WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Раціональне використання та охорона повітряного басейну - Реферат

Раціональне використання та охорона повітряного басейну - Реферат

організмі людини вітамінів групи "Д", посилюють імунітет. Але у вел. дозах це проміння здатне вбити будь-який живий організм, в тому числі і людину.
У публікаціях учених звучить тривога в зв'язку зі зменшенням О3 в атмосфері, виникненням над Антарктидою і швидким розширенням зони - з дуже низькою конц-цією О3, яку було названо "озон. дірою".
Вел. небезпеку для озон. шару становили окисли азоту, що утвор-сь про проведенні випробувальних ядерних вибухів. У Південній півкулі к-ть озону зменш-сь ядерні держави домовились про припинення ядер. випроб-ува в атмосфері, ця небезпека зникла.
Руйнується озон і при запусках балістичних ракет. Впливають а знищення озон. шару піднім-ся сполуки сл., що викид-ся хім. заводами, а також побутові - фреони.
Вчені США, Канади і скандин. країн заборонили у себе застосування фреонів в аерозол. балончиках. Пізніше до них приєдналася ще 31 держава.
У 1985 р. над Антарктидою було виявлено зменш-ня озону. Майже розмірові Антарктиди. Причини утворення озон дірки" ще не встановлені. Вчені припускають, що на це вплив-ть як прир.процеси, так і господ. діяльність людини.
Вченінамагаються передбачити не тільки причини, а й наслідки зменшення озон.шару. Встановлено, що зменшення на % призведе до збільшення захворювання на 1% призведе до збільшення захворювання на рак шкіри, пошкоджень очей людини та ін. Негативно впливає зменшення О3 і на фітопланктон.
Озон. Шар руйн-ся не тільки над Антарктидою, але й над Африкою над островом. Шпіцберген та землею Франца-Йосифа, над Півн. Африкою, тимчасове його змінення спостерігаєсять в різних регіонах планети.
Вчені всього світу намагаються звернути увагу урядів і громадської на проблему захисту озон. шару.
81 країна світу прийняла "Гельсінську декларацію про захист озон. шару". Учасники конфедерації погодилися повністю припинити в-во фреонів та ін. хлорних сполук до 2000 р. надати допомогу країнам, що розвиваються, для впровадження безпечних для озон. шару технологій.
2. Методи охорони оточ. серед-ща від забруднень відходами п-ті - сукупність техн. і організ. заходів, які дозволяють звести до min. Чи повністю виключити викиди в біосферу, як матеріальних, так і енергет. забруднень.
Однак яких-небуть універс. рецептів, які радикально вирішають проблему боротьби з забрудненнями, поки-що, на жаль, не існує. Метод, який дає гарні результати в 1 випадку. Може бути неефективним в інших умовах. Найефективнішим є поєднання кількох м-дів, раціонально підібраних до певного випадку.
Виділ-ть активні і пасивні методи охорони НПС від пром. забр-нь.
Пасивні (захисні) м-ди - їх викор-ня не пов'язане з безпосереднім впливом на джерело забр-ня. Це традиційно використовувані м-ди очистки і утилізації. До пасивних м-дів належить і:
1) рац. розміщення джерел забр-ня;
Територіально-виробничих комплексів, об'єднань і п-в, цехів, обладнання;
2) локалізація джерел забр-ня за допом. екранування, поглинання, джерел, забруднення та захоронення трос. відходів;
3) очищення викидів в атмосферу, як здійснення за допом. мех. хім. біо-хім., фіз.-хім., фіз. та термічних м-дів.
Активні (технологічні і технічні) м-ди боротьби з забр-нями НПС - вдосконалення існуючих і розробка нових технол. процесів, обладнання та устаткування з метою max зниження маси, конц-цієї матеріальних чи рівня енергетичних зобр-нь будь-якого виду. При такому підході проблема виріш-ся радикально.
Активні м-ди можуть здійснитися по наступних осн. напрямках, які перераховані в порядку зростання ефект-ті і одночасно складності задач, які необхідно вирішити: - мінімізація шкіл. викидів в-ва можлива при вдосконаленні технолог. процесів і обладнання;
- заміна токс. відходів, що не підлягають утилізації на ті, що можна утилізувати.
Вищою формою активного вдосконалення: технології в-ва явл-ся створення безвідходної технології на основі замкнутих технол. процесів, при яких відходи кожного попереднього процесу є сировиною для наступного. Такий м-д радикально вирішують проблему забр-ння НПС.
3. Пав. основи охорони атм. повітря передбачені в з-ні України "Про охорону атм. повітря". В з-ні ставляться завдання збереження, поліпшення та від втор-ня стану атмосфер. повітря відвернення і зниження шкіл. хім. фіз. біол. та ін. впливів на атм. повітря, забезпечення рац. викор-ня його для виробничих потреб, а також зміщення правопорядку і законності у цій сфері.
П-ва, установи і організації, діяльність яких пов'язана із викидами шкіл. р-н у атм. повітря зобов'язані.
- здійсн-ти організ-госпд. техн. та ін. заходи щодо виконання умов і вимог, передбачених у дозволі на викиди забр. р-н та ін. шкіл. вплив;
- вживати заходи щодо зменшення обсягів викидів і зниження шкіл. впливу фіз., хім. та біол. факторів;
- забезпечити безперебійну ефект. роботу та підтримання у справному стані споруд, устаткування і апаратури для очищення викидів та зменшення рівнів ін. шкіл. впливу;
- здійснити контроль за обсягом та складом заборг. Р-н, що викид-ся в атм. повітря і рівнями ін. шкіл. впливу та вести їх постійний облік;
- мати заздалегідь розроблені спец. заходи щодо охорони атм.повітря на випадок аварійних ситуацій і несприятл. методом умов та вживати заходів для ліквідації причин та наслідків зображення атм.повітря.
Виконання заходів щодо охорони атм. повітря не повинно призвести до зобр-ня грунтів, вод та ін. природ. об'єктів.
Буд-во та введення в експлуатацію нових та реконструйованих п-в і об'єктів, які не відповідають вимогам по охороні атм. повітря забороняється.
З метою запобігання зобр-ня там. повітря закон передбачає встановлення нормативів ГДК шкіри. фіз..хім. та біол. факторів, які негативно впливають на населення, росл. і твар. світ.
Особи, які винні у порушенні прав громадян на ек4олог. Стан атм. повітря, перевищенні лімітів та нормативів ГДВ забр. р-н в атм. повітря, перевищенні нормативів гран. допуст. фіз. впливів на атм. повітря, викидів забр. Р-н в атмосферу без дозволу спец. уповнов. держ. органів, здійснення незаконної діяльності, що негативно впливає на погоду і клімат, проектуванні і буд-ві об'єктів з порушенням вимог щодо охорони і використання атм. повітря відмові від надання своєчасної повної і достовірної інформації про стан атм. повітря та ін. правопорушеннях несуть Кримі., амін. Та ін. відпов-ть відповідно до діючого закон-ва.

 
 

Цікаве

Загрузка...