WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались - Реферат

Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались - Реферат

га.
Лісистість району становить 6,5%, що також надто низька. Площа лісів становить 8159 га. За 2003 рік виділення земель під не сільськогосподарські потреби не виділялись.
В районі нараховується порушених земель 1797 га , з них під кар'єрами 96 га.
Рекультивація вироблених кар'єрів за відповідний період не проводилась. На порушених землях висаджено 32,2 га деревних насаджень ,залужено 234 га .
Аналізуючи стан земельних ресурсів в районі велику стурбованість викликається незадовільною охороною ,збереженням родючості ґрунтів .
Родючі землі району до 60 % охоплені ерозією .Із врожайністю щорічно виноситься значна кількість поживних речовин .Ці витрати не компенсуються ,причому щорічно катастрофічно зменшується вміст гумусу .
Починаючи з 2005 року внесення мінеральних добрив в діючій речовині на кожен гектар посівних площ зменшився із 157 ц. до 21 кг (це при тому , що удобрено в 2003 році лише 46 % посівних площ.)
Найгірші справи по окремих сільськогосподарських підприємствах.
Так по Капустину на 14% удобрених площ внесено по 3.7 кг д.р. По Радківцях на 18% посівних площ внесено по 9 кг, по Черні - на 11% площ внесено 11,2 кг, Мацевичах - 5,8 кг, по Губинському - 0.4кг.
Не компенсується дефіцит поживи і внесенням органічних добрив. Лише 46% посівних площ удобрено органічними добривами , де внесено на кожен гектар по 12 тонн з яких окремі господарства взагалі не вносити органічні. Це радгосп "Хмельницький" КСП "Заготівельник" , а частина з господарств внесено менше ніж по району. По Капустну внесено на 14% площі по 2 тонни, по Немринцях - І тонну, Старий Остропіль, Сковород-
ки - по 5 тонн на 32% площ. Черна на ІІ% площі.
При нестачі у власників і землекористувачів ресурсів для охорони і раціонального використання земель кошти, що надходять від сплати земельного податку направляється на поповнення місцевих бюджетів, а не на охорону і збереження земельних ресурсів.
Ще гірші справи на землях фермерських господарств. Практично тут проходить інтенсивне викачування із землі поживних речовин, не даючи їй поповнення.
В районі надься 86 га землі під кар'єрами. Половина з якої вироблено, але за поточний рік не культивовано на І га. У господарствах відсутні кошти, а держава на ці цілі не виділила жодного гривня.
Для зменшення забруднення н. п. середовища в господарствах району починаючи з 2001року впроваджується комплекс заходів які базуються на раціональному застосування хімічних методів захисту рослин від шкідників та хвороб.
Це пов'язано не тільки зі зменшенням навантаження на навколишнє середовище, а тому, що немає коштів для закупівлі хімічної продукції.
В боротьбі з хворобами та шкідниками с/г культур витрачено на 15 тонн хімічної продукції менше до м.р. На І га оброблених площ витрачено 1,5 кг отрутохімікатів, хоч площа оброблених культур і збільшилась на 7129 га.
Однак було б краще, якби в районі застосовували б єдиний екологічно чистий метод боротьби із шкідниками с-г культур-біологічний.
Проте, протягом останніх трьох років ним не оброблено жодного гектара. На кінець року в складах району зберігається біля 100т. мінеральних добрив, що значно менше до минулого року.
За останні два роки в районі не збудовано жодного складу для зберігання хімічної продукції ,хоч потреба в цьому є в 13 господарствах району. Зовсім відсутні склади в селах Губин, Мартнівка, Іршики, Вишнопіль, Сковородки, Баглаї. Із наявних 35 складних приміщень в районі не паспортизовані 15.
Станом на 2004 рік в складах сільськогосподарських підприємств зберігається 19,3 тонн заборонених та неопізнаних отрутохімікатів, які зберігаються із значним порушенням і являються постійним джерелом забруднення навколишнього середовища. Найбільша кількість їх знаходиться в Ілляшівці 2,8 т., Баглаях 3,4 т., Немиринці 2 т., Самчинці 4 т., Іршиках 0,9 тонн.
Починаючи з 2005 року в районі впроваджується контурно-меліоративна система організації територій . На сьогодні не можна назвати жодного господарства , де б вона була впроваджена .
Крім щорічної посадки високо регулюючих полезахисних лісосмуг , ця вся робота і закінчується. Слід відмітити, що в окремих господарствах проекти були винесені в натуру,проте на сьогодні з них не залишилося нічого. Розорені вали на межах технологічних груп. Пошкодження стокорегулюючих смуг відмічено в Немиринцях, Старому Острополі.
За поточний рік крім всього районна райСЕС здійснювала контроль за станом грунтів в районі. Протягом року досліджено 150 проб грунту на забруднення хімічними елементами, бактеріологічне забруднення хімічними елементами, бактеріологічне його забруднення гельмінтами в різних місцях.
У місцях вирощування рослинної продукції - 14 проб в яких з перевищенням 3/21,4%/ з них перевищення по нітратах становить 2% по гельмінтозному забрудненні 1% до досліджених. У санітарних зонах підприємств міста перевірено 6 проб, перевищення по бактзабрудненні у 33,3%. У житлових зонах із 113 проб перевищення в 10/8,8%/ в т.ч. по бактеріальному забрудненню із 11 проб у 8/72,7%/.
Крім того відбирались проби -21 на наявність пестицидів, солей важких металів.
Перевищення по ГДК не виявлено. При дослідженні 1155 проб відібраних в містах і селах району : продуктів харчування плодів, овочів, зернових, перевищення ГДК виявлено в 72/6,2%/ з них спеціально досліджувались 3670 проб на наявність в продукції нітратів. Перевищення ГДК виявлено в 32/8,7/.
Це в овочах плодах . Отже, що стосується характеристики грунтів по хімічному та бактеріологічному забрудненні ситуація не погіршується і не викликає занепокоєння. Однак, враховуючи стан розореності , еродованість земель , відновлення родючості грунтів вимагає негайного вжиття заходів по призупиненні їх деградації.
Перевищення нормативів по забрудненні ґрунтів по радіологічному забрудненні не виявлено.
II.Водні ресурси
2.1. Водний баланс
Забір води на виробничі та господарсько-побутові потреби в 2003 році становить 13,92 млн. м3. З них з підземних водозаборів піднято 5,46 г мен. Метрів кубічних. За рік використано свіжої води на різні потреби становить 13,61 млн., 0,3 млн м3 води - це втрати, що спричинились аваріями на водопроводах.
На виробничі потреби використано 2,784 млн м3 води, крім того 2,434 млн м3 води використано в сільському господарстві та його населенням.
Слід відмітити, що використання води залишилось на рівні минулого року .
Зповерхневих водойм використано 5,446 млн м3 на виробничі потреби , як технічна вода ,яку використовує цукровий завод, завод АБЗ облавтодорога, завод ЗБШ, КМС - 276.
В 2004 році у відкриті водойми скинуто 7,64 млн м3 стоків, з них : 5,361 млн м3 скинуто як нормативно очищені без очистки. Недостатньо очищених стоків 0,742 млн м3, це в основному стоки з очисних споруд.
Найбільша частка стоків належать міськводоканалу 2,274 млн м3, в межах минулого І загальної кількості скинутих стоків в поточному році перевищень по органічному забрудненні не відмічалось.
2.2.Характеристика поверхневих водойм.
Гідрохімічний стан поверхневих водойм району визначався на основі спостережень, що велись лабораторією Держуправління екобезпеки по двох створах р. Случ та Іква та районного санітарно - епідеміологічного станцією по 4 - х створах.
По лабораторних даних забруднення річок Случ та Ікопоть дещо зменшився за останні 2 роки проте наявність у р. Случ органічних речовин (особливо в районні Сахновець) що перевищують ГДК

 
 

Цікаве

Загрузка...