WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Основи моделювання стану довкілля. Прикладні аспекти геоінформатики - Реферат

Основи моделювання стану довкілля. Прикладні аспекти геоінформатики - Реферат

засобів EPPL 7 не підтримує векторні технології представлення об'єктів, оперуючи файлами елементів сітки у растровому форматі перемінної довжини, що призводить до істотної (в 2-3 рази) економії пам'яті у порівнянні із збереженням чистоти сіткових даних.
Файл даних EPPL 7 (зрозширенням EPP) вміщує комірки сітки, що зберігають рядки і стовпчики. Максимальний розмір файлів : 32 000 рядків x 32 000 стовпчиків без обмеження на розмір комірки.
Файл шарів може вміщувати дані про характеристики однорідних об'єктів. Кожна комірка у файлі має значення, що представляє клас або інформаційний рівень з числа 0-255 класів (градацій), так як значення представляється 8-бітовим цілим, яке може бути пов'язано з реальним, нецілими значеннями за допомогою функцій таблиць. При перегляді або друкуванні даних можливе накладання на відображений файл векторного, файлів текстового коментарів і файлів легенд.
Користувачеві EPPL 7 надається можливість роботи в інтерактивному режимі введення команд і за допомогою меню. По кожній команді й запиту системи можна викликати підказку (екранний HELP) з описом призначення команди і запиту.
EPPL 7 підтримує командних файлів. Є можливість автоматичного запису всіх команд, повідомлень і відгуків системи, які появились у ході сеансу роботи для використання при побудові командних файлів або повторення сеансів.
Пакет EPPL 7 складають чотири основні програми : EPPL - командний режим. Надає можливість змінювати розміри файлів, комбінувати, створювати й аналізувати файли даних, перетворювати дані у різні формати. Запуск команд здійснюється за допомогою меню або введенням їх у відповідь на запрошення системи. DISPLAY - дозволяє працювати із зображенням (файлами даних EPPL 7) на екрані, включати легенди, назви, поєднання векторних файлів і файлів коментарів, текстів. За допомогою DISPLAY користувач може проектувати картографічні зображення. Цей режим корисний для дослідження файлів даних у різних шкалах, встановлення кольорових схем, розміщення легенд на екрані. Цей режим може бути запущений із командного режиму EPPL , із командного файлу, із DOS. Надає користувачеві екранного меню за допомогою якого він може працювати із зображенням. DIGITISE - призначення для створення нових файлів даних у векторній формі. Дає можливість введення (цифрування) крапкових, лінійних і полігональних об'єктів. Виконує деякі операції редагування і допускає використання більш багатофункціональних засобів редагування типу AUTOCAD - популярного пакету САПР, зв'язок з яким може здійснюватися через ASCII файли. Цей режим може бути запущений із командного режиму EPPL, із командного файлу, із DOS.
DOTPLOT - здійснює виведення файлів EPPL 7, використовуючи чорно-білі або кольорові принтери, включаючи лазерні. Зображення супроводжується титульним аркушем, легендою, додатковим текстом, поєднанням векторного і растрового зображення і коментарів. Цей режим може бути запущений із командного режиму EPPL , із командного файлу, із DOS.
Режим команд включає всі команди системи. Їх можна поділити за впливом на файли даних на 7 типів:
ANALISE - група команд, що виконує процедури просторового аналізу. При цьому із одного вхідного файлу створюється один новий файл такого ж розміру, що і вихідний, який містить перетворення картографічного зображення в форму, зручну для даного виду аналізу, для витягування нових даних. Дозволяє створити файл експозиції схилів (ASPECT), виділити межі областей з різними значеннями ознаки, перетворювати растрові представлення у векторні (BORDER), виділяти класи, будувати нові класи, що представляє аналіз співвідношення вихідних класів (BUFFER,CLASTER,EDGE та ін.), інтерполювати значення поверхонь, заданих у вузлах регулярних мереж, у точках і лініях (INTERPOLATE). RESIZE - команди, що створюють новий файл великого або меншого розміру, чим вихідний, це зміна шкали (RESCALE), можливість створення файла, що є частиною вихідного файла (WINDOW). COMBINE - команди, що дозволяють створювати один або більше файлів, комбінуючи два або більше вихідних файлів. Найбільш потужна команда цієї групи - EVALUATE - надає можливість для комбінації файлів і завдання аналітичних функцій, використовуючи логічні й арифметичні функції. CONVERT - команди перетворення форматів у середині EPPL 7 і в форматі інших пакетів і у зворотному порядку, в тому числі перетворення векторних файлів (розширення DGT) EPPL 7 у растровий формат EPPL 7 (RASTERISE), перетворення растрового файлу в ASCII і у зворотному порядку, а також перетворення формату таблиць (TBL). DISPLAY - команди, що дозволяють легко переглядати файли даних (EGADISPLAY, CGADISPLAY ті ін.), здійснювати деякий аналіз (COUNT, MAPLIST) і виведення на друк. TABL COMMANDS - команди створення і роботи з файлами даних таблиць.UTILITY - команди здійснюють управління файлами EPPL 7: копіювання, знешкодження, редагування (COPY, DELETE, EDIT) файлів даних, створення, запуск або перезапуск командних (.ер) файлів (STARTLOG, ENDLOG, REPLAY) та ін.
EPPL 7 - мобільна і дешева ГІС з достатньо широким набором функціональних можливостей, високою швидкістю обробки і розвинутим інтерфейсом користувача.
IDRISI
Растрова система географічного аналізу, створена в Аспірантській школі Університету Кларка (Graduate School of Geography, Clark University, Вустер, Массачусет, США: Graduate School of Geography, Clark University, 950 Main Street, Worcester, MA 01610, USA). Розроблена виключно для середовища IBM-сумісних ПЕОМ як засіб навчання технологіям ГІС.
IDRISI - є типовою растровою ГІС, вона також підтримує нетопологічні векторні представлення крапкових, лінійних і полігональних об'єктів з обмеженими можливостями маніпулювання й аналізу векторних даних. Складається з 6 груп модулів (загальною кількістю більше 100). CORE MODULES включає сервісні операції маніпулювання растровими зображеннями для обслуговування введення даних (з клавіатури, курсором типу "миша" і цифрувачами серії Summagraphics MM), збереження й управління, відеоекранної візуалізації і документування (з виведенням результатів у кольоровому і монохромному режимі на монітор, матричні, струминні, лазерні принтери і графопобудовувачі). GIS RING MODULES об'єднує аналітичні процедури, що утворюють ядро ГІС-технологій, включаючи оверлейні операції, попіксельні арифметичні операції із зображеннями, елементи обробки цифрових моделей рельєфу, вимірювальні операції, пошук короткого шляху і т.д. SPATIAL STATISTIC RING MODULES - набір модельно-аналітичних операцій (переважно математико-статистичних), що розширюють аналітичну частину операційного ядра ГІС : регресійний, кореляційний, автокореляційний аналіз і тренд-аналіз, генерація полігонів Тісена та ін.IMAGE PROCESSING RING MODULES - набір операцій з обробки зображень, включаючи передпроцесорну (фільтрації, отримання

 
 

Цікаве

Загрузка...