WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічна енергетика. Продукти згорання при утилізації відходів - Реферат

Екологічна енергетика. Продукти згорання при утилізації відходів - Реферат

транспорту;
o працюючи в парі з ТЕС, беруть на себе навантаження під час максимального (пікового) споживання електроенергії;
o агрегати ГЕС уводяться в дію дуже швидко, на відміну від агрегатів ТЕС, яким потрібно кілька годин для розігрівання йвиходу на робочий режим (або ж треба утримувати один з агрегатів ТЕС у "гарячому" режимі, витрачаючи дефіцитне паливо).
Разом із тим ГЕС, особливо ті з них, що побудовані на рівнинних річках, завдають шкоди довкіллю.
o На Дніпрі, наприклад, водосховищами затоплено величезні площі найродючіших у Європі земель: Київським - 922 кг, Канівським - 675. Кременчуцьким - 2250, Дніпродзержинським - 567, Дніпровський - 410, Каховським - 2155 км'. У сумі це становить майже 7000км: - чверть території Бельгії! Важко уявити, скільки сільськогосподарської продукції недоодержала Україна через це. Із затоплюваних ділянок довелося відселяти жителів сотень сіл, прокладати нові дороги й комунікації тощо. Пішло під воду багато історичних і ландшафтних пам'яток.
o У місцевостях, розташованих поблизу водосховищ, піднімається рівень фунтових вод, заболочується територія, виводяться із сівозмін великі плоїш землі.
o На водосховищах тривають обвали берегів, які на окремих ділянках відступили вже на сотні метрів.
Греблі перетворили Дніпро на низку застійних озер, що мають слабкий водообмін та погану самоочищуваність і стають уловлювачами промислових забруднень.
Дуже потерпають від гребель мешканці річок - планктон і риба. Риба не може проходити крізь греблі до місць своїх звичних нерестовищ, які до того ж стають непридатними для нересту через заглиблення. Багато риби й планктону гине в лопатях турбін. Водосховища, забруднені стоками й добривами, що змиваються з полів, улітку нерідко "цвітуть", що спричинює масову загибель риби та інших мешканців водойм.
Якщо підрахувати всі ці збитки від будівництва й роботи ГЕС на рівнинних територіях, стає зрозуміло, що твердження про "найдешевший кіловат", який нібито дають ГЕС, не відповідає дійсності. Очевидно, що великі ГЕС раціонально будувати лише в гірських районах. Можливо, в майбутньому нам чи нашим нащадкам доведеться спускати воду з деяких "рукотворних морів" на тому ж Дніпрі.
Багато шкідливих для природи речовин потрапляє у навколишнє середовище після проведення очистки на теплоелектростанціях - ТЕС. Відходи ТЕС можна застосовувати в народному господарстві, але потрібно вирішити, як їх вловлювати і використовувати. Ефект буде подвійним - речовини не будуть забруднювати атмосферу і стануть сировиною.
Нагріті викидні води ТЕС використовуються для риборозведення. Крім того, енергія нагрітої води не втрачається, що сприяє покращенню екологічного стану природних водойм. Воду і енергію економить зворотне водопостачання.
На ТЕС накопичено багато золошлаків, які можуть бути використані як будівельні матеріали. Продукти спалювання вугілля на ТЕС - шлак, вода дають значний економічний ефект при використанні в народному господарстві. Шлак можна використовувати в промисловості замість цементу, що приведе до покращення стану навколишнього середовища, адже земля звільниться від шлаку, менше буде втрачатися води.
Значна частина паливно-енергетичних ресурсів у рідкому стані використовується на транспорті, який є одним із основних забруднювачів атмосфери. Енерговикористання на транспорті росте внаслідок росту парку транспортних засобів, а середня ефективність використання енергетичних ресурсів складає 20-25%. Всі заходи по економії енергії на транспорті зводяться в основному до економії бензину і дизельного палива. Головний напрямок економії енергетичних ресурсів на автомобільному транспорті - зменшення питомих витрат палива на кожні 100 км.
При використанні природного газу викид двигунами внутрішнього згорання шкідливих компонентів скорочується у 3-5 разів, хоч витрати пального в двигунах внутрішнього згорання більші. Заміна рідкого пального на газоподібне зменшує забруднення атмосфери і економить нафту - дефіцитний вид енергетичних ресурсів.
Заходи по активізації паливно-енергетичного комплексу не забезпечили помітних результатів. Натомість в окремі роки замість запланованого зниження енергоємності національного доходу, вона помітно зростала. В перспективі передбачається переорієнтація паливно-енергетичного балансу з використанням рідких і газоподібних енергоносіїв на тверде паливо і атомну енергію.
На території України є значні запаси вугілля, більша частина якого використовується на теплових електростанціях. Електростанціями викидається 60% окислів азоту, 50% окислів сірки від загальної кількості викидів всією промисловістю країни. В середньому при спалюванні 1 т в атмосферу викидається 23 кг сірчистого газу, 50 кг вуглецю, 17 кг вуглеводнів, 8 кг азоту. Постає проблема вивчення механізмів утворення шкідливих речовин при спалюванні палива, розробки методів зниження викидів таких речовин, розробки необхідного для цього обладнання.
Санітарним законодавством передбачено при одночасній присутності в повітрі декількох шкідливих речовин сумувати ефекти забруднення ними атмосферного повітря. Для електростанцій, які працюють на твердому паливі, найбільш гострими є проблеми боротьби з викидами в атмосферу окислів азоту, вуглецю, сірчистого ангідриду, а також неспалених часток палива, до складу яких можуть входити особливо токсичні речовини.
У зв'язку із ростом забруднення навколишнього середовища першою необхідністю є планування основних показників його охорони і раціональне використання природних ресурсів, які повинні здійснюватися в чотирьох напрямках: охорона і раціональне використання земель і лісових ресурсів; охорона і раціональне використання водних ресурсів; охорона атмосферного повітря; охорона і раціональне використання мінеральних ресурсів.
Для забезпечення прогнозованого рівня охорони природного середовища необхідно визначити основні напрямки наукових досліджень і стимулювання проведення природоохоронних заходів.
ВИСНОВОК
Сьогодні людина та результати її діяльності перевершили всі інші біотичні та абіотичні чинники. Разом з тим перед людством постає завдання подолати диспропорції та наслідки господарської діяльності. Виявом цих диспропорцій є численні соціально-економічні, екологічна, демографічні, політичні та інші кризи.
Перед людством постає грандіозне завдання подолати диспропорції і забезпечити нормальні умови існування та прогресивний розвиток у близькому й далекому майбутньому.
Історичний досвід свідчить: якщо людина усвідомлює гостру потребу вирішення якоїсь проблеми і зосереджує на цьому достатні інтелектуальні та матеріальні ресурси, вона може протягом короткого часу досягти значних результатів.

 
 

Цікаве

Загрузка...