WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологія Івано-Франківської області - Реферат

Екологія Івано-Франківської області - Реферат

Основне технологічне та допоміжне газопилевловлююче обладнання застаріле, що і є причиною високого рівня викидів отруйних речовин. Воно потребує негайного переоснащення (табл. 2).
Іще одним важливим забруднювачем атмосфери області АТ "Нафтохімік Прикарпаття". Це підприємство викидає вуглеводи та синтетичні жирні кислоти. Валовий викид станом на 1999 р. становив на підприємстві 963.925 тонн, у 2000 р. - 557.353 тонни, а у 200й р. 745.773 т. Аналізуючи дані ми бачимо, що спочатку валовий викид зменшився. Це відбулося тому, що на підприємстві повністю припинено виробництво синтетичних жирних кислот (зменшення викидів становило 124 т). Пізніше є він знову зрік, через нарощування виробництва. (табл. 2).
Джерелом забруднення атмосфери, традиційно, є автотранспорт, кількість якого щорічно зростає - переважно за рахунок завезення з-за кордону старих моделей. На початку 199 р. в області налічувалося понад 103 тис. автомашин індивідуального користування на 137 тис. авто державних організацій. Зараз же кількість автомобілів зросла на 15% порівняно з 1999 р. Проблема забруднення повітря викидами автотранспорту єдуже актуальною - через проходження територією області автотрас національного значення, по яких щодня проїжджають тисячі автомашин. І разом із відпрацьованими газами двигунів внутрішнього згорання в атмосферу викидаються 170 шкідливих речовин для живої природи, 160 з яких - похідні вуглеводні. Які є наслідком неповного згорання палива. Найтоксичніші з них, крім оксидів вуглецю та азоту - альдегіди, сажа та бензопірен. Крім того. у викидах автотранспорту є важкі метали: свинець та нікель. Приблизно 20% викидів автотранспорту осідає безпосередньо біля автомагістралей, у смузі завширшки до 10 м, а в результаті розповсюдження дрібніших частинок формується друга зона забруднення завширшки від 30 до 100 м (табл. 4).
Враховуючи густу автомагістральну сітку, можна зробити висновок, що автомобільний транспорт дуже впливає на екологічну ситуацію регіону.
В загальному ж за останні роки зросли викиди від стаціонарних джерел у 6 районах області та м.Яремче за рахунок введення в дію нових об'єктів та обліку раніше неврахованих джерел викиду, особливо котелень санаторіїв та баз відпочинку, цегельних заводів, колишніх колгоспів, де спалювалося низькокалорійне вугілля.
Загальне скорочення викидів твердих речовин на 16,95 тис. тонн відбулося в основному за рахунок зменшення викидів золи на БТЕС на 13,66 тис. тонн та ВАТ "Оріана" на 4,78 тис.тонн, а за рахунок налагодженого обліку раніше неврахованих джерел викиду збільшилися викиди твердих речовин в Богородчанському (4,9 т.), тисменицькому (31,9 т.) районах та деяких підприємствам м. калуша Галицького району (схема 5,6,7).
Викиди газоподібних забруднюючих речовин зменшилися на 24,4 тис.тонн, в тому числі зменшилися викиди диоксиду сірки на 10,5 тис.тонн та 6,4 тис.тонн відповідно БТЕС та ВАТ "Оранта", на 0,3 тис.тонн зменшилися викиди водневих сполук на АТ "Нафтохімік".
За рахунок скорочення обсягів виробництва у меблевій галузі та машинобудуванні скорочено викиди легких водневих сполук.
Аналіз даних статистичними галузями показує, що незважаючи на зменшення викидів основними галузями промисловості, залишається значний вплив на стан атмосферного повітря області енергетичної, хімічної, нафтохімічної та нафтогазової промисловості, лісопереробної та меблевої галузі, промисловості будівельних матеріалів.
У зв'язку з усім вищесказаним пропоную провадити такі заходи, щодо покращення стану атмосферного повітря по області.
1. Насамперед, провести реконструкцію електрофільтрів на БТЕС, яка дозволила б зменшити концентрацію викиду золи з 15000 мг/м3 до 150 мг/м3.
2. Виконати роботу по зменшенню концентрації диоксиду сірки з 4500 мг/м3 до 400 мг/м3 на БТЕС.
3. Вирішити питання про будівництво сірко очистки.
4. Виконати заходи по досягненню нормативів викиду хлору та вінілхлориду шляхом реконструкції даних виробництв з встановленням додаткових систем пилогазоочистки.
5. Удосконалити схеми руху, покращити якість автошляхів та будівничих об'їзних доріг у населених пунктах.
Тільки за допомогою таких заходів у нас є шанс покращити стан атмосферного повітря по області. Адже перш за все ми повинні жити в злагоді з природою, берегти і примножувати її багатства. Одним з яких є повітря.
Нам дана чудова нагода жити на найменш забрудненій території нашої країни. Проте ми не усвідомлюємо цього, плюндруючи землю та забруднюючи повітря.
Кожен із нас повинне усвідомити, що мине можемо просто заплющити очі на проблему забруднення атмосферного повітря, що загрожує нашому життю, а також життю наших нащадків. Ми повинні докласти усіх зусиль, щоб наші діти та онуки дихали пахощами квітів, чули спів птахів у гаях, ходили по м'якій травичці, милувалися сходом сонця. А усього цього не буде, якщо зникне чисте повітря.
Нехай ми не можемо впливати на рішення державного та світового рівнів, проте ми можемо ліквідувати цю проблему на регіональному рівні. Усі разом, спільними зусиллями.
Адже, на мою думку, твердження: "Се починається з малого", - є надзвичайно доречним з погляду на стан повітря області.
Тож давайте докладемо усіх зусиль, щоб у наших нащадків було чисте повітря. Давайте залишимо їм чисту Землю! Адже, вони мають такі ж права бачити ї такою як і ми. А, можливо, навіть і більші.
ВИКОРИСТАННЯ ЛІТЕРАТУРА
1. Мегазбюірка найновіших учнівських творів укладена В.В. Федієнко: М-41 Харків: ВД "Школа" 2005 р. (ст.. 771-772).
2. "Експрес" 29 грудня 2005 р. (ст. 11)
3. "Екологія м. Івано-Франківська" Г.Г.Русинов; О.М. Адаменко; Є.І.Крижанівський; Є.М. Нейко (ст. 94-87; 146=147; 151-152)
4. "регіональна екологія та природні ресурси" О.М. Адаменко; М.М. Приходь (ст. 91-98).
5. "Всесвітня історія" П.Б. Полянський (ст. 5).

 
 

Цікаве

Загрузка...