WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Енергозбереження в житлово-комунальній сфері. - Реферат

Енергозбереження в житлово-комунальній сфері. - Реферат

застосовувати різні підходи.
Також не зовсім зрозуміла методика оцінки результатів впровадження заходів з ефективного енергоспоживання. Так в [11] повідомляється , що в одному з міст протягом року прокладено 1588 метрів труб з пінополіуретановою ізоляцією в захисній оболонці. Можна припустити, що ці 1588 метрів складались з окремих ділянок, прокладених в різних частинах теплової мережі міста. Але в будь-якому випадку не зовсім зрозуміло, як вирахувано, що саме заміна цих ділянок дозволила заощадити 132 Гкал теплової енергії під час опалювального періоду 1999-2000 рр.
Автори звіту [11] вказують що, у ході реалізації проекту було експериментально доведено, що інвестиції в сучасні засоби регулювання та ефективне енергозберігаюче обладнання можуть суттєво поліпшити ситуацію, яка сьогодні склалася в теплоенергетиці.
Але нам сьогодні потрібне не "суттєве поліпшення", а радикальні зміни. Чи великий зиск від нових циркуляційних насосів, коли труби діряві?
В іншому [12] випадку, через несистемне впровадження засобів енергозбереження, враховуючи масові витоки в тепломережах, встановлену потужність нових котлів фактично довелось завищувати на величину втрат.
На наш погляд, фрагментарність впровадження засобів ефективного енергоспоживання в житлово-комунальній сфері, яка спостерігається в усіх, відомих нам випадках, призводить до неможливості адекватного кількісного оцінювання та необхідності використання в більшій мірі експертних методів визначення результатів їх впровадження.
Залишається не вирішеною проблема узгодження рівня рентабельності надання послуг з постачання енергетичних ресурсів, який забезпечував би самоокупність та самофінансування підприємств ЖКГ, та забезпечення мінімізації вартості цих послуг для споживачів.
Враховуючи вищесказане вважаємо, що можна зробити наступні висновки.
1. Існують об'єктивні критерії оцінки ефективності впровадження заходів з підвищення ефективності енергоспоживання в житлово-комунальній сфері міст.
2. Аналіз показує, що підходи до впровадження заходів з економії енергоресурсів в житлово-комунальній сфері, які використовуються сьогодні, не забезпечують досягнення сформульованих критеріїв системою енергоспоживання.
3. Заходи та технічні рішення, що впроваджуються з метою скорочення споживання енергоресурсів в житлово-комунальній сфері в більшості випадків несистемні, не призводять до адекватного скорочення енергоспоживання, а в деяких випадках просто фіксують існуючий високий рівень втрат енергоносіїв в інтересах виробників послуг, не призводячи до їх скорочення.
4. Заходи по залученню інвестицій в житлово-комунальну сферу мають такий характер, що не відповідає теорії та практиці інвестиційно-інноваційної діяльності. Такі заходи призведуть до значного подорожчання послуг підприємств ЖКГ без підвищення якості в найближчій перспективі.
5. Несистемний характер мають процеси фінансування заходів з економії енергоресурсів в житлово-комунальній сфері.
6. Причиною такого стану речей є, на наш погляд, відсутність адекватної науково обґрунтованої моделі переводу системи ЖКГ до режиму ефективного енергоспоживання.
Виходячи зі сформульованих нами критеріїв розроблено модель переходу до ефективного енергоспоживання в житлово-комунальній сфері.
Теоретичний аналіз моделі, виконаний з урахуванням наявного стану систем енергопостачання в житлово-комунальному секторі міст, прогнозів зміни ситуації на ринках енергоносіїв, вказує на те, що її застосування дозволяє в максимально можливому обсязі забезпечити:
A. Кратне скорочення енергоспоживання в зонах застосування моделі.
B. Інтегрування в системи енергопостачання житлово-комунального сектору нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії.
C. Впровадження ефективних механізмів залучення інвестицій для інноваційного переходу до ефективного енергоспоживання в житлово-комунальній сфері міст.
D. Рентабельність послуг з постачання енергетичних ресурсів та значно пом'якшити ціновий удар від зростання вартості енергоносіїв для споживачів.
Сьогодні є потреба в перевірці моделі на реальних об'єктах житлово-комунальної сфери міст для визначення меж раціонального використання тих чи інших комплексів заходів з переходу на ефективне енергоспоживання та вироблення відповідних рекомендацій.
Вважаємо, що в даній роботі мають бути зацікавлені не тільки органи місцевого самоврядування та підприємства комунальної сфери, але й інвестиційні фонди, федерації профспілок. Чекаємо пропозицій по співпраці в означеній сфері від зацікавлених осіб.
________________________________________
Література.
1. "Аналітична інформація щодо моніторингу виконання Комплексної державної програми енергозбереження, регіональних програм енергозбереження, та заходів з енергозбереження у регіонах України за підсумками 2004 року". Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. http://www.necin.gov.ua/.
2. "Довідкові та статистичні дані з енергозбереження". Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. http://www.necin.gov.ua/.
3. "Аналітичної інформації щодо моніторингу виконання державних і регіональних програм енергозбереження, та впровадження енергоефективних заходів і технологій в областях України за підсумками 9 місяців 2005 року". Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. http://www.necin.gov.ua/.
4. КОВАЛЕНКО К. "Україна зайшла в енергетичну безвихідь. А де вихід?". www.oglyadach.ua.
5. "АНАЛІТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ щодо моніторингу виконання Комплексної державної програми енергозбереження, регіональних програм енергозбереження, та заходів з енергозбереження у регіонах України за підсумками 2003 року". Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів. http://www.necin.gov.ua/.
6. А.Кінах про проблеми житлово-комунального господарства. Майдан-ІНФОРМ: http://maidan.org.ua/static/news/1143842797.html.
7. "ПРО ЧИСТІ ТЕХНОЛОГІЇ". Інтерв'ю з Головою Державного комітету України з енергозбереження Юрієм ШУЛЬГОЮ для газети екологічної громадськості "Еко", №7 (11), липень 2004 року,http://www.necin.gov.ua/.
8. Сонячна енергетика. Використання енергії сонця, http://www.necin.gov.ua/.
9. Ансофф І. Стратегічне управління: Скор. перекл. з англ./Наук. ред. та авт. передм. Л. І. Євенко. - М.: Економіка, 1989. - 519 с.
10. Технологія програмно-цільового управління / Г.М. Добров, А.А. Корінний, М.И. Молдованок та ін.; під. ред. Г.М. Доброва. - К.: "Техніка", 1985. - 206 с.
11. Кращі інноваційні практики в місцевому самоврядуванні України. - Сайт Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства, http://www.djkg.gov.ua/.
12. Славянск: "Славянсктеплосеть" проложила 3,5 км новых труб и установила котлы с КПД 94%. Новини 05.01.2005. - http://zadonbass.org/.
13. Арнольд В.І. Теорія катастроф. - 3-є видання, доповнене - М.: Наука, 1990. - С. 128.

 
 

Цікаве

Загрузка...