WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічне виховання дітей дошкільного віку - Курсова робота

Екологічне виховання дітей дошкільного віку - Курсова робота

"Ми тут!". Ще якихось декілька хвилин, і із заростів пробрався до них дядько Павло, нагнувся, притис до грудей і аж застиг на хвилинку. А тоді: "Це ж ви, напевно, голодні! А у мене нічого немає, ось лише окраєць хліба в кишені, від обіду. Чи будете?". "Будемо, будемо!" - зраділи діти і порівну розділили шматочок.
Додому йшли всі гуртом, а діти йшли за руку з дядьком і не хотіли пускати оцю велику сильну руку, яка вирощує хліб і гладить дитячі голів-ки. А хліб уже вони шанували, на все життя запам'ятали, що хліб святий.
Розминка
Закрийте всі плакати. Поділіть дітей на 3 групи. Кожна група по черзі виходить у центр і кожен її учасник протягом 30 с називає назви рослин, друга група - називає дерева, третя - тварини.
Етюд "Я- сонечко"
Ви читаєте текст, а діти відтворюють пантомімою текст і повторюють разом: "Я - маленьке сонечко. Я подібне до жовтої кулі. В мені багато тепла і світла. Я дарую своє тепло всім на землі: лісам, полям, річкам, людям. Я перетворююсь на маленький сонячний промінчик і весело стрибаю, як сонячний зайчик".
Етюд "Я-хмарка"
Ви читаєте текст, а діти повторюють його вголос і супроводжують пантомімою: "Я - велика, темна, пухнаста, легка. Мені радісно бути хмаркою я вільно пливу у синьому небі. Мої руки легкі, вони допомагають мені летіти. Я піднімаю вгору очі і наповнююся світлом. Я стаю добрішою, красивішою. Я відчуваю в собі дощ. Я можу подарувати свій дощ землі. Я видихаю дощ і прозорими крапельками падаю на землю".
Етюд "Я- листочок"
"Я - маленький листочок, позолочений осінню. Мене весело гойдає вітерець і ніби кличе за собою. І ось я відриваюся від гілочки, злітаю. Як хороше кружляти над землею! А коли я втомлююся - спущуся на неї відпочити..."
Перегляд відеофільму про живу природу (10 хв). Обговорення у колі, що найбільше сподобалося у фільмі.
Арт - терапевтична техніка "Земля - вода"
Підготуйте аркуш паперу (A4). Поділіть простір паперу на 2 ділянки за допомогою дуги. Особливістю завдання "Земля - вода" є те, що розміщення екосфер відносно дуги залишається на вибір кожної дитини, тобто "Земля" може бути і у верхній частині паперу, і у нижній.
Підготуйте 8 кольорів фарб або 8 фломастерів: сірий, темно-синій, зелений, жовтогарячий, жовтий, фіолетовий, коричневий, чорний. Виберіть спочатку ті кольори, якими ви замалюєте екосферу "Земля", а потім з решти виберіть кольори для екосфери "Вода". Замалюйте екосфери.
По закінченні малювання спробуйте пояснити, що для вас означає кожен колір і чому ви обрали таке розміщення екосфер.
Мозковий штурм
Ви запитуєте в дітей, що таке природа. Слово природа пишете на дошці. Всі відповіді дітей записуєте на дошці поряд з центральними сло-вами.
Узагальнюєте всі відповіді, говорячи, що всі вони правильні.
Завдання "Я-рослина"
Заплющте очі і уявіть себе рослиною. Намалюйте цю рослину. А тепер розкажіть, що спільного у вас і цієї рослини. Опишіть цю рослину. Кожна дитина розповідає про себе.
Завдання "Я- тварина"
Заплющте очі і уявіть себе твариною. Намалюйте цю тварину. А тепер розкажіть, що спільного у вас і цієї твариною. Опишіть цю рослину. Кожна дитина розповідає про себе.
Завершуємо заняття "чайною церемонією".
Пропонується заварити чай з будь - яких трав і розказати дітям про ці дари природи - смачні і корисні. Пийте чай і запропонуйте дітям об-мінятися враженнями від смакових відчуттів та загальним емоційним станом.
Під час прощання ми наголошуємо, що в нас усе добре або буде все добре і ми збережемо нашу природу, щоб і наші діти могли пити такі смачні натуральні чаї.
Заняття 4.
РОБОТА З УЯВОЮ
Вступне слово тренера. Увесь світ навколо нас - природа. Все, що ми чуємо, бачимо, відчуваємо, все, що використовуємо в житті, - природа.
Наш спільний дім - прекрасна планета земля з її високими горами, широкими річками, синіми морями, зеленими лісами. На землі живуть тварини і птахи, ростуть дерева, квіти. Та найбільше багатство Землі - люди. Ми - частинка природи. Без нас світ не був би, можливо, таким гарним, неповторним та гармонійним.
Музикотерапія
Релаксаційний комплекс (робота з уявою). (Демонструється картина з лісом.)
- Уважно подивіться на картину, уявіть, що ви зараз там (у тому місці). Заплющте очі і відчуйте себе у красі природи. Вдихайте свіже повітря повними грудьми. Відчуйте вітерець, який лагідно пестить ваше обличчя, волосся, вушка, руки, тіло (відчиняємо вікно, вмикаємо вентилятор).
- Прислухайтесь, що ви чуєте (вмикаємо касету, спів птахів). Як гарно співають птахи! їх багато і в кожного свій голос. Насолоджуйтесь, отримайте задоволення (до 1-2 хв). Ви насолоджуєтесь і біля вас ще хтось задовольняється красою. Він заховався під кущиком. Хто це? Зверніть увагу, який у нього вигляд, чи хоче, щоб його ви помітили, поспілкувались з ним?
- Відслідкуйте свої відчуття. - Відкриваємо очі на рахунок 3.
Обговорення:
- Чи змогли ви побувати в куточку?
- Як ви себе почуваєте?
- Що відчували, коли чули спів птахів, вітер. Поділіться враженнями.
Психогімнастика "Хто заховався під кущем?"
Діти по черзізображують, кого вони бачили в своїй уяві під кущиком. Передають поведінку тваринки пантомімікою, рухами. Інші відгадують. Якщо ж не вдається відгадати, дитина називає.
Обговорення: (Діляться враженнями від спілкування з тваринкою.)
- Чи були в когось тваринки, які не хотіли себе показувати? Втікали?
- Чому тваринки боялись?
- Кого з тваринок легше було показати?
Висновок тренера.
Проективна методика "Неіснуюча тваринка"
Інструкція: перед вами аркуш паперу. Я пропоную взяти олівець і намалювати тваринку, яка не існує, тобто "неіснуючу тваринку". Активізуйте свою уяву, фантазію і працюйте.
Обговорення:
- Чи легко вам було уявляти, передавати уявлене. Які почуття викликає вам малюнок.
Рефлексія
- Що найбільше сподобалось на занятті?
- Що ви відчували?
Домашнє завдання
- Провести невеличке обстеження вдома, серед знайомих про взаємодію людини з домашніми тваринками. Розпитайте своїх друзів про їхніх домашніх тварин. Як вони їх утримують, скільки часу спілкуються з ними, чи добре тваринкам у них вдома.
Заняття 5.
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ МАРАФОН
Вступне слово тренера. Діти, ви знаєте, що всіма нашими думками, почуттями, настроєм керує наш мозок. Вчені кажуть, що мозок долучений до роботи лише на 10% із 100%.
Наочне демонстрування: 1 яблуко - це 100 %; вирізаємо 1 частинку - 10 %. Ось ця частинка якраз і є та, наскільки працює наш мозок.
Висновок: нам потрібно робити мозкові гімнастики, щоб долучити до роботи ще якусь частинку мозку.
Мозкова гімнастика
- Порахуйте швидко до 10 і назад.
- Швидко назвіть будь-яке слово на літеру...
- Назвіть 5 чоловічих, 5 жіночих імен (нумерація дотримується). 1 - Руслан, 2 - Вадим...
- Виберіть одну букву. Назвіть 10 слів, які починаються на цю букву. (Нумерація зберігається.) 1 - мати, 2 - море.
- Заплющте очі, порахуйте до 10 через 1, відкрийте очі.
Обговорення:
- Чи важко було виконувати ці завдання?
- Що було найважче

 
 

Цікаве

Загрузка...