WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Природно-заповідний фонд Криму - Реферат

Природно-заповідний фонд Криму - Реферат

рідкісних ботанико-зоологічних об'єктів. Тут знайдено більше 100 видів мінералів. Багатюща флора Карадага налічує 1 090 видів вищих рослин, в т.ч. 50 видів ендемічних. Фауна включає 28 видів ссавців. 184 види птахів, 13 видів плазунів я земноводних, 1900 видів безхребетних. Дуже цікава флора і фауна прибережної акваторії.
Але головне в заповіднику - це сам гірський масив Кара-Дог - фантастичне творіння природи, що утворився в результаті вулканічних процесів і вивітрювання гірських порід.
Знайомство з сухопутною частиною заповідника здійснюється по двох екологічних стежках. Перша, т. і. 'Великий Карадог". протяжністю 7 км. починається від біостанції, проходить через всю теріорію і закінчується в Коктебеле. Друга - з Коктебеля в Гравієву бухту.
З оглядових майданчиків відкриваються фантастичні види на прибережні скелі і кручі - Іван-розбійник. Шаруючи. Лев, Мам і символ Карадага - Золоті Осика на Бійні
А всього наПівденному березі налічується декілька тисяч особин цього незвичайного дерева, званого ще соромітницею за відсутність кори, Це єдине аборигенне листяне вічнозелене дерево на території європейської частини СНД.
На горі Бойок, недалеко від колишнього туристського притулку ростуть три осики, кожна з
яких досягає більше 3 метрів в обхваті. Це одні з найстаріших і найбільших осик в Криму.
А на території Кримського заповідника в долині річки Улу-узень росте липа, розмір стовбура якої складає 6,5 м в колі. Якщо вже це не найстаріша, то, по видимому, найтовща кримська лила.
РІДКІСНІ І НЕЗВИЧАЙНІ КРИМСЬКІ ТВАРИНИ
Перш за все необхідно сказати, що практично всі дикі тварини Криму достатньо рідкісні, просто так, випадково, можна зустріти хіба що комах ящірок та птахів, і те не всіх. А щоб побачити остальних, треба здорово потрудитися. Відзначимо, що в Криму мешкає близько 10 000 тис. видів комах, 30 видів риб, 6 видів земноводних, 14 видів плазунів, понад 300 видів птахів і більше 50 видів ссавців. Серед них є і ендеміки, і екзоти.
Серед комах відзначимо найкрупнішого павука Криму і України - тарантула (отруйний), і найотруйнішого - каракурта (саме самка каракурта отримала прізвисько "чорна вдова" за те, що пожирає самця після акту любові), рідкісних жуков-ендеміков - кримську жужелицю, змпузу смугасту і листоїда чекиніоля.
З прісноводих риб варто відзначити рідкісну ручьевую форель, яка водиться в гірських річках. Зловити її - великий успіх. Докладніше зупинимося на плазунів.
Найкрупнішою ящіркою Криму і України є жовтопуз, вона ж єдина безнога ящірка, яку часто приймають за змію. Довжина її тіла досягає понад 1 м, водиться в гірському Криму. А одна з найменших ящірок -голопалый гекон, розміри його близько 5 див. Цей типовий представник середземноморської фауни мешкає тільки на Південному березі Криму.
Єдиним видом черепах в Криму є дуже рідкісна черепаха болотна, завдовжки не більше 20 див.
Щонайдовшою змією Криму, України і Європи є полоз желтобрюхий, довжина якого досягає 1,5 м і більш. Дуже агресивен, може накидатися на людей, грізно шиплячи. При цьому укус його болезненен, але неотруйний.
Найменша змія Криму - медянка, довжина її не перевищує 60 див. Вона з сімейства вужів, тому неотруйна.
Найрідкіснішою і, як вважають, найкрасивішою змією Криму і України є полоз леопардовий, такий, що мешкає на південному і південно-східному побережжі півострова. завдовжки не більше 1 м. Свою назву отримав за характерні коричневі плями і смуги, окантовані чорним.
Єдина отруйна змія кримської фауни - степова гадюка. Зустрічається украй рідко в степовій частині півострова. Тому всім треба знати, що в гарно-лісовій зоні і на южнобережье отруйних змій немає, і при зустрічі із зміями не варто панікувати.
З хижих птахів відзначимо два дуже рідкісних вигляду - білоголовий сип і чорний гриф, що мешкають в центрі гірського Криму. Ці крупні птахи має розмах крил до 3 я. живите", в основному. падали". При цьому грифи кубляться на деревах, а
Дуже рідко, в районі Карадагз, зустрічається Кримський благородний олень сокіл-сапсан. що вважається найшвидшою
птахом і що розвиває при пікіруванні на жертву швидкість до 300 км/ч. Там же. на Карадаге, зустрічається ще єдиний дуже рідкісний вид - орел-змєєяд
У лісах Криму мешкають різні види сов - пугач, неясить сіра та інші.
Для мисливців великий інтерес представляють перепели, вальдшнепи. куріпки, акліматизований в Криму фазою.
А найкрупнішим птахом, що кублиться в Криму, є лебедь-шипун, довжина його тіла - близько 1,5 м.
Немало в Криму рідкісних видів птахів - рожевий шпак, балобан, строкатий кам'яний дрізд і багато інших.
Ссавці гірських лісів з'явившись тип дійшло обширним списком.
Відвічними мешканцями тут є благородний олень - найбільше з ссавців Криму (вага близько 260 кг) і європейська косуля. Чисельність їх регулюється, на них дозволено полювання в певний час.
В середині 50-х років минулого століття знов завезений на півострів кабан. чисельність його росте, він теж служить об'єктів полювання. У Кримському природному заповіднику мешкає нечисленне стадо європейських муфлоном. завезених сюди в 1913 році і що ретельно охороняються.
Невдало закінчилася спроба розселити зубрів на півострові. Дуже малі опинилися кримські ліси для цього крупної тварини.
У печерах Криму мешкає 16 видів кажанів, що харчуються комахами і ведучих активний спосіб життя в темний час доби.
Повсюдно водяться численні гризуни, їжаки. зайці, білки.
Тепер про хижаків. Їх в Криму шість видів. Колись в Крым/ мешкали бурі ведмеді (знищені в ХУП столітті) і вовки (винищені в 1920-і роки). У настоацєє час залишилися чотири види з сімейства куньіх - борсук лосха. авалям горем ш кам'яна куниця (незвичайно красивий, але злобний звір), два види з сеяєйстка собачих - єнотовидний собака і лисиця звичайний з двома ппдвідті степова і ендемічна гірничокримська лисиця. Лисиця вважається самим кругичи 1 вербою в Криму - її вага - близько 5,5 кг і довжини тіла - близько метра.
Для збереження унікальної кримської флори | фауни на півострові утворений цілий ряд заповідних територій.
Частка заповідного фонду складає оком 5.4 X території півострова. Його основу складають шість державних природних заповідників (тут виключаються всі види господарської діяльності) - Кримський з орнітологічною філією "Лебедині острови". Ялтинський, "Мис Мартьян". Карадагський. Казантнпський і Опукськкй.

 
 

Цікаве

Загрузка...