WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Забруднення довкілля транспортними засобами. - Реферат

Забруднення довкілля транспортними засобами. - Реферат

Графічно робочий цикл газотурбінного двигуна може бути представлений в PV - діаграмі. Де Р- тиск, V - об'єм. Чим вищий коефіцієнт корисної дії компресора і турбіни, тим менше Lк і більше Lт таким чином корисна робота збільшується. Підвищення температури газу перед турбіною також сприяє росту корисної роботи Lе. Економічність газотурбінного двигуна характеризується його ефективним коефіцієнтом корисної дії який являє собою відношення корисної роботи до кількості тепла, витраченого на вироблення цієї роботи. В сучасних газотурбінних двигунах кількість корисної дії компресорів і турбін удосконалено складає 0,88-0,9 і 0,9-0,92. Температура газу перед турбіною у транспортних і стаціонарних газотурбінних двигунах становить 1100-1200 К. Досягнення таких температур стало можливим завдяки виготовлення деталей газотурбінного двигуна із жаростійких матеріалів і застосування охолодження його елементів. Для підвищення коефіцієнта корисної дії тепло, яке знаходиться у висхідному зітурбіни газі використовується у робочому циклі газотрубного двигуна для підігріву стиснутого повітря поступаю чого у камеру згорання. Теплообмін між охолоджуючими газами і стиснутим повітрям поступаючим у камеру згорання відбивається у регенеративних теплообмінах, а робочий процес газотурбінного двигуна у якому утилізується тепло вихідних із турбіни газів називається регенеративним. Компресор і турбіна низького тиску знаходиться на одному валу, який не зв'язаний з валом приводу наприклад генератора. Їх частота обертів може змінюватися в залежності від режиму роботи що звичайно покращує економічність газотурбінного двигуна при часткових навантаженнях. Газотурбінні двигуни можуть працювати на газоподібному паливі (природнім газі, попутних і побічних гарячих газах, газогенераторних газах). На рідкому паливі (нафті, дизельному паливі). У газотурбінному двигуні замкнутого циклу робоче тіло після закінчення роботи у турбіні не викидається, а бере участь у наступному циклі. Такі двигуни дозволяють збільшувати одиничну силу і використовувати у них ядерне паливо. Газотурбінні двигуни зайняли широке застосування у авіації в якості основних двигунів силових установок літаків, вертольотів та безпілотних літальних апаратів, їх також використовують та теплових електростанціях, в електропоїздах, і для приводу компресорів (повітряних і газових) з одночасним виробленням електричної і теплової енергії у газовій, металургійній та хімічній промисловості, у якості теплових двигунів, газотурбовозів автобусів легкових і газових автомобілів, гусеничних тракторів, танків.
Розвиток газотурбінного двигуна іде по шляху довершеності його елементів (компресора, турбіни, камери згорання, теплообмінників). Підвищенням температури і тиску газу перед турбіною, а також застосування комбінованих силових установок з паровими турбінами і вільно поршневими генераторами газу. Експлуатація таких установок у стаціонарній енергетиці і на транспорті показала, що при утилізації тепла відхідних газів і ефективний коефіцієнт корисної дії досягає 40-45 %.
Газотурбінне паливо - вуглеводні гази чи рідке нафтяне паливо, що використовується у газових турбінах. Газоподібне паливо використовують в основному в газотурбінних установках працюючих на станції перекачки газу магістральних газопроводів. Рідке газотурбінне паливо у транспортних (автомобільних, теплових, судних), і у великих стаціонарних газових турбінах. До тафтяних відносяться дистиляти отримуючі при перегоранні нафти, переробці продуктів крекінгу.
Газотурбінний автомобіль - це автомобіль оснащений газотрубним двигуном. Переваги силової установки газотрубного двигуна - мала маса, невеликі розміри, відсутність спеціального (рідкісного) рідинного чи повітряного охолодження динамічна урівноваженість, швидкий запуск при низьких температурах повітря, можливість використання різних видів рідкого або газоподібного палива, незначна токсичність і простота конструкції. Робота по виготовленні газотурбінних автомобілів (призначених головним чином для експлуатації в місцевостях з середніми температурами, а також в якості тягачів великогрузових автопоїздів, багатомістних автомобілів, а також самоскидів) знаходиться на стадії експерименту.
ВИСНОВОК
На сьогоднішній день наша країна знаходиться рівні з дуже важливою екологічною проблемою. Значну частку у забрудненні навколишнього середовища займають вихлопні гази, які щорічно віддають у атмосферу сотні тисяч тонн свинцю, мільйони оксидів вуглецю, та вуглеводів.
Беручи в абсолютних величинах на 1000 л палива карбюраторний двигун викидає з вихлопними та катерними газами: 200 кг моно оксиду вуглецю, 25 кг вуглеводнів, 20 кг азоту, 1 кг сажі, 1 кг сірчастих сполук.
Необхідність охорони середовища існування від забруднення відпрацьованими газами поставляє питання про перспективність бензинових (карбюраторних) двигунів для майбутнього транспорту як альтернативу карбюраторним почали пропонувати дизелі, роторні двигуни, інерційні, газотурбінні.
Протягом останніх років проводяться експериментальні дослідження, які б змоги використовувати газову турбіну як двигун для автомобілів, та автобусів. Оскільки на даний час він знайшов застосування у повітряному транспорті. Його преваги: мала маса, рекордна питома потужність, компактність, малу кількість рухомих деталей, відсутність вібрації, мало шумність, можливість роботи без системи водяного охолодження, та достатній чистоті відпрацьованих газів.
Основним недоліком є менша економічність у порівнянні з карбюраторними а особливо з дизельними двигунами.
В основі заходів, які б головним чином вплинули на покращення стану забруднення, є створення транспортного палива, яке б не забруднювало навколишнє середовище.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Большая советская енциклопедія ст.. 37
2. Анрейцев Ю.І., Пустовой М.А. "Екологічна експертиза, право і практика, 1992, с. 152.
3. Білявський Г.О., Гадун М.М., Фурдуй Р.С. "Основи загальної екології" 2-е вид. К., 1995 р. с. 368.

 
 

Цікаве

Загрузка...