WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались - Реферат

Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались - Реферат

свідчить про забруднення річки, залишається високою мінералізацією. Із досліджених 102 проб води, відібраної по р. Случ та Ікопоть райСЕС виявлено перевищення в 46/ 45 %/ в т.ч. по хімічних показниках-54 проби, перевищення у 6/4,1%/ по бактеріальному забрудненні у 48 пробах перевищення у 40, або 83,3%.
Отже бактеріальне забруднення відкритих водойм залишається значним і в поточному році не зменшилось. Із 30 проб відібраних з поверхневих водойм р. Случ в районні сіл Воронківці - Григорівка - Старокостянтинів перевищення по БАК - 5 виявлено в 6 пробах - 20%. Особливо висока ступінь забруднення в районні міського пляжу / права і ліва сторона /, де БАК - 5 становить від 9,36 до 10,24. Перевищення на 51,3%.
Стан поверхневих водойм, особливо в районі міста вимагає значного покращення як по органічному забрудненні так і по бактеріальному.
2.3. Підземні води.
Спостереження за хімічними та біологічними показниками підземних вод здійснювались лабораторією райСЕС. За спостереженнями свердловинами в районні полів фільтрації цукрового заводу, де їх є 8, здійснювала лабораторія Хмельницького товариства охорони природи.
Дослідження питної води по свердловинах центральних водогонах , колодязів проводилась на вміст в ній нітратів , пестицидів, солей важких металів, заліза по бактеріальному забрудненню.
Контроль проводиться за центральними водогонами на 130 об'єктах , комунальних - 2 , відомчих - 76 , по сільських населених пунктах - 55. Із досліджених 126 проб води виявлено перевищення у 24 / 19% / з них органалептиці в 45,8 %, по загальній мінералізації - 72,2 % що становить по нітратах.
Має місце біологічне забруднення підземних вод . Так, із досліджених 458 проб води у 148 /32,2%/ перевищення ГДК становило мікробіологічне забруднення, яке зросло в порівнянні до минулого року. Найбільші перевищення ГДК по нітратах в питній воді виявлено у місту / вул.Закузминській / с.Ладиги,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, / вул.Загребля/ В.Чернятин, Немиренці , Мартинівка; Мацевичі, Футори , Підгірне/ від 1,5 до 2,5 раз до норми /.
На наявність пестицидів досліджувались 24 проби , солей важких металів - 4 фіналів -4. Перевищень по ГДК не виявлено . Не виявлено забруднень води і по радіаційному забрудненні . По спостережних свердловинах полів фільтрації ц/з перевищень ГДК на вміст пестицидів, солей важких металів не виявлено .
Аналіз питної води по свердловинах міськводоканалу - відхилень від норм ГДК не виявлено, лише за виключенням 5 свердловин перевищення по азоту амонійному, а по залізу у двох.
ІІІ. Атмосферне повітря
Із зменшенням обсягів виробництва щорічно в районі зменшується кількість викидів в атмосферне повітря. За поточний рік викиди в атмосферу зменшились ще на 558 тонн. Як і в попередні роки, більше викидається в атмосферу шкідливих речовин в районі другого вокзалу, де розміщується цукровий завод , військовий аеродром, АБЗ, АБЗ ДРСУ- 71. 60 підприємств міста і сіл району здійснювали викиди в атмосферу. В середньому на одне підприємство по 20 тонн викидів. Найбільші викиди в атмосферу від військового аеродрому 486 тонн, цукрового заводу - 260,8 тонн, тепломережі, держлісгоспу - 57-45 тонн.
В районі працює на постійній основі КР пункт по контролю за викидами в атмосферу забруднюючих речовин від пересувних джерел. На заводі СЗМ проведено еколого-режимну наладку котлів, що сприятиме зменшенню викидів в атмосферу.
Розпочато цю роботу і в підприємстві "Тепловик". Підключено житловий масив ЖЕКу до центральної опалювальної системи внаслідок чого вивільнилось 2 котельні , які працювали на вугіллі. В районі створено 3 постійні пости по контролю за станом атмосферного повітря / район цукрозаводу, " Металіст", АБЗ /.
На транспортних магістралях в районі пошти, ринку, виявлено перевищення по пилу / у 2 рази /, окислів азоту в 10 раз. Отже , забруднення повітря в районі та місті проходить в основному за рахунок транспорту та АБЗ.
ІV. Лісовий фонд.
8159 га. становить лісовий фонд в районі. Лісистість території становить 6,5%.
Крім того , що ліси відіграють значну роль у підтриманні природної рівності , рівноваги цілюще впливають на стан атмосферного повітря , являється головним резервом поставки деревини на господарські потреби . Ліси в районі поділяються на державні та колгоспні.
У віданні державних органів, які представляє Старокостянтинівський держлісгосп нараховується 4955 га. Площа покрита лісом - 4490 га, що становить 90,0 %.
В лісовому фонді в основному переважають насадження твердолистяних порід. Із найбільш розповсюджених є свіжа грабова дубрава - 71,7%, де переважають в основному насадження молодняка - 40,5%.
Середньовікові насадження 37,3%.Спілі насадження становлять - 8,2%, середній вік лісу - 51 рік. Насадження лісоутворюючих порід характеризуються 1-2 пласом бонітету . Середня повнота насаджень - 0,75, приріст деревини на 1 га за 2003 рік становить 36 м3.
В державних лісах згідно матеріалів лісовпорядкування проводяться рубки. Рубки головного користування щорічно повинні становити 70 га на 14,6 тис. м3. За 2003 рік рубки головного користування становлять 88 га на 14,7 тис. м3.З 1 га вирубаного лісу отримано 167 м3 , деревини що менше до відповідного періоду 2003 року на 16, 7 м3.
Щорічно держлісгоспом висаджуються в межах до 80 га лісів. Крім того щорічно висаджуються лісові культури - 20 га на порушених землях. Лісовий фонд сільськогосподарських підприємств становить 2676 га, що становить 48,9% до державного. Але слід відмітити , що ведення лісового господарства в колгоспних лісах потребує корінної зміни.
Головні рубки в господарствах не плануються, а проходять по потребі господарств, тому спостерігається чимало випадків самовільних рубок. Ліси засмічені сухими, буреломними деревами.
Рубки догляду та санітарні не проводяться.
Самовільні рубки здійснюють самі господарства, а також і індивідуальні особи, поскільки ліси неохороняються, немає зовсім охорони в КСП "Поділля", АТ "Лемківське", НВО "Еліта" с. Самчики та інші.
За минулий рік в колгоспних лісах висаджено 5,6 га лісу, крім того на землях меліофонду висаджено 9,5 га деревних насаджень.
Охорона висаджених дерев також недостатня.
V.Охорона тваринного світу.
В зв'язку з переходом мисливських угідь, що належать держлісгоспу відповідна доля державних мисливських угідь зросла на 21 тис. га, з них 20274 га відтворюючих ділянок . На угіддях виділено 0,7 га орної землі для вирощування кормів. Створено 90 підгодівель них майданчиків , 5 годівниць , 26 солонників , 2 водопої. На водоймах встановлено 7 штучних гнізд.
Станом на 1.01.2003 року наявність фауни становить :
Лось - 2шт. , козуля - 56 шт., кабан - 12 шт., заєць - 3800 шт., ондатра - 118 шт., лисиця - 113 шт., борсук - 52 шт., видра - 48 гол., куниця - 76 гол.
На 1.08.2003 року кількість пернатої птиці становила : гуси - 170 гол., качки - 10045 гол., перепілки - 120 гол., лебідь - 48 гол.
Таксація по мисливських угіддях держлісгоспу не проводилась.
Для відтворення диких звірів і збільшення їх кількості необхідно на 2 роки за заборонити полювання у мисливських угіддях. ( Дані згідно Екологічного звіту Старокостянтинівської держінспекціі екобезпеки за 2004 рік).
Еколого - медична проблема міста та району.
Протягом останнього 10 - річчя спостерігається зростання захворюваності населення міста та району на новоутворення та смертності від них. Це зумовлено негативним впливом значного

 
 

Цікаве

Загрузка...