WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Охорона природи, Червона книга, заповідники - Урок

Охорона природи, Червона книга, заповідники - Урок

охороняти рослини. Тварини, довкілля, а також зберігати життя на Землі.
розвивальна: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, естетичні почуття.
виховна: виховати бережливе ставлення до природи, почуття відпо-відальності за стан довкілля.
Основні поняття і терміни: Червона книга, Зелена книга, природоохоронні території, національні природні парки, заказники, природоохоронне законодавство, заповідники.
Обладнання: плакати, малюнки, схеми, таблиці, Червона і Зелена книги України, карта Львівської області, Бродівського району, глобус, фізична карта України, стенд "Охорона природи - справа мільйонів", "Рідкісні рослини Львівщини", Конституція України.
Тип уроку: нестандартний - урок "заочна мандрівка".
Структура уроку, основний зміст і методи роботи.
І. Вивчення нового матеріалу.
Вступне слово вчителя.
Буду палко землю цілувати,
Де вітри і сонце і блакить,
Коли я промовлю тихо: мати,
То вона кохана не мовчить,
Чистою росою враззаб'ється,
Додаток
1. Зелені пам'ятки Брідщини, або краса в Законі
Бродівський район розташований в північно-східній частині Львівської області, в зоні Малого Полісся. Південно-східна частина району розміщена в північній частині Подільського лісостепу, займає Львівсько-Томашевські гори. Цей район називається Північним Опіллям. Основна частина території належить до надстирянської зони Малого Полісся.
Всі ми знаємо про те, що необхідно любити і берегти природу. Та не всі ми знаємо про те, що конкретно підлягає охороні в першу чергу. У даній роботі розповідається про заповідні об'єкти природи на Брідщині, які у більшій кількості є унікальними зеленими пам'ятниками.
Чи охороняється краса природи законами України? Аналіз законодавства дозволяє певною мірою дати на це запитання позитивну відповідь. "Закон про охорону навколишнього середовища" вже в першій своїй статті одним із завдань законодавства про охорону навколишнього середовища визнає справу "збереження ландшафтів". А в статті 5 "Об'єкти правової охорони навколишнього середовища" наголошується, що "особливій державній охороні підлягають території та об'єкти природно-заповідного фонду".
На територіях Бродівського району розташовані 15 заповідних об'єктів на загальній площі 289 гектарів, із них два об'єкти загальнодержавного значення.
1.1. Заповідні території загальнодержавного значення
Це Підгорецький парк і заказник "Лешнівський", який розташований у держлісфонді.
Заказник "Лешнівський" входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
Заказник загальною площею 58 гектарів розташований на території земель держлісфонду у кварталах №42, 49, 50 Леншнівського лісництва, Бродівського району.
Заказник оголошено з метою збереження і відтворення вікових соснових насаджень, в трав'яному покриві яких зростають види рослин, занесених до Червоної книги України: підсніжник білосніжний, зозулині черевички справжні, палчьатокорінник травневий, лілія лісова, плаун колючий, конвалії, звіробій, солодка, папороть австралійська та інші види рідкісних та лікарських рослин.
Основними завданнями заказника є:
- збереження вікових соснових насаджень, в трав'яному покриві яких зростають види рослин, що занесені до Червоної книги України;
- збереження і охорона умов місцезростання і відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги України, а також інших видів рослин, що заслуговують регіональної охорони;
- проведення еколого-освітньої роботи;
- поширення екологічних знань;
- підтримання загального екологічного балансу в регіоні тощо.
Загальна площа заказника "Підгорецький парк" разом з будівлями, доріжками, садами і полями становить 17 гектарів. Донедавна він належав Львівському тубсанаторію, а зараз переданий Львівській картинній галереї. На території парку, створеному у XVIII столітті, росте понад 70 видів деревних і чагарникових порід з різних континентів, в тому числі липа американська, ялина біла, тюльпанове дерево, бук червонолистий, магнолія, платан західний.
В даний час Львівська картинна галерея проводить реконструкцію приміщень і частково парку. Це тим більш важливо, адже зараз парк знаходиться в запущеному стані: тут є багато сухостійних дерев, перестарілих і загущених чагарників, а трав'яний газон заріс бур'янами. Також "ріже" око засміченість території будівельними залишками.
Інші пам'ятки природи іменуються скромно заказниками місцевого значення.
1.2. Природоохоронні території місцевого значення.
Лісовий заказник місцевого значення "Підкамінь" розташований у Підкамінському лісництві, створений згідно рішення Львівського облвиконкому від 22 грудня 1998 року.
Мета створення та завдання:
- охорона, збереження у природному стані високопродуктивного насадження бука європейського та вивчення ходу природних процесів лісовідновлення;
- підтримання загального екологічного балансу в регіоні.
Комплексна геолого-ботанічна пам'ятка "Триніг" знаходиться в Підкаміньскому лісництві, створена згідно рішення Львівського облвиконкому від 9 жовтня 1984 року № 195. Рослинно-ботанічна ділянка (скеля) під назвою "Триніг" знаходиться на території Підкамінського лісництва у кварталі 45. Створено з метою збереження у природному стані в наукових, природоохоронних та естетичних цілях окремого унікального природного об'єкту (скелі) і всього комплексу рослинного світу на території, яка охороняється.
Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення "Конвалія" розташована на території Бродівського лісництва. Комплексна пам'ятка природи займає площу 28,1 гектара, створена за рішенням Львівського облвиконкому №495 від 9 жовтня 1984 року та розташована в кварталі 27.
Метою створення комплексної пам'ятки природи "Конвалія" є збереження місцезростання ковалії травневої у високопродуктивному сосновому

 
 

Цікаве

Загрузка...