WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Риби річки Прут - Реферат

Риби річки Прут - Реферат

Правда в нього є також вороги , зокрема щука , судак , сом , окунь .
Для нересту йорж збирається в великі табуни , які досить великі і в період нагулу . Ікру відкладає кількома порціями . Великі самки можуть відкладати до 200 тис . ікринок ( 1 мм ) . Їх інкубація відбувається біля дна . Їм властивий потайний спосіб життя . У табуни мальки не збираються і найбільшу активність виявляють у присмеркові години . Дуже бурхливо реагують на зовнішні подразники .
Йорж звичайний відганяє всіх риб від корму доти , поки сам не наїсться . Проте окуня із своєї кормової ділянки йорж не відганяє . Можливо , цим можна пояснити , що у місцях , багатих на йоржів , ніякі інші риби , крім окунів , не зустрічаються .
Йоржі великих розмірів не досягають .
Чоп великий .
Родина Окуневі , рідкісний вид . Тіло видовжене , веретеноподібне , хвостовий стержень короткий . Довжина до 45 см частіше до 25 см . Груди без луски , черево вкрите лускою . Перший спинний плавець має не менше 13 - ти колючих променів .
Перебуває переважно на глибоководних ділянках річки з швидкою течією та твердим дном з піску , глини . Зустрічається здебільшого поодинці , зрідка невеликими групами . Статевозрілими стають на 2 - 4-му році життя . Нереститься у квітні - травні . Плодючість до 10 тис . ікринок , які відкладає на кам"янистому дні , ікра дрібна , клейка . Живиться переважно вночі , основний корм - донні безхребетні ( личинки комах , рачки , молюски ) , ікра та мальки риб . Живе близько 10 років . Вид занесений до Європейського Червоного списку . Вилов заборонено .
Чоп малий .
Родина Окуневі , рідкісний вид . Подібний до чопа великого , але значно менший . Довжина тіла до 20 см , маса 150 грам . Груди і передня частина черева не вкрита лускою . В першому спинному плавці є 8 - 9 колючих променів . Спина бурувато - сіра , з 4 - 5-ма темними косими смугами , які кільцями оперізують тіло , черево - світле .
Полюбляє глибокі ділянки річок з помірною , рідше швидкою течією та твердим камінним дном . Інколи трапляються на мілководді.
Найбільш активний у сутінках і в ночі . Статевозрілим стає на 2 - 3-му році життя . Нереститься в березні - травні в місцях з дрібнокам"яним дном і залишками рослин . Плодючість до 5 тис. ікринок .
Вид занесений до Європейського Червоного списку . Вилов заборонено .
?
Екологічна ситуація річки Прут
Щоб водойми приносили користь теперішнім і майбутнім поколінням людей , їх води рослинний і тваринний світ треба охороняти , тобто ставитись до них бережливо , розумно використовувати в інтересах людства на основі досягнень передової науки і техніки .
З"ясувавши негативний вплив того чи іншого фактора на рибне населення водойми , можна прийняти відповідне практичне рішення . Звичайно , розробити і впровадити в життя всебічні заходи охорони тієї чи іншої водойми не завжди під силу . Допомогти їм у цьому можуть учителі , агрономи , зоотехніки , лісники , працівники водного та рибного господарства . Практичну допомогу в охороні вод , рослинного і твариного світу можуть подати різні господарські організації , на території яких міститься водойма .
Які ж показники свідчать про порушення природного режиму водойми ?
Відомо , що природна вода завжди містить різні неорганічні й органічні речовини . Протікаючи в різних шарах землі або по її поверхні , вона розчиняє солі , що містяться в землі , частково ними насичується , а стикаючись з повітрям , розчиняє в собі гази . Внаслідок використання води в побуті , промисловості та сільському господарстві ці її властивості змінюються . Повернути попередні фізичні , хімічні та біологічні якості таким водам можна тільки відповідно обробивши їх . Про погіршення якості води свідчать відхилення її температури від середніх багаторічних даних , зміна кольору , запаху , смаку тощо .
Колір води показує ступінь забруднення тими чи іншими домішками . Чиста вода не має ніякого запаху . Вода , в якій відбуваються ті чи інші хімічні прцеси , має запах сірководню , гнилизни , болота тощо .
Зміна кольору і запаху води свідчить про те , що природня здатність її до очищення значно знижена , а в саму водойму потрапляють виробничі , побутові , або інші відходи . Але на велике щастя річка Прут , поки що , не забруднюється промисловими відходами ( у нашому регіоні ) .
Важливо не допускати забруднення та засмічення територій , прилеглих до водойм , а також їх крижаного покриву різними відходами . Це питання залишається дуже актуальним у нашій місцевості . Багато людей не розуміють , що забруднення прибережних районів річки дуже шкодить водоймі , і викидають без усякого вагання сміття де їм заманеться .
Важливо запобігати забрудненню водойми мінеральними і органічними добривами , а також отрутохімікатами , які під час паводків змиваються з полів і разом з стічною водою потрапляють до річки . Внаслідок цього багато риби гине .
Відсутність лісів і трав"янистого поблизу водойм сприяє їх замулюванню , внаслідок чого вони міліють , зникають місця придатні до нересту риб . Тому розорювати грунт у 25 - метровій прибережній смузі забороняється .
Існуваннякожної водойми пов"язане з життєдіяльністю різних рослинних і тваринних організмів .
Людина своєю господарською діяльністю може по-різному впливати на стан рибних запасів .
Улітку із спаданням води поступово відокремлюються наймілкіші озера - заплави , і молодь риб , яка вивилась в них , приречена на неминучу смерть . Тому потрібно у такий період сполучати басейн з річкою невеликою канавою .
Узимку бувають задухи . Для запобігання цьому явищу треба робити ополонки і стежити , щоб вони не замерзали , були завжди відкритими .
Також важливо пам"ятати , що рослини мають неабияке значення для риб . Вони сприяють насиченню води киснем і вбирають з неї вуглекислий газ . Чимало риб відкладають ікру на рослини . Зарості водяних рослин є свого роду пасовищем і основним місцем життя багатьох риб та їх молоді . Тому потрібно не знищувати рослинність на прибережних зонах . Крім того рослинність укріплює береги , тому не можна вирубувати дерева , які ростуть на березі річки .
Також дуже актуальним питанням залишається проблема надмірного вилову риби бракон"єрами , які під час нересту виловлюють велику кількість риби , яка не встигла знереститися . Тому потрібно вжити деяких заходів , щоб запобігти поступовому винищенню видового складу риб річки .
Якщо б кожна людина усвідомлювала важливість кожної водойми для свого життя , то може і не забруднювала б річку . Нам потрібно стежити за частотою цієї річки , щоб після нашої смерті наші діти могли користуватися цим дарунком природи .
?
Використовувана література :
1. Білявський Г . О ., Фурдуй Р.С., "Основи екологічних знань" , Київ "Либідь" 1997 р.
2. Щербуха А.Я., "Риби наших водойм", Київ "Радянська школа" 1981р.
3. Генерчук К.І., "Природа Чернівецької області" , Львів "Вища школа" 1978 р.
4.Філіп Фаверйон , Наталі Белью , "Все про риб", Київ "Махаон - Україна" 2000р.

 
 

Цікаве

Загрузка...