WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологiчна криза міста Києва: загальна характеристика, причини виникнення, наслiдки та шляхи подолання (науковий реферат) - Реферат

Екологiчна криза міста Києва: загальна характеристика, причини виникнення, наслiдки та шляхи подолання (науковий реферат) - Реферат

рухам. Екологiчна криза - явище свiтове, тому для її подолання необхiдно об`єднати зусилля i екологiчно-iнформацiйнi ресурси всiх країн.
Вищенаведена інформація дає змогу зрозуміти, що екологічна проблема не є проблема лише Києва. Порушується екорівновага всієї України, Землі, люди зазіхають на першооснови Всесвіту. У даному рефераті детальніше хотілося б зупинити увагу саме на проблемах нашого рідного міста - Києва.
Проблема питної води
У зв'язку з загальним погіршенням стану здоров'я населення , на Київщині серйозну увагу звернули на якість питної води, яку населення споживає з систем централізованого водопостачання. Спеціально створена комісія, котру очолював заступник голови облдержадміністрації Володимир Губарєв, обстежила стан водопостачання і очищення питної води у Києві, містах Миронівці, Тетієві, Кагарлику, селищах міського типу Рокитне і Ставище. Власне, вона засвідчила те, що місцеві жителі і так добре знали: станції очищення води -застарілої конструкції, їм по 40-60 років, до того ж, і якість самої води, котру доводиться очищати, постійно погіршується в зв'язку з надзвичайною екологічною ситуацією.
Для очистки води комунальники запропонували ширше використовувати цеоліти, яких чимало на Закарпатті, і які мають замінити у таких системах звичайний пісок. Добрий результат дає при знезаражуванні води і оксихлорид алюмінію. Він виявився дуже ефективним.
Як розповів Олександр Євдокименко, комунальні служби Київщини нагромадили цікавий досвід знезалізнення води, і це дуже важливо , оскільки така "іржава вода", як її називають у народі, шкідливо впливає на печінку: сполуки заліза, які вона містить, гальмують утворення червоних кров'яних тілець.
У цьому плані на Київщині почали застосовувати на станціях знезалізнення: аерацію води з використанням полістирольних гранул, на яких осідає залізо, розчинене у воді. Спосіб ефективний і набагато дешевший, порівняно з традиційними.
Все це говорить про те, що місцеві громади, використовуючи права і традиції органів самоврядування, мають суворіше контролювати якість питної води, яку споживає населення і розірвати порочне коло замовчування проблеми з боку монопольно-офіційної медицини.
Що загрожує Київському водосховищу?
23 лютого Національний молодіжний центр "Екологічна ініціатива" за підтримки Всеукраїнської некологічної Ліги провів круглий стіл "Стан Київського водосховища - чи є загроза екологічній безпеці?". Стан Київського водосховища турбує багатьох людей, не тільки фахівців, а й громадських діячів, письменників та інших. Цій темі було присвячено не одну публікацію, майже кожен вважає за потрібне висловитись з цього приводу, іноді, навіть, не маючи жодного уявлення про що йде мова. Це викликано браком інформації про реальний стан проблеми. На круглий стіл запрошені науковці, громадські діячі, державні службовці, студентську молодь, щоб вислухати думку кожного для отримання повноцінної інформації та компетентних суджень. Інформація на даний момент перебуває в стані опрацювання, та вже зараз можна сказати, що над Києвом у буквальному значенні слова "нависла" катастрофа. Штучно створене водосховище гніє буквально на очах, вода щороку стає все біль зеленою і до чого це може призвести можна лише здогадуватись. Крім того, вчені вже дали зрозуміти: якщо прорве греблю, Київ вирине десь в районі Запоріжжя.
Викиди парникових газів
Впродовж багатьох десятиліть, та навіть століть, економіка Києва розвивалася без урахування потреб довкілля. Але зараз екологи говорять, що місту варто звернути увагу на забруднення повітря, глобальні зміни клімату, забруднення ґрунту та інші подібні проблеми, інакше на нас чекає економічний занепад і колапс не лише столиці, а й усієї держави. Проте досі наші уряди противилися спробам науковців поставити розвиток економіки на друге місце після вирішення проблем довкілля.
"Якщо ми не підпорядкуємо розвиток економіки потребам довкілля, на весь світ чекає невідворотний занепад", - говорить в інтерв'ю Радіо Свобода еколог зі світовим іменем, автор багатьох книг на тему економіки та екології, Андрій Маркевич. "Більшість економістів, та провідних підприємців сприймають екологію таким собі підсектором економіки, забруднювальним сектором. Але потрібно визнати, що економіка завдає непоправної шкоди довкіллю".
На думку Маркевича, викиди парникових газів є найбільшою і найневідкладнішою екологічною проблемою України. Якщо вдасться подолати її, решта екологічних систем може відновитися, але у протилежному випадку, з часом природу вже не можна буде врятувати, навіть якщо майбутні покоління готові будуть платити.
Використання пестицидів
Складний характер являє забруднення земель сільськогосподарського призначення пестицидами, причому небезпечним фактором є наявність в їх спектрі стійких органічних забруднювачів(СОЗ), загроза від яких здоров'ю людини та довкіллю визнана пріоритетом світового рівня. В Україні більше 20% досліджених угідь забруднено ДДТ та продуктами його деградації, біля 4% забруднені гексахлорциклогексаном.
Використання пестицидів дає змогу поліпшити кількість та якість врожаю. Цим користуються численні сільськогосподарські підприємства м.Києва. Звісно, багато хто з них не вважає за потрібне дотримуватись правил використання таких небезпечних біологічно активних речовин. Фактично, вони ведуть гру з вогнем. Нещодавно у м. Києві Державною екологічною інспекцією було здійснено перевірку поводження з пестицидами та агрохімікатами на підприємствах сільского господарства різних форм власності, розташованих у м. Києві . Наслідки невтішні:
1) не всі особи, які організують та здійснюють діяльність з пестицидами і агрохімікатами мають допуск (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, наявність якого передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 18.09.95 р. № 746 "Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами" .
2) не виконуються вимоги до складів, у яких повинні зберігатись пестициди і агрохімікати.
3) залишки рослин та забрудненого пестицидами і агрохімікатами грунту складуються на території підприємства.
Вищенаведені порушення можуть призвести до жахливих результатів: масових випадків отруєнь населення, забруднення грунтів, порушення екобалансу. Для вирішення проблеми необхідно створити жорстку систему контролю за діяльністю київських сільськогосподарських підприємств.
До питання про стан навколишнього середовищана території ВАТ "Радикал"
Екологічний стан підприємства ВАТ "Радикал" перебуває під постійним контролем органів Мінекоресурсів України. За період роботи ВАТ "Радикал" з 1954 року, внаслідок недосконалості технологічних процесів виробництва хлору та каустичної соди ртутним методом, пестицидів, хлороксиду міді та інших хімічних речовин відбулося значне забруднення грунтів та підземних вод на території заводу.
Головним джерелом ртутного забруднення є цех виробництва каустичної соди та хлору, де встановлені електролізери із ртутними катодами, в яких на сьогоднішній день знаходиться 109,7 тонн ртуті та накопичено ртутєвмісних шламів у кількості 44 тонни. Згідно з даними досліджень, проведених ще в 1992 році ВАТ

 
 

Цікаве

Загрузка...