WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологiчна криза міста Києва: загальна характеристика, причини виникнення, наслiдки та шляхи подолання (науковий реферат) - Реферат

Екологiчна криза міста Києва: загальна характеристика, причини виникнення, наслiдки та шляхи подолання (науковий реферат) - Реферат

лист до кооперативу, гаражно-будівельного, який розміщено на відкритій частині річки, проінформував їх, що вони будують на території природоохоронної зони. Вони навіть цього не знали.
Проблема Жовтневого району - побудувати каналізацію для побутових стоків. Це не лише питання етики, а й епідеміології. На Караваєвих дачах приватний сектор частково каналізований з Либіді. Просто парадоксальна ситуація: є вода, яку подає Київводоканал, проте нема куди її скидати. Є самовільні неконтрольовані підключення.
Для очисних споруд потрібні проекти на всі колектори. Ситуація тягнеться з 1971 року. Обгінні колектори - це не вихід. Неможливо, перекрити близько п'яти дуже великих випусків. Iз них в колишньому Жовтневому районі два. Монтувати автономну зливову каналізацію теоретично можливо, а ось практично…Ряд колекторів йде під підприємствами, організаціями, установами. Програма "Київ без околиць" передбачає будівництво очисних споруд в приватних секторах (план благоустрою столиці розписано до 2010 року). Пункт 51 цих заходів - "Будівництво каналізаційного колектора приватного сектору". Виконавець Київводоканал, як замовник міський бюджет… Знову кошти.
Але річку потрібно відновити. Як її не труять і не забруднюють, а все ж - вона має чисті джерела.
Основні причини кризового стану у галузі екологічної безпеки в м.Києві
Виходячи із аналізу ситуації в Києві, можна констатувати, що головними причинами незадовільного стану довкілля залишаються:
" застаріла і недосконала технологія виробництва, та газоочисного обладнання, що призводить до накопичення значних обсягів відходів, надмірних викидів забруднюючих речовин в атмосферу та підвищеного ризику виникнення надзвичайних ситуацій з масштабними екологічними наслідками;
" діюча система регулювання в галузі охорони атмосферного повітря складна та неефективна і, в першу чергу, це стосується нормативів на викиди та економічного механізму.
" відсутність дійових нормативно-правових механізмів регулювання небезпечних видів діяльності;
" низька екологічна свідомість населення;
" відсутність дійового економічного механізму, який стимулював би підприємства впроваджувати природоохоронні заходи;
" відсутність постійного (моніторингового) контролю якості довкілля в місцях накопичення відходів;
" довготривалий підхід до розгляду екологічних проблем за залишковим принципом з боку центральних і місцевих органів влади;
" незадовільне фінансове забезпечення природоохоронних заходів;
" відсутність ефективної роздільної системи збирання, зберігання та видалення відходів.
" несприятливий інвестиційний клімат в Україні.
Організації м.Києва та закордонна допомога
Приємно усвідомлювати, що природа міста не лишилася на самоті зі своєю бідою. У Києві активно діють багато організацій, ціль яких - захист навколишнього середовища, недопущення його подальшого забруднення і плюндрування. Охорона природи є одним із пріорітетних завдань нашої держави. Значна кількість питань вже зараз регулюється чинним законодавством України. І хоча варто визнати, що деякі закони не є досконалими і гнучкими, та все ж це крок у вірному напрямку. У Києві діють як державні, так і недержавні природоохоронні установи. Найактивніші з них:
Державне управління екології та природних ресурсів у м. Києві
Українське товариство охорони птахів Держуправління екоресурсів у м.Києві
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
Мінекоресурсів України
Особливо хотілося б відзначити діяльність молоді та молодіжні організації:
Всеукраїнська дитяча спілка"Екологічна Варта";
Національний молодіжний центр "Екологічні ініціативи". Це добровільне об'єднання небайдужих молодих людей, які прагнуть практично вирішувати екологічні проблеми, задля збереження навколишнього середовища для наступних поколінь, відкрите для всіх, хто визначив екологічні проблеми, як пріоритетні у своїй діяльності, а екологічну свідомість - важливою складовою світогляду ХХІ століття.
У столиці організовуються виставки, проходять конференції, з'їзди та зустрічі. Ось невеликий перелік важливих подій, що сталися останнім часом:
КАНАДСЬКИЙ УРЯД ФІНАНСУЄ ПРОЕКТИ ОХОРОНИ ДНІПРА
Уряд Канади та Канадське агенство міжнародного розвитку (СІДА) погодився надати Мінекономіки та Мінекобезпеки фінансову допомогу в сумі 2,6 млн. канадських доларів для продовження програми "Розвиток управління довкіллям в районі басейну р.Дніпро" у 1997-2000 роках. 5 травня на засіданні Українського комітету управління програмою було затверджено до фінасування два нові проекти. Їх метою є впровадження пілотної установки глибокого очищення стічних вод та створення набору біотестів, найоптимальніших для місцевих умов. Обидва проекти виконуватимуться українськими науковими установами. Взагалі у рамках реалізації цієї українсько-кандської програми протягом 1994-1997 р.р. було здійснено понад 40 проектів загальною вартістю 3,2 млн. кан. доларів.
"ЕКОЛОГІЯ - 2002"
28 січня в Києві завершилась ІІ Міжнародна виставка-ярмарок "Екологія - 2002".
У м. Києві 16 листопада 2001 р. в конференц-залі готелю "Хрещатик" відбулася неформальна зустріч представників Данської компанії "Карл Бро" з громадськістю. Результатом зустрічі стало започаткування спеціального Проекту. Його метою є надання допомоги Україні у впровадженні "Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища" (Орхуськаконвенція). Він дозволить Мінекоресурсів України поширювати екологічну інформацію серед більш значної частини громадян та громадських організацій.
Говорити про проблеми міста Києва можна безкінечно. Мабуть, скільки існуватиме людина, стільки і будуть тертя між нею та навколишнім середовищем. Тут виникає парадокс: людина, будучи частиною природи, її ж і нищить. Питається: яка це розумна істота пилятиме гілку, на якій сидить??? Загалом ситуацію дуже точно характеризує українське прислів'я "Поки грім не гримне, мужик не перехреститься".
Автор цього реферата притримується такої думки: за усіма організаціями, фірмами, підприємствами стоять звичайні люди. Якщо вони будуть берегти природу кожен особисто, свідомо, а не тому що "так десь там домовились, а як порушимо, то в нас заберуть ліцензію" , то, я певен, ситуація швидко зміниться на краще. Згадаймо стару мудрість: "Хочеш змінити світ - почни з себе". Хай кожна людина задумається і почне нове життя в гармонії з природою і з собою.
Список використаної літератури:
1) Кобзар Ю.М. Оцінювання екологічної безпеки регіонального промислового виробництва // Природокористування і охорона навколишнього середовища: збірник наукових праць ? Київ: РВПС України НАН України, 1998.
2) Руденко Л.Г. та ін. Еколого-географічні дослідження території України. - Київ: Наукова думка, 1990.
3) Хлобистов Є.В. Механізми забезпечення екологічної безпеки // Природокористування і охорона навколишнього середовища: збірник наукових праць ? Київ: РВПС України НАН України, 1998.
4) Бронштейн А.М., Литвин В.А., Русин И.Н. Экологизация экономики: методы регионального управления. - М.: Наука, 1990.
5) Быстряков И.К. Эколого-экономические основы развития и размещения производительных сил - К.: СОПС Украины НАН Украины, 1997 г.

 
 

Цікаве

Загрузка...