WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались - Реферат

Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались - Реферат


Реферат на тему:
Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались.
План:
1. Екологічний стан міста Старокостянтинова , його району та проблеми що склались. 3
2. Література 17
Місто Старокостятинів,(Хмельницької області) площа якого 3,5 тис. гектарів, розташоване в поймах річок Случ, Ікопоть, Шахівка. Старокостянтинів та його район розташований на північний захід області, в межах помірного клімату, своїми природно кліматичними умовами, географічними факторами, рівнем природокористування і охорони природного середовища район можна віднести до реакраційної зони.
Площа району становить 125,1 тис.га.
Територія міста Старокостянтинова знаходиться на пн. - 49 градусів 46 хв. пн.ш. ; пд. - 49 градусів 43 хв.пн.ш; сх. - 27 градусів 20 хв. сх. д.; зх .- 27 градусів 12 хв. сх. д., а крайня точка території Старокостянтинівського району на зх. є с. Пихтії - 27градусів сх. д. 00 хв. і 49 градусів 54 хв. пн.ш.; на сх. - с.Махаринці - 27 градусів 40 хв. сх. д. і 49 градусів 50 хв. пн.ш.; на пн. - с.Андріївка - 49градусів 56 хв. пн.ш. і 27 градусів 08 хв. сх.д.; на пд. - с Самчинці - 48 градусів 35 хв. пн.ш. і 27градусів 25 хв.сх.д.
Лісистість району становить 0,5%. Природні води включають: річки, ставки, болота та підземні води. Ґрунти в основному чорноземи, 40% площ має крутизну схилів більше 5 градусів, 48,9% орних земель щорічно піддаються водній ерозії, що має негативний вплив на відновлення родючості земель і викликає забруднення поверхні водою.
Рослинний покрив в основному складається із с/г культур. Річкові долини покриті трав'янистою рослинністю в основному: вівсяниця, тонконіг, жовтець і т.д. В лісах переважно посаджено ясен, дуб, берези та хвойні посадження.
З природних копалин місцевого значення: торф, щебінь, шерства, глина, пісок.
Загальна екологічна проблема міста та району.
Падіння виробництва, що продовжується і надалі , протягом останніх років , безпосередньо позначається на стані природного середовища міста і сіл району , його основних ресурсів - води , землі, повітря.
З однієї сторони, зменшення об'ємів використання природних ресурсів - зокрема викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, використання питної води, склад неочищених стоків, зменшили вплив на природне середовище. Покращився стан поверхневих водойм в місті та районі , крім р.Случ ,повітряного басейну.
Що ж стосується земельних ресурсів, то неспроможність господарств підтримувати на належному рівні родючість ґрунтів, впроваджувати засоби захисту від водної ерозії, веде до поступової їх деградації, а в таких господарствах як КСП І-го Травня с.Капустин, КСП "Кубинське",с/с "Немиринецьке", с/с "Перемога",с.Сковородки, КСП "Урожай" с.Черна, КСП ім. Володимира Великого вона вже наступила.
Врожайність всіх с/г культур в даних господарствах найнижча в районі. Відповідно до цього в даних господарствах удобрено площі під посів с/г культур мінеральними добривами від 14% до 33%, а органічних добрив 1% - 9% , від загального. Гірше того на І га посівних площ тут внесено мінеральних добрив 0,4 -14 кг, органічних добрив відповідно від 0,3 - 0,6 тонн по Йосипівці та Немиренцях , Староострополя , та 1,4 тонни по інших.
І це враховуючи той фактор, що в цілому по району за останні 5 років внесення мінеральних добрив скоротилось вдвічі, а органічних добрив на половину.
Негативні наслідки економічної кризи негативно позначаються на виконанні природоохоронних заходів запланованих регіональній програмі на 2005 р., особливості в промисловості, будівництві, і особливо очисних споруд, транспорті
Значна частина заходів, якщо не всі ,пов'язані із за відсутності коштів у підприємств на їх фінансування залишаються не виконаними.
На стан природного середовища міста та району своєю виробничою діяльністю впливають:
1. Промислові підприємства - 18;
2. Будівельні організації - 16;
3. Транспортні організації - 9;
4. Підприємства зв'язку - 3;
5. Житлово - комунальні - 10;
6. Підприємства постачання - 15;
7. Заготівельні організації - 2;
8. Підприємства громадського харчування - 11;
9. Підприємства торгівлі - 40;
10. Підприємства побутового обслуговування - 6
11. Військові частини - 8;
12. С/г підприємства та селянські спілки - 36;
13. Фермерські господарства - 43;
14. Організації та установи - 85.
Як і раніше відмічається спад виробництва як по промислових так і по с/г підприємствах.
Проте, в окремих районах міста ситуація не з кращих. На екологічній карті району та міста визначено 2 основних райони екологічного напруження. Це південно - східна частина міста , де розміщуються цукровий завод, військовий аеродром. Друга частина між АТ " Дружба народів" - с.Самчики, куди входять і очисні споруди міста, поля фільтрації цукрового заводу.
Саме в цих районах сконцентровано найбільші підприємства, які в даний час працюють і своєю діяльністю негативно впливають на навколишнє середовище.
По об'ємах викидів в атмосферне повітря шкідливих речовин являється цукровий завод 250,6 т. , військовий аеродром, асфальтний завод, забруднюється природне середовище підприємствами міста , об'єм викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря за рік зменшено на 558 т. і становлять 1511.
По водних об'єктах .
Оскільки в 2004 році п.н. вагонів закрито, то зменшився скид неочищених стоків в р. Случ в кількості 10 тис.м3. Залишився завод ЗБШ, який скидає свої стоки в р. Случ, які кваліфікуються як нормативно чисті без очистки в кількості до 30 тис. м3 в рік.
Міськводоканалом у поверхневі водойми р. Случ скинуто недостатньо очищених стоків в кількості 1531 тис. м3, або 67% до скинутих в поточному році. Всі недостатньо очищені стоки становлять перевищення по азоту амонійному - на 14% до норми. В зв'язку з цим постійно у р. Случ спостерігається висока мінералізація.
Забруднюють природне середовище АТ "Дружба народів" /тваринницький комплекс по відгодівлі ВРХ, який розміщено в водоохоронній зоні р. Случ/ , НВО "Еліта" с.Самчики - стоками з ферми, через очисні споруди. В незначній мірі забруднюють поверхневі водойми, землю жителі міста і сіл району.( М.Волколуп " Джерела нашого життя " // Наше місто, 2004 рік 25 березня).
Стан природного середовища , використання і охорона природних ресурсів ( станом на 2004 рік).
І. Земельні ресурси та ґрунти, охорона надр.
Земельні ресурси району станом на І.0І.2004 року становлять 124960 га. Зокрема землі сільськогосподарського призначення становлять 105230 га, з них рілля 810099 га.
Слід відмітити, що ступінь розораності земель високий, що підсилює дію водної, повітряної ерозії і вимагає більш ощадливого ставлення до збереження родючості ґрунтів, незважаючи на це, заостанні 8 років проведено залуження крутосхилів більш 7%, а також, водоохоронні зони річок і малих водойм.
Площа еродованих земель становить біля 43 тис. га, кислих земель 23,2 тис. га .Проте в цьому році розкислення земель зовсім не проводилось , заболочені землі - 783 га . Під водою - 2350 га, в т.ч. під річками - 549 га, міліоративними канавами - 407 га.
На сьогодні в сільських господарствах району проведено розпайовування 66,4 тис. га землі, створено 43 фермерських господарства, площа їх становить 972

 
 

Цікаве

Загрузка...