WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічна гра: Рослинний і тваринний світ в Океанії та Австралії, їх захист - Реферат

Екологічна гра: Рослинний і тваринний світ в Океанії та Австралії, їх захист - Реферат


Реферат на тему:
Екологічна гра: Рослинний і тваринний світ в Океанії та Австралії, їх захист
Рослинний і тваринний світ в Океані
Екологічна гра
Мета гри. Необхідність охорони океанічних вод від забруднення
Діалог риб - глибоководної Долопіхтіса і риби - Лоцмана, яка живе в поверхневих шарах води океану.
Глибоководна риба - вудильник Долопіхтіс вирішила побувати в інших місцях. "Хіба ж можна все життя прожити у пітьмі? Треба зробити подорож на поверхню і подивитись, як там живуть". Піднімаючись, риба дивувалася змінам, які відбуваються з водою. Вона стала голубою, потім зеленуватою.
- Що за чарівний світ! - захоплено вигукнув Долопіхтіс і помітив перед собою рибку з чотирма поперечними смугами.
- Дозвольте представитись, - сказала вона, - я риба - Лоцман. Ви, мабуть, знизу? Я покажу Вам поверхневі шари води океану.
- Чи не могли б Ви пояснити, чому вода стала раптом голубою? - запитав Долопіхтіс.
- Голубою воду роблять промені Сонця, тільки пора чистої води вже давно минула. Дивіться, дивіться, ось ніби величезна хмара закрила Сонце! Ох, ці люди! Щорічно вони викидають в океан від 3 до 10 млн. тонн нафти. Швидше пливімо до берега, бо задихнемося! - Вони швиденько попливли до берега.
- Ой-ой" - закричав вудильник, - я в полоні якогось чудовища!
- А я плавець поранила консервною банкою! Ох, ці люди! Ви знаєте, біля берегів Бразилії десятки китів задихнулися в поліетиленовій плівці, кілька тонн якої люд скинули в океан. А в районі Гавайських островів вони викинули в нього 35 млн. порожніх пластмасових банок і 70 млн. скляних пляшок. Скоріше, скоріше, звідси! - закричала риба - Лоцман.
- Що з Вами, чому Ви стали різнокольоровою? - запитав Долопіхтіс.
- Ох, люди, вони отруюють нас, у мене вже луска починає зніматися. Вони скинули океан радіоактивні відходи! (Риба-Лоцман почала світитися). Скоріше пливіть вниз, там безпечніше! Вудильник ринувся вниз, він був майже вдома, коли помітив, що й він світиться.
- Ой, люди, за що ви вбили мене? - це було останнє, що подумав Долопіхтіс. (Вертикальне переміщення вод принесло радіоактивні відходи і на глибину).
Тема: Охорона надр земної поверхні.
Екологічна гра.
Мета гри: ознайомлення учнів із сучасним впливом людини на земну поверхню, розкриття можливостей розумного використання надр на користь людству.
Діючі особи: Господарка Мідної гори Данилко.
Данилко починає засипати на уроці, схилившись на книжку. Вчитель показує жестом, щоб всі мовчали, чим викликає здивування у дітей.
У цей час відчиняються двері кабінет і в зеленій сукні входить Господарка Мідної гори (Данилку сниться сон).
Вона повільно підходить до Данилка, простягає до нього руки, в яких тримає мінерали, і каже: "Данило - майстер, подивися, які багатства дарую я людям! Та в мене болить душа, коли я бачу величезні гори відвалів гірських порід, в яких поховані мої багатства. В усіх країнах відвали зайняли мільйони гектарів родючих земель. Уся земля вкрилася ніби ранами - котлованами, ярами, проваллями... Що ж це робиться, Данило-майстер? Серце болить дивитися на це, серце болить, Данило!..."
І вона повільно виходить з класу.
Данилко "прокидається", скрикує.
- Що з тобою, Данилко? - запитує учитель.
- Де я? Що з мною? Ой, який страшний сон мені приснився, - і повертається до класу, - приснилася Господарка Мідної гори. Вона скаржилась на безгосподарність людей, на безвідповідальне ставлення до природи та й багатств.
- От і поговоримо про те, як слід ставитися до природнихбагатств, - каже учитель.
Тема: Органічний світ Австралії.
Екологічна гра.
Мета гри. Необхідність захисту органічного світу Австралії від негативного впливу людини.
Діючі особи: представник ООН
Рослини: Евкаліпт, Трав'яне дерево
Тварини: ведмідь Коала, Качкодзьоб, Єхидн, Кенгуру, сумчастий гризун Вомбат.
Птахи: Лірохвіст, папуга Какаду, Великоніг.
Грунт, Вода, корінний житель - Абориген.
Коала звертається до Представника:
- Ми з Евкаліптом нерозлучні друзі. Я дуже люблю Евкаліпт, ніколи не покидаю його, вдячний йому за житло й харчування. Він так постачає мене ефірними маслами, що ніякий хижак не хоче мене з'їсти. Проте останнім часом мого друга занадто багато вирубують, а насаджують менше.
- Евкаліпт: Я служу всім людям, не тільки моєму другові маленькому Коала. Місцеве населення опалює житла моєю деревиною, до того ж вона застосовується і в будівництві, оскільки не піддається гниттю. З мого листя здобувають ефірні масла, які використовуються при лікуванні різних захворювань, а також у промисловості. Моє коріння допомагає осушувати болота, знищувати малярійні ділянки, тому я "випиваю" дуже багато води щорічно. Проте останнім часом нас з Коалою почали посилено знищувати. Мене вирубують, а Коалу вбивають або забирають як іграшку додому, він не може жити в неволі без мене і гине швидко. Дуже просимо тебе - захисти нас, Людино!
- Представник: - Обіцяю доповісти про вас.
- Качкодзьоб Єхидна дуетом:
- Ми - Качкодзьоб і Єхидна - всіх вас прапрапрапра... - бабусі й дідусі. І нас слід особливо поважати за наш вік т інші особливості. Берегти нас потрібно. Де ще знайдете Ви таких птахо-звірів? Ми відкладаємо яйця, як птахи, а годуємо інших малят молоком, як ссавці. Вимремо ми - і не буде на Землі таких древніх оригінальних тварин.
Великоніг: Шановні наші прапрапра... бабусі і дідус, вибачте, що й ми звертаємося до Представника. Людина і нас повинна поважати. Адже вона у нас взяла ідею інкубатора. Із усіх птахів ми найбільше турбуємося про інших дітей. То ж просимо хоча б у період догляду за потомством не турбувати, не знищувати нас...
Кенгуру: Ми теж цікаві тварини, шановний Представнику! Ми не тільки чемпіони із стрибків у висоту і довжину, а ще й дбайливі батьки. Наші дітки з'являються на світ такими малесенькими й немічними, що ми носимо їх завжди з собою у сумці, а люди і в цей час полюють на нас, знищують нас разом з дітьми. Допоможіть нам...
Представник: Дорогі друзі! Я багато почув про те, як вам важко жити, передам ваші прохання і буду захищати вас...
Ґрунт: Зачекайте, зачекайте! Ми теж хочемо, щоб нас вслухали - мене і Воду! Без нас нікому з Людей н обійтися, а вони не шанують нас. Колір у мене - червоний, і дуже красиве зелене листя, у всіх дерев кущів, що ростуть на мені. Це тому, що у нас багато заліза, цінного для рослин елемента. Скаржимося ми на фермерів, які безжалісно розорюють нас. А треба ж знати, що 20 см ґрунту утворюється природним шляхом за 2-7 тис. років. захистіть і нс від руйнування.
Вода: - Я вже починаю забувати ті часи, коли була прозорою й чистою. А, які то були часи! Життя в мені буяло, пишно квітло все навколо! Тепер люди забруднили мене всякими відходами, та щ й радіо - активними. Все гне навколо. Річки стали ще маловоднішими, зовсім збідніли на живі організми. Прекрасний світ коралових рифів гине від забруднення. Незабаром залишаться одні морські зірки та акули.
Потурбуйся про нас, Представнику! Ми всі хочемо жити у мирі злагоді, як було раніше в природі.

 
 

Цікаве

Загрузка...