WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу - Реферат

Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу - Реферат

забруднені не тільки атмосфера та атмосферні опади. За останні десятиріччя істотно змінилася якість грунтів, кількість гумусу знизилася, а мінеральні добрива й отрутохімікати використовували так недосконало, що збільшення вмісту нітратного азоту в рослинах стало отруйним для людей і тварин. Хімізація землеробства пов'язана з широким застосуванням пестицидів, які є мутагенним чинником.
Крім того, надто забруднені всі річки та водосховища України. Останні аварії на підприємствах у Румунії призвели до заморів риби в Дунаї. Річки несуть отруєні води до морів, узбережжя яких є важливими рекреаційними зонами. На Чорному морі найбільш забрудненими є води порту Одеса. Представники нашої організації пікетували будинок Верховної Ради, висловлюючи протест проти спорудження в Одесі нафтового терміналу: його будова може викликати підняття сірководневого шару Чорного моря та призвести до глобальної катастрофи. Отже, ми повинні привернути увагу уряду до необхідності найшвидшого розв'язання екологічних проблем.
Представник засобів масової інформації (ЗМІ). Я знаю, що мої іноземні колеги відмовляються працювати в Україні через те, що стан її навколишнього середовища не відповідає міжнародним стандартам. Чи може міністр охорони здоров'я розповісти про вплив забруднення навколишнього середовища на стан здоров'я населення України?
Міністр охорони здоров'я. На сьогодні стан здоров'я населення України можна характеризувати як незадовільний. Розрив між Україною і країнами Європейського співтовариства щодо середньої тривалості життя складає близько семи років і продовжуєзбільшуватися. Слід зазначити, що територія України є досить забрудненою. Яскравим прикладом є дані Центру нагляду за станом довкілля: щорічно на кожного мешканця України припадає більше 200 кг забруднювачів атмосферного повітря, а в деяких регіонах, наприклад Придніпровському, ця цифра дорівнює 500 кг і більше. Крім того, значна частина населення країни вживає неякісну питну воду.
Приголомшує вплив на природне середовище України катастрофи на Чорнобильській АЕС, який набув глобального характеру. Так, радіо-активними опадами дуже забруднено 5 млн гектарів. На цій території мешкає 2,4 млн чоловік. За сучасного економічного становища важко сподіватися швидких змін у господарських технологіях, бо це потребує великих коштів. Але слід пам'ятати, що здоров'я наших громадян - справа державна. Тому на це запитання мають відповісти представники влади й наголосити на тих державних заходах, що націлені на розв'язання екологічних проблем.
Народний депутат Верховної Ради. Це питання неодноразово обговорювалося на засіданнях Верховної Ради. Насамперед було досліджено забрудненість території України за різними сумарними показниками і створено карти "Забруднення довкілля" (демонструє карту). У результаті виділено такі регіони:
1) відносно екологічно комфортні території з невеликим перевищенням нормативів забруднення;
2) екологічно некомфортні території з перевищенням припустимих нормативів (забруднені та дуже забруднені);
3) екологічно дискомфортні території зі значним перевищенням при-пустимих нормативів (надзвичайно забруднені та регіони екологічної біди).
Таким чином, карта відбиває геоекологічну ситуацію на території України в цілому і в окремих її регіонах. Синтетично-аналітичний підхід, до відтворення на карті забруднення дозволив виділити інтегральні зони за екологічною ситуацією, а також визначити, чим ця ситуація викликана. А це, у свою чергу, сприяє розробці системи заходів оздоровлення природного середовища.
Інший представник ЗМІ. Цікаво дізнатися, чи існують державні документи щодо охорони навколишнього середовища?
Юрист. Так, уже в перші роки незалежності в Україні було прийнято закони про охорону природних ресурсів та їх раціональне використання. (Демонструє плакат.)
У той же час геоекологічна ситуація в Україні тісно пов'язана з по-требами ресурсів, технологіями їх видобування, переробки, використання, утилізації відходів. Переобладнання промислових гігантів потребує великих коштів. Тому розв'язання екологічних проблем безпосередньо пов'язане з розв'язанням проблем економічних. Окрім того, конче необхідно виховувати у громадяни ощадливе ставлення до навколишнього світу.
Ведучий. У мене є пропозиція. Спробуймо запропонувати свої шляхи розв'язання екологічних проблем, у чому нам допоможуть представники засобів масової інформації, які відвідали країни, де досягнуто позитивних змін у цьому напрямі.
1.Використання нових, досконаліших, технологій на підприємствах, небезпечних для довкілля.
2.Комплексна переробка сировини (металургійних шлаків, відходів спаленого вугілля тощо), утилізація відходів.
3.Удосконалення державного законодавства щодо відповідальності підприємств і приватних осіб за заподіяння шкоди будь-якій частині! природного середовища.
4.Використання наукових принципів еколого-ландшафтного земле-робства.
5.Запровадження в навчальних закладах курсу "Раціональне приро-докористування", який сприятиме формуванню в людини нового екологічного світогляду.
6.Сприяння тим підприємствам, які дбають не тільки про свій еконо-мічний стан, а й про охорону природи.
7.Проведення акції "Зробимо своє місто (селище тощо) чистим!" та інше.

 
 

Цікаве

Загрузка...