WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Заповідники України: Національний природний парк „Сколівські Бескиди". Національний природний парк "Синевир". Національний природний - Реферат

Заповідники України: Національний природний парк „Сколівські Бескиди". Національний природний парк "Синевир". Національний природний - Реферат


Реферат на тему:
Заповідники України: Національний природний парк "Сколівські Бескиди". Національний природний парк "Синевир". Національний природний парк "Ужанський".
Національний природний парк "Сколівські Бескиди".
Львівська обл., Дрогобицький, Сколівський і Турківський р-ни. Площа 35684 га.
Створений згідно з Указом Президента України від 11 лютого 1999 р. Підпорядкований Державному комітету лісового господарства України. У смт. Східниця є великі запаси мінеральних вод типу "Нафтуся". Науковим куратором парку є Український державний лісотехнічний університет ім. П.С. Погребняка.
Згідно з фізико-географічним районуванням територія парку розташована в межах Передкарпатської височинної області країни Українських Карпат. Рослинність за геоботанічним районуванням відноситься до Карпатського округу Східно-Карпатської гірської підпровінції Центральноєвропейської провінції Європейської широколистянолісової області. На території парку представлені унікальні природні комплекси Сколівських Бескид, де лісові екосистеми у поєднанні з культурними ландшафтами мають особливу екологічну, наукову, естетичну і рекреаційну цінність. Тут збереглися найбільш характерні для регіону смерекові, буково-ялицеві, смереково-ялицево-букові та ялицево-смереково-букові ліси. Флора судинних рослин нараховує близько 600 видів, більше 50 з них занесені до Червоної книги України.
Національний природний парк "Синевир".
Закарпатська обл., Між гірський р-н. Площа 40400 га.
Створений Постановою Ради Міністрів УРСР від 5 січня 1989 р. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України.
До того тут існував ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Синевирське озеро", оголошений у 1974 р. з метою збереження цього унікального куточка природи. На території НПП є джерела мінеральних вод, цінні зразки дерев'яної архітектури, інші культурні та історичні пам'ятки. Тут розташовані 2 мисливські будинки, рекреаційний комплекс, мотель, водолікарня, турбаза, 2 бази відпочинку.
Науковий куратор парку - Ужгородський державний університет.
Згідно з фізико-географічним районуванням територія парку належить до Вододільно-Верховинської області Карпатсько-Українського гірського краю Карпатської гірської ландшафтної країни. Рослинність належить до Карпатського округу Східно-Карпатської гірської геоботанічної підпровінції Центральноєвропейської провінції Європейської широколистянолісової області. До Зеленої книги України віднесено 9 рідкісних рослинних угруповань, в основному відкритих (4 асоціації) та смереково-рідколісних (2) оліготрофних боліт, а також яворових (1) і сіро-вільхових лісів (1) тагірськососново-сфагнового криволісся (1). До Червоної книги України занесено 38 видів флори (з них 2 види мохів і 1 лишайників), а до Європейського червоного списку - 1 вид. До Червоної книги України занесено 21, а до Європейського червоного списку - 11 видів фауни.
Національний природний парк "Ужанський".
Закарпатська обл., Великоберезянський р-н. Площа 39159,3 га.
Створений згідно з Указом Президента України від 27 вересня 1999 р. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України.
Ще у 1912 р. за часів правління на Закарпатті Австро-Угорщини в цьому районі з метою охорони пралісів був створений один із перших у Карпатах резерват "Стужиця", площа якого спочатку дорівнювала 331,8 га, а 20 років по тому була збільшена до 552,9 га. У 1974 р. тут, вже на площі 2 542 га, було утворено ландшафтний заказник "Стужиця", на базі якого у 1998 р. рішенням Закарпатських обласних органів місцевого самоврядування на площі 14 665 га було створено регіональний ландшафтний парк з тією ж назвою. З ним межував польсько-словацький біосферний резерват "Східні Карпати", затверджений МАБ ЮНЕСКО ще в 1992 р. У 1995 р. розпочалася робота по приєднанню Ужанського НПП до цього резервату. І в лютому 1999 р. НПП "Ужанський" став частиною першого у Європі трилатерального польсько-словацько-українського біосферного резервату "Східні Карпати" і є найбільшим серед аналогічних об'єктів Центральної Європи. На території парку є виходи мінеральних вод, збереглися цікаві дерев'яні пам'ятки сакральної архітектури, функціонують 2 бази відпочинку, 2 гірськолижні бази, санаторій, турбаза, туристичний притулок.
Науковим куратором парку є Ужгородський державний університет.
Територія НПП розташована на межі Східних Бескид з Полонинським хребтом Українських Карпат. За фізико-географічним районуванням вона належить до Карпатсько-Українського гірсько-лісового краю Карпатської гірської ландшафтної країни. Рослинність парку відноситься до Карпатського округу Східно-Карпатської гірської підпровінції Центральноєвропейської провінції Європейської широколитянолісової області. На території НПП збереглися цінні незаймані або мало змінені господарським впливом фітоценози, серед яких переважають бучини, яворові бучини, ялицево-букові ліси та праліси, лучна рослинність. Більше 20 рідкісних фітоценозів парку включено до Зеленої книги України. До Червоної Книги України занесено 10 видів фауни та біля 40 видів флори, а до Європейського червоного списку - 4 види фауни.
Література
ў http:www.menr.gov.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...