WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Енергозбереження в житлово-комунальній сфері. - Реферат

Енергозбереження в житлово-комунальній сфері. - Реферат

тис. м. куб. на добу -- 30 000.00 30 000.00
Всього з витоками врахованими, тис. м. куб. на добу 141 820.00 171 820.00 141 821.20
Всього за рік з витоками врахованими, тис. м. куб. 51 764 300.00 62 714 300.00 51 764 738.71
Собівартість + прибуток виробника послуг, млн. грн. 55 905 444.00 55 905 444.00 55 905 444.00
Вартість 1 м. куб., грн. 1.08 0.89 1.08
В цьому випадку (див. рис. 3) встановлення приладу обліку води на будинок:
" корисно виробнику послуг з водопостачання у випадку, коли об'єм витоків, що припадає на одного споживача даного будинку без квартирного водоміра перевищує середній показник по підприємству в цілому (Квс>1);
" корисно споживачам, коли об'єм витоків, що припадає на одного споживача цього будинку без квартирного водоміра менший, ніж середній показник по підприємству в цілому (Квс<1);
" не надає поточної вигоди жодній стороні, якщо Квс=1, але фактично призводить до неефективних витрат з боку підприємства на встановлення будинкового водоміра (на рис. 3 - зона байдужості).
Оскільки на сьогодні частка споживачів, що встановили квартирні водоміри сягає, за нашими оцінками 75 %, то варіанти третій, а тим більше другий, фактично неможливі. Це дозволяє підприємствам-постачальникам води значно збільшувати свої надходження за рахунок списання витоків в підвалах на споживачів, жодним чином не цікавлячись скороченням цих витоків.
Відомі в Донецьку факти, коли за одного мешканця виставляється місячний рахунок до 50 грн. за споживання холодної води. В іншому випадку - біля 130 грн. за чотирьох мешканців. При вартості 1 м. куб. холодної води в Донецьку 1.08 грн. це означає, що сім'я з чотирьох осіб спожила протягом місяця більше 120 м. куб. холодної води. Тобто, кожен член сім'ї споживав на добу більше 1 м. куб. холодної води. Такий сантехнічний прилад як душ (виробництва Артемівського заводу) пропускає 7 літрів води на хвилину. Взявши для розрахунку витрати 10 л/хвилину (в ПІВТОРА рази більше) отримаємо - щоб досягти таких витрат води дана сім'я мала б тримати душ відкритим протягом 6 годин і 40 хвилин на добу. Якщо навіть врахувати витоки води в унітаз, які можуть досягати 10 м. куб. на місяць (маємо такі заміри), то все одно цифра вражає своєю абсурдністю. Хоч би тому, що в добі 24 години, а люди ж ще сплять, їздять на роботу та з роботи, знаходяться на роботі. Виходить, що весь свій вільний час вони присвячують тому, щоб зливати воду. Якщо додамо, що в цьому домі є централізоване гаряче водопостачання (тобто, споживання гарячої води йде окремо), то ситуація виглядатиме навіть трагікомічною.
З іншого боку, маємо такі заміри. При добовій нормі споживання холодної води 338 літрів на одну людину фактичне споживання навіть без квартирного водоміра, іноді, в 2-3 рази менше норми. І тут немає нічого дивного. Просто норма завелика. Виходячи з цього виникає припущення, що ті 120 м. куб. містять в собі також витоки води в підвал. Якщо навіть припустити, що в квартирі споживають дві норми, то на одного мешканця припадає 15 м. куб на місяць витоків води в підвал. В цілому по будинку це може складати біля 900 м. куб. на місяць, тобто біля 30 м. куб щодоби. Враховуючи, що це - п'ятиповерхівка на два під'їзди (по дві квартири на поверх), маємо абсурдну цифру.
Тобто, навіть прийнявши абсурдно завищене споживання в квартирах, ми отримуємо об'єми витоків, які можуть просто затопити будинок. Якщо ж споживання в межах норми, то будинок мало б давно змити. Тут виникають питання щодо точності показів лічильника, які перевіряють в тому ж "Водоканалі", але ми говоримо не про це.
Природно, що при таких рахунках "Водоканал" не зацікавлений в зменшенні втрат.
Все, що сказано відносно зон ефективності побудинкових приладів обліку води, очевидно може бути віднесено і на рахунок побудинкових приладів обліку теплової енергії. В цьому випадку підприємство "Донецькміськтепломережа", наприклад, в технічні умови на встановлення тепломіра, вимогу про теплоізоляцію труб в підвалах не записує бодай для того, щоб хоча б позначити свою занепокоєність втратами енергії. Тобто, поряд з витоками енергоносія, наявні значні втрати тепла через неізольовані трубопроводи. Крім цього треба враховувати, що теплофізичні характеристики огороджувальних конструкцій будинків визначались, свого часу, за старими нормативами, які враховували "радянські" ціни на енергоносії, а також під впливом намагання проектувальників знизити кошторисну вартість проектів. Через це сьогодні маємо невідповідність теплофізичних характеристик переважної більшості житлових будинків сучасним вимогам ефективного енергоспоживання. При ринкових цінах на енергоносії, значні переплати споживачів за теплову енергію при наявності будинкового тепломіра відбуваються саме через таку невідповідність.
Множина В (див. рис. 3) містить в собі технічні рішення з ефективного енергоспоживання, які передбачають впровадження окремих засобів управління, контрольно-вимірювальних приладів, елементів теплових агрегатів тощо, які дозволяють в різних випадках покращити окремі фази технологічного процесу перетворення та транспортування енергії до споживача.
Так в [11] повідомляється, що протягом одного року на підприємствах ВАТ "Іллічівськтеплокомуненерго" виконано такі роботи по впровадженню на своїх об'єктах сучасних технологій з енергозбереження:
- на більшості об'єктів замінено застаріле теплообмінне обладнання;
- у ряді теплопунктів встановлено високоефективні циркуляційні насоси виробництва "Wilo" і "Grundfos";
- встановлено ультразвукові теплолічильники на ряді теплових пунктів;
- розпочато встановлення на теплових квартальних пунктах міста регуляторів системи опалення з корекцією по температурі зовнішнього повітря.
В 2004 році співробітники "Славянсктепломережа" замість застарілих котлів в деяких котельних міста встановили високоефективні [12]. Одночасно повідомляється, що було прокладено 3,5 кілометри нових високоефективних труб в пінополіуретановій оболонці. Поряд з цим вказується на бездіяльність ЖЕКів, які несвоєчасно промивають опалювальні системи в будинках, не міняють аварійні стояки, "забувають" ізолювати трубопроводи в технічних підвалах, що призводить до неякісного опалювання.
Серед відомих нам випадків таке впровадження засобів ефективного енергоспоживання не призводить до скорочення витрат споживачів. Це пов'язано з тим, що загальні втрати енергоресурсів по підприємству значно перевищують ті часткові позитивні ефекти, які дає фрагментарне впровадження засобів ефективного енергоспоживання.
Множина Г (див. рис. 3) містить в собі рішення, що опосередковано гіпотетично сприятимуть підвищенню ефективності енергоспоживання за рахунокзабезпечення привабливості підприємств-виробників послуг для потенційних інвесторів.
Сутність підходу, який активно пропагується чиновниками ЖКГ, в тому, що потрібно підвищити ціни на послуги підприємств ЖКГ до рівнів, які б забезпечили їх рентабельність (рис. 4).
Як бачимо з рис. 4, при такому підході, не передбачається механізму забезпечення мінімізації або хоч би пом'якшення цінового удару для споживачів. Чинник

 
 

Цікаве

Загрузка...