WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу - Реферат

Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу - Реферат


Реферат
Геоекологічна ситуація в Україні. Ділова гра для 8 класу
Тема. ГЕОЕКОЛОПЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ. ДІЛОВА ГРА ДЛЯ 8 КЛАСУ
Мета: систематизація знань про основні забруднювачі навколишнього середовища; формування практичних навичок роботи з картою "За-гальне забруднення довкілля України"; визначення негативного впливу аварії на Чорнобильській АЕС на стан навколишнього середовища та здоров'я населення; вдосконалення практичних умінь: відбору необхідної інформації, аналізу та систематизації, висловлювання своїх думок та ідей, захисту своєї позиції, формулювання проблемних запитань.
Обладнання: карта-схема "Загальне забруднення довкілля України", плакати з цифровою інформацією про забруднення деяких регіонів, таблички представників відповідних владних структур (міністрів тощо), ігрові атрибути телестудії (мікрофони, камери - можна іграшкові).
Форма проведення: ділова гра, урок-прес-конференція.
Дійові особи:
Ведучий (може бути учень з відповідними здібностями або сам учитель)
Міністр екології
Міністр охорони здоров'я
Голова Держкомітету з гідрометеорології України
Представник Green Peace
Народний депутат Верховної Ради
Юрист
Решта учнів - представники засобів масової інформації (радіо- і телеканалів, газет, журналів тощо), саме вони готують запитання до конференції.
Хід уроку
Ведучи й. Шановні телеглядачі, учасники та гості нашої телеконференції! Ми зібралися тут, щоб обговорити проблеми важкої екологічної ситуації, яка склалася в нашій країні і від якої потерпає населення. Ситуація є дуже складною, вирішувати її треба негайно, тому поряд зі мною в студії - наші гості.
Окреслимо коло проблем:
o високий рівень забруднення атмосферного повітря внаслідок неконтрольованих промислових викидів. Особливо високим рівнем забрудненості повітря характеризуються Донецький та Придніпровський райони;
o наші річки та водосховища за вмістом і складом хімічних речовин у недалекому майбутньому можуть перетворитися на демонстраційну таблицю елементів Менделєєва;
o порушення рівноваги у верхніх зонах літосфери через проведення гірничих робіт, промислової та міської забудови призвело до активації несприятливих фізико-географічних процесів - зсувів, карсту, просідання, провалів, підтоплення;
o за останні десятиріччя істотно змінилася якість ґрунтів, зменшилася їхня кількість, збільшилося забруднення;
o найбільшої шкоди природному середовищу завдала катастрофа на Чорнобильській АЕС, яка настільки порушила екологічну рівновагу, що хворіють і вмирають люди і серед них - маленькі діти.
Чи є в Україні території, які хоча б умовно можна було назвати чис-тими? Вважаю, що їх дуже небагато.
Шановні друзі, це наші проблеми, проблеми нашої країни, і розв'я-зувати їх можемо тільки ми самі. Більш докладно про екологічний стан,; території України розповість міністр екології.
Міністр екології. Шановні телеглядачі! Негативний техногенний вплив на природне середовище нашої країни зумовлений відсутністю екологічної політики в розвитку промисловості, сільського господарства та різних видів будівництва, а також застарілими, неекологічними технологіями природокористування, недосконалою галузевою структурою деформованою територіальною організацією промисловості.
Що успадкувала Україна після набуття незалежності? Звернімося до статистичних даних. (Демонструє плакат.)
У країні видобувалося від світового обсягу: кам'яного та бурого вугілля - 6%, залізної руди - 13%, марганцевої руди - 40%, каоліну - 5%. На Україну припадало 20% ресурсного потенціалу колишнього СРСР. Щорічний видобуток вугілля становить 160 млн тонн, що призводить до нагромадження поряд із шахтами величезної кількості відходів. Таким чином, найбільшими забруднювачами атмосфери в Україні є підприємства металургії, енергетики, вугільної та хімічної промисловості. Оскільки розташовані вони переважно в містах, то промислові центри страждають найбільше. Конкретну інформацію про забрудненість повітря великих міст має Голова Держкомітету гідрометеорології України.
Голова Держкомітету гідрометеорології. Шановні друзі! Ми можемо звернутися до цифр, які надані мережею спостережень. Виходячи з них, у 49 містах України встановлено перевищення концентрації шкідливих речовин у 1,5-5 разів. Основними забруднювачами атмосфери є такі підприємства. (Демонструє плакат.)
Крім підприємств, забруднює атмосферу й автотранспорт. Внаслідок цього атмосферні опади стали небезпечними, бо в них містяться нітрати і сульфати, що роблять опади "кислотними". Велика повторюваність кислотних опадів спостерігається на Волині, у Кіровоградській, Київській, Одеській областях, у Криму.
Журналіст. Скажіть, чи не через це наші продукти небезпечно вживати в їжу, бо вміст у них шкідливих речовин дуже високий?
Представник Green Peace. Не тільки через це. Справа в тому, що

 
 

Цікаве

Загрузка...