WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Природно-заповідний фонд Криму - Реферат

Природно-заповідний фонд Криму - Реферат

унікальне зібрання рослин зі всіх континентів, шедевр ландшафтного мистецтва і один з найчудовіших куточків Південного берега Криму.
Закладений сад в 1812 р. Засновником і першим директором був X. X. Стевен, відомий ботанік. З тих пір значно збільшилися і територія саду, і його колекція. Нині на площі близько 1 000 га зібрано приблизно 15 тисяч видів, форм і сортів рослин. Серед них немало унікальних: секвойя дендрої, кедр гімалайський і ліванський, ялиці нумідійська ііспанська, сосна Монтесуми. італійська і ялеппськея, гінкго, олеандр, дзельква, ієа вавілонська... За різноманітністю дивовижних рослин НБС немає рівних в Криму.
У кактусовій оранжереї - рідкісні збори цих екзотичних рослин. Немало тут і інших прекрасних квітів, наприклад, хризантеми. У саду завжди, у будь-який час роки, що-небудь квітне. У дегустаційному залі Никітського саду можна покуштувати екзотичних фруктів.
Державний Никітський ботанічний сад - одне із старих ручних установ України, крупний науково-дослідний центр астенієводства. У 2000 році йому наданий статус Національного наукового ентра. Селекціонерами саду виведено багато сортів персика, абрикоси, аличі, індаля, граната і інших південних рослин, які упроваджуються в практику, треба відзначити, що половина площі всіх садів Півдня України зайнята садами, засадженими сортами ГНБС.
Ботанічний заповідник "Нове світло" розташоване в 7 км. від Судака. У ботанічному заповіднику "Нове Світло", створеному в 1974 р., охороняється унікальна рослинність тутешніх натхненною природою.
Один з маршрутів по заповіднику - Голіцинська тропа починається іа бережу бухти Зеленої. Вирубана е масивних вапняках, ока прокладена мюль береги на висоті 30-50 м над корений. У районі Печерного мису тропа підходить " обширному гроту, де зберігалися пляшки з вином. Князь Голіцин ур* тут почесних гостей колекційними винами. Друга екологічна стежка починається у західної околиці Нового Сита і прокладена по схилах гори Караул-оба. Із стежки відкривається панорама околиць.
Ландшафтний заповідник "Мис Айна" - унікальний, тут є занесені в Червону кроку України - гекон, сосна Станкевіча, суничник дрібноплодний, кримська орхідея, тисячолітні можжевельники.
Тутешнє побережжя привертає безліч любителів дайвінга дивовижно красивим підводний рельєфом.
Ландшафтний заповідник "Гора Аюдаг". Одна з головних яктопрінечатемностей Гурзуфа - овіяна безліччю легенд гора Аюдаг (Ведмідь-гора), яка є лакколіт, тобто невдалим вулкан. Висота її куполообразної вершини - 577 Окрім заповідників до заповідного фонду Криму входять 33 державних заповідника (тут заборонені окремі види господарської діяльності) |' заповідних урочищ (невелика територія з примітним об'єктом),Т. заповідних пам'ятника природи, 30 парків - пам'ятників седово-паркоєськ; мистецтва і один ботанічний сад. |
Площа заповідного фонду в Криму постійно росте. Планується создан^: Таріанкутського і Караларського (на схід від Казантіпського затоки) заповідників ряду нових заповідників і урочищ. Досить давно обговорюється ідея створений"; національного парку (або парків) на півострові, які успішно функціоную!: у всьому світі (їх близько 2 300). Розроблені навіть проекти таких парків в Криму, але поки з ряду причин вони не реалізовані.
В даний час за певну плату можна відвідати будь-який і; заповідників або заповідних територій, познайомитися з природними кримськими ландшафтами, доторкнутися до прекрасного світу живої природи.
Ялтинський заповідник. Ялтинський природний гірничо-лісовий заповідник створений в 1973 р. Тут охороняються високостовбурні соснові, а також буки. Флора заповідника налічує 1 356 виду вищих рослин, в т.ч. 115 ендеміков, фауна представлена 37 видами ссавців. 313 видами птахів, 11 видами плазунів і 4 видами земноводних. Вас супроводжуватиме величний сосновий ліс, висота дерев якого деколи досягає 25 - 30 метрів! 8 шляхи зустрінуться водопад Учан-Су, гірське озеро Караголь (5 78 м над рівнем морить), Срібна альтанка - ротонда, встановлена на честь військових будівельників, що проклали в 1865 -1894 рр. цю дорогу з Ялти до Бахчисараю.
На території заповідника немало визначних пам'яток. Це знаменитий скельний гребінь Таракташський на однойменній стежці, вражаюча ущелина Уч-кіш на річці Дерекойке, химерна скеля Ставрі-кая (Хрестова).
По заповіднику прокладено декілька пішохідних стежок з власними назвами (Царська, Календськая, боткинськая і ін.) - прекрасні місця для прогулянок.
Кримський природний заповідник - старий на півострові, створений в 1923 р. і найбільший за площею. Тут виростає близько 1 200 видів вищих рослин, з них 45 ендеміков. Особливу цінність представляють вікові ліси, де мешкають 39 видів ссавців і 120 видів птахів.
Ворнітоло-гичеськом філії заповідника на Лебединих островах (північнозахідний Крим) мешкають 20 видів ссавців і 230 - птахів.
Подорожуючи по заповіднику, можна побачити величні ліси буків і соснових, веселі діброви, похмурі вершини, обривисті скелі, бурхливі гірські річки з глибокими ущелинами і галасливими водопадами, високогірну яйлу з буйним різнотрав'ям. А якщо повезе, то можна зустріти і мешканців заповідного лісу - благородного оленя, косулю, європейського муфлона, ширяючого в небі чорного грифа.
Можна пробувати рибальського щастя у форелевому господарстві заповідника у верхів'ях річки Альми і на невеликих озерах.
На території Кримського заповідника немало і інших цікавих об'єктів. Серед них - Косьмо-даміаноєський монастир, розташований біля джерела цілющої води Савлух-су.
Казантіпський заповідник. Заповідник заснований | 1998 р. іа побережжя Азовського моря. Нис Казантіп на Азовському побережжі - стародавній мшаєіия риф, складений мшанковимі вапняками. Поберете Каеамтаа дуже порізано і нагадує гігантську шестерінку. Складні, химерні опертом береги утворилися в результаті тисячолітніх руйнувань сповістять. Як наслідок -образовались хаотичні нагромадження глиб я окремі фігури найрізноманітніших форм. Трохи уяви - і чого тільки тут не побачиш: доісторичних тварин, людські фігури, масивні арки... Багато тут водоплавних птахів і підводних мешканцем.
Заповідник "Мис Нартьян". Природний заповідник "Мис Мартьян". утворений в 1973 р., розташований на схід від Никітського ботанічного сала.
Карадагський заповідник - заснованийаїмії в 1979 р., розташований на сході кримського субсередземномор'я та древньовулканічного ландшафту і

 
 

Цікаве

Загрузка...