WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Головні всепланетні процеси за К. В. Корсаком - Реферат

Головні всепланетні процеси за К. В. Корсаком - Реферат

створити й утримувати сім'ю. Це зумовлює збільшення тривалості інтервалу зміни поколінь до 25-28 років для жінок і 30-34 - для чоловіків.
11. На планеті відбувається постійне збільшення тривалості життя і збільшення відсотка тих, кому "за 60". У минулому таких осіб було обмаль і ними опікувалися родини. Нині в розвинених країнах з найвищою середньою тривалістю життя це стало важливим завданням усього суспільства. Більшість науковців (насамперед демографи та економісти) вважають явище "старіння" дуже негативним. Та це глибоко помилковий погляд, типовий прояв ефекту хоттабізації і невиправданого застосування "мудрих думок" часів панування аграрного суспільства там, де вони незастосовні. Насправді ж прискорення руху до інформаційного суспільства зумовлює появу великої кількості робочих місць для осіб з високим інтелектом і знаннями, але обмеженими фізичними можливостями - як для інвалідів, так і для осіб третього і четвертого віку. Відтак, знання і професійна компетентність "старої" частини населення стають дедалі важливішою і необхіднішою частиною загального людського капіталу нації.
12. Хоч "демографічний вибух", спричинений збереженням аграрного суспільства у значній частині країн третього світу, ще не подолано, дедалі помітнішою стає тенденція зменшення кількості дітей, яких народжує упродовж свого життя в середньому жінка. Це незаперечний вияв зникнення потреби "мати дітей", аби забезпечити собі допомогу з настанням старості, приходом хвороб та фізичної немочі. Та й загалом загострюється суперечлива тенденція зменшення "важливості дітей", ослаблення мотивів їх появи, ускладнення процесу їх виховання і значне подовження тривалості їх залежності від батьків та найближчого оточення.
13. Досить швидко модифікується поняття держави та уявлення про її найвищі цілі і призначення (найбільш показовий приклад - вплив Європейського Союзу на державний статус країн-членів). У цих умовах цілковито втрачають доцільність колишні (на жаль, надто часто в Росії та Україні вони вважаються "сучасними") уявлення і про умови безпеки нації, і про показники "сили держави". Останнє невдовзі стане синонімом не армії, а освіти.
14. Війни з участю більш як однієї країни вже стали корекційно-виховними. Ця трансформація відбулася на диво швидко, адже XX ст. розпочиналося жахливими за варварством окупаційними і колоніальними війнами. Обидва ці типи нині повністю втратили доцільність.
15. У переважній більшості країн власні армії стали основною загрозою економіці й безпеці життя населення. На жаль, аж надто переконливі й великі свідчення цього ми знаходимо на теренах України, Росії та інших екс-радянських країн. Розумно діють лише там, де скорочують силові структури до мінімуму, витрачаючи на освіту і науку набагато більше, як на армію.
16. Серед безнадійно застарілих норм освітньої політики - завдання виховання "націонал-патріотів". Правильні дії - підготовка "економічних" патріотів, адже Україна біднітиме дедалі сильніше, доки більшість заробленого її громадяни витрачають на зарубіжні товари (автомобілі, комп'ютери, парфуми та ін.) і послуги ("фанерних співаків" і "синіх артистів" з Москви та більш віддалених теренів).
17. Економічні і політичні чинники вже майже сформували відкритий світовий ринок капіталу, товарів і висококваліфікованої робочої сили (явище глобалізації), де через недосконалість "правил гри" всі конкурують з усіма. І якщо частині країн це на користь, то багатьом - ні. До першої групи входять лише ті, хто вже перетворив освіту і науку в національний пріоритет номер один.
18. Цей ефект поєднання відкритості й глобалізації викликав і постійно посилює явище міграції виробництва з холодних і помірних широт у більш сприятливі (субтропічні і тропічні). Системи освіти багатьох країн змушені будуть врахувати цю тенденцію.
19. Відкритий світовий ринок інвестицій за слабкого розвитку освіти і безладу в статистиці й законодавстві певної країни знижує її шанси на прогрес з участю вільних всепланетних фінансових ресурсів. До груп "невдах" входить Україна. Скажімо, у нас для випуску якоїсь продукції необхідно роздати у вищих інстанціях купу хабарів, а потім приховати від податківців більшість створеного і реалізованого. З позиції країн Західної Європи, якщо висловлюватися дипломатично, Україна поводить себе "нерозумно". А все через те, що її керівники 1990-х міцно запам'ятали ті настанови, які ще тисячі років тому хтось закарбував у Месопотамії на глиняних табличках: "Друже! Якщо тобі доля дала можливість порядкувати в державній коморі - зроби граничний безлад у правилах і записах. Лише тоді ти зможеш вкрасти багато..."
20. Якщо у недавньому минулому явище міграції у пошуках місця праці було маргінальним і стосувалося окремих країн чи регіонів, то нині помітним стає формування всепланетних потоків мобільної робочої сили. Можна легко передбачити боротьбу двох полярних тенденцій - формування системи атракторів і дозволів для залучення "бажаної" частини потенційних мігрантів, а також появу щораз досконаліших засобів гальмування або заборони припливу надмірно великих мас мешканців перенаселених країн Азії, Африки і Південної Америки. У цьому зв'язку нагадаємо про маловідомий факт - в одній лише Індії внаслідок особливостей національної культури у сфері шлюбних стосунків утворилася багатомільйонна армія осіб чоловічої статі, які ніколи не зможуть знайти собі дружину в рідній країні, оскільки жінок у сучасній Індії набагато менше, як чоловіків.
21. Чимало традиційних релігій, передчуваючи занепад і втрату впливу, розширюють свої ареали. Через відсутність кодексу журналістської етики тимчасово виникли досить сприятливі умови для активізації діяльності фанатиків, терористів та інших осіб з програмами індивідуальної діяльності. Засоби масової інформації повинні припинити висвітлювати події, які сприяють екстремістам і фанатикам.
22. Дуже позитивним загальносвітовим явищем є швидке підвищення суспільної ролі жіноцтва. Особливості менталітету жінок відзначаються підвищеною корисністю саме в тих соціально-економічних умовах, що виникають нині на планеті. В останні роки XX ст. сформувався навіть своєрідний індикатор рівня прогресивності і демократизму певної країни: для цивілізованих держав представництво жінок у парламентах і на вищих шаблях державної адміністрації має досягати 40 %. Скільки у нас? У нинішньому складі Верховної Ради - лише 4 %.
23. Поряд з цим прискорюється перетворення конвенцій про права людини і захист дітей в наднаціональне законодавство, основу текстів освітніх статей конституцій і центральних положень всього освітнього законодавства. Рівень гуманності соціального устрою довільної країни та її загального розвитку визначається насамперед тим, чи покінчено в ній з дитячою і підлітковою безпритульністю, чи стали об'єктом загальногопіклування люди з обмеженими фізичними можливостями, а також ті, хто потребує захисту і підтримки.
24. Негативним фактором ми вважаємо відсутність всесвітньої конвенції з журналістської етики як норми цивілізованого використання інформації. Через те засоби масової інформації часто керуються прикладом Герострата, а не клятвою Гіппократа.
25. Останнє небезпечне ще й тому, що

 
 

Цікаве

Загрузка...