуктивне насадження сосни звичайної, віком 50 років, береться під охорону з метою збереження в природоохоронних, наукових та лісівничих цілях.
Заповідає урочище "Лагодівське" площею 6,2 гектара місцевого значення. Створено згідно рішення Львівського облвиконкому від 9 жовтня 1984 року, №495, з метою збереження природного ландшафту з цінним високопродуктивним насадженням сосни звичайної.
Всі ці пам'ятки природи скромно іменуються заказниками місцевого значення. Це заказники ботанічні, геологічні, комплексні, заповідні урочища, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва. Всі вони по своєму цікаві і цінні в наукових, культурно-освітніх та естетичних аспектах.
Ліс, вода, птахи, звірі, геологічні відкладення. Квітучі луги. Складно все це доглядати, утримувати в належному стані, особливо у наш нелегкий час. Тим більше, що заповідні об'єкти розкидані по всьому районі.
Ботанічний заказник "Макітра" займає 16 гектарів і розташований між селами Суховоля і Бучина на однойменній горі.
Заказник утворений з метою охорони і збереження осередку рідкісної степовоїрослинності волинського типу на північній частині її поширення. Цей заповідний об'єкт не виключається з землекористування агрофірми "Прогрес", яка здійснює на ній свою діяльність згідно "Положення про ботанічний заказник "Макітра", і несе відповідальність за дотримання встановленого заповідного режиму.
На даний час ця пам'ятка природи знаходиться в задовільному стані. Милує око велика кількість квітів, лікарських рослин, різних видів трав.
На жаль на території заказника відсутні інформаційно-охоронні та межові знаки, інформаційні щитки.
Дендропарк Берлінського лісництва, Бродівського лісгоспзагу закладено в 1974 році. Площа дендропарку 4,6 гектарів. Видовий склад дендропарку нараховує 167 видів і форм деревних і кущових порід.
Водночас необхідно облаштувати заповідні об'єкти, які розташовані на територіях Підгорецької, Гаєвської сільських, Підкамінської селищної і Бродівської міської рад ("Макітра", "Кемпа", "Камінь", Підгорецький парк). План проведення на найближчу перспективу відповідних заходів розроблено і узгоджено з обласним управлінням екологічної безпеки. Їх виконання буде контролюватися державним інспектором управління екобезпеки та районним товариством охорони природи.
Зелені куточки природи будуть ще довго жити, якщо їх берегти і доглядати. Бо в житті існує мудрий, вічний, символічний взаємозв'язок: бережемо природу - вона рятує нас.
Без здорового повнокровного биття пульсу природи, ми просто приречені. То ж дбаймо про зелені пам'ятки природи Брідщини, красу в Законі.
ІІ. Висновки.
Знаючи, яке велике значення має рослинний світ у нашому житті, ми повинні дбати не тільки про збереження, а й про збільшення кількості рослин. Багато з нас так чи інакше бере участь в охороні природи за велінням серця.
Отже в наш час долю природи вирішує людина. Збереження неоціненного багатства - землі, запровадження у виробничих процесах такої технології, щоб промисловість, сільське господарство не забруднювали атмосферу, не порушували чистоту річок, озер, збереження рослинного і тваринного світу - усе це наша турбота. Турбота в інтересах нинішнього і майбутнього поколінь.
Ми звикли вважати, що природа всесильна, забуваючи при цьому, що вона дуже чутлива і крихка. Людство бере, а точніше - відбирає у природи щорічно десятки мільярдів тонн речовин і мінералів на свої потреби. Зелений покрив Землі кожного року скорочується на 1%. Щорічно планета безповоротно втрачає десятки видів рослин і тварин, назвали яких поповнюється Червона книга.
Від нас усіх і від кожного зокрема, залежить чи лунатиме пісня солов'я, чи будуть дихати прохолодою прозорі джерельця, чи плескатиметься риба у чистій воді, чи буде над нами блакитне небо.
Вірш "Лист до Людини" зачитує вчитель:
Людино! Розумна істото!
Ти можеш усе на Землі.
Відсунути можеш і потоки,
І будуть цілі кораблі.
Та знову і знову, людино,
До тебе звертаємось ми,
Бо гинемо, гинемо, гинем!
Будь ласка, ти нас збережи.
Хай будуть в нас цілі дерева,
Рослини, тварини, птахи.
Людино! Людино! Людино!
Ми просимо: нас збережи!
ІІІ. Підведення підсумків. Мотивація оцінок учнів.
Література:
1. Бригідер Г.З., гайда Р.В., Гала шин О.Я., Кравчик Г.Я., Олійник І.В., Стецюк Л.Г., Фічка Л.Б. - Тернопіль: Богдан, 2000, Біологія. Поурочне планування. Конспекти уроків, 181 с.
2. Тернопільський інститут удосконалення вчителів. Біологія і духовність. - Тернопіль, 1994.
3. Заповідники і національні парки України. - Київ: Вища школа, 1999. - 230с.
4. М.Г.Павленко. Для нинішнього і майбутніх поколінь. - Київ: Рад.школа, 1981.
5. М.М.Мусієнко, Ю.Г.Вервес, П.С.Славний, П.Г.Балан, М.Ф.Войцехівський. Біологія - 6 клас. - Київ: Ґенеза, 2002, 199-204с.
6. Червона книга України. Рослинний світ. - Київ: Українська енциклопедія ім.М.П.Бажана, 1996.
7. Проказ юк М.К. // Газета "Голос Відродження", 1998. - №25-с.2.

 
 

Цікаве

Загрузка...