WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Характеристика екологічної ситуації на Львівщині - Реферат

Характеристика екологічної ситуації на Львівщині - Реферат

екологічно чисті неетильовані бензини А-76, Аі-93 та Аі-95. Через відсутність коштів терміни реконструкції не витримуються.
3. Роздільське державне гірничо-хімічне підприємство "Сірка".
Підприємство входить до Переліку 100 найбільших забруднювачів
України і знаходиться в басейні транскордонної р.Дністер.
На гідроспорудах накопичено критичний об"єм рідини, що спричиняє періодичний аварійний скид забрудних виробничих та рудничних вод в р.Дністер.
До основних джерел забруднення поверхневих, підземних вод, землі Роздільського рудника належать склади фосфогіпсів, відходи виробництва фосфорної кислоти. Накопичення цих відходів ІУ класу небезпеки досягло критичних меж і становить біля 4 млн. т. Питання утилізації даних відходів не вирішено.
Зафіксовано переливи з обвідної канави складу фосфогіпсу в залишкову ємність Центрального кар"єру, яка є неузаконеною гідротехнічною спорудою з об"ємом рідини 1,5 млн. куб.м. Фіксується інтенсивна фільтрація зі складу фосфогіпсу в підземні води.
Продовжується інтенсифікація зсуву по північному борту кар"єру в с.Малехів, що загрожує східній та північній дамбам хвостосховища № 2.
Повністю замортизований трубопровід пластових вод з зумпфа Роздільського рудника.
Згідно зі п"єзометричними спостереженнями на гідроспорудах рудника, рівень вод по ряду точок знаходиться вище розрахункової депресійної кривої.
На Подорожнянському руднику відкритих гірничих робіт, що виведений з експлуатації, спостерігається інтенсифікація зсувно-опливних явищ на бортах кар"єру, в тому числі по трасі трубопроводу пластових вод. В районі аероокислювача спостерігається періодичне закислення (рН= 4,0 - 4,5) підземних вод.
Невирішеною проблемою залишається наявність стронцію у хвостах флотації. Вилучення стронцію в проектах ліквідації рудників не розглядалося. Затверджені по Подорожнянському кар"єру балансові запаси стронцію в кількості 495 тис. т на даний час списані.
4. Добротвірська ТЕС
Підприємство входить до Переліку 100 найбільших забруднювачів України. Є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря в області та джерелом транскордонного переносу забруднюючих речовин. Це, в основному, сірчистий ангідрид, оксиди азоту і зола. Не будується установка з сіркоочистки для енергоблоку № 9.
До невирішених проблемних питань належать екологічно безпечне збереження, видалення і знешкодження золи і шлаку, які утворюються під час спалювання низькосортного вугілля. Золи і шлаку накопичено на золошлаковідвалах біля 8,4 млн.т.
На об'єкті згідно з "Програмою використання відходів виробництва і споживання на період до 2005р." заплановано будівництво комплексної механізованої лінії виробництва стінових блоків із використанням золи і шлаку. Дані роботи протягом 1998-2002р.р. не проводились.
5. ВАТ "Сокальський завод хімічного волокна"
Входить до Переліку 100 найбільших забруднювачів України. Після реструктуризації і утворення дочірнього підприємства ДП "Карбон" викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря у 1999 р. ставили 317 тонн (0,3% викидів області). Припинено забруднення поверхневих вод. Доцільно виключити його з переліку екологічно небезпечних об?єктів України.
6. ВАТ"Миколаївцемент"
Підприємство входить до Переліку 100 найбільших забруднювачів України. Його викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря становлять 3% від валових викидів по області.
Виконано роботи з реконструкції печей № 4 і 6. Неповністю закінчена реконструкція газоочисних установок печей № 3 і 5, тому спостерігається перевищення ГДК пилу і цементу в СЗЗ і житловій зоні. У СЗЗ проживає біля 2000 чоловік, що є порушенням вимог законодавства.
7. НГВУ "Бориславнафтогаз"
Об'єкти нафтовидобутку розташовані в межах 5 адміністративних районів гірської та передгірської частини Львівської області. Експлуатація нафтових родовищ здійснюється понад 150 років, що зумовило замортизованість основних фондів і є джерелом аварійних ситуацій (в першу чергу НЗП "В"яра та НЗП "Фош" у місті Бориславі). На території виробничої діяльності НГВУ "Бориславнафтогаз" існує близько 20 тис. старих виробіток, технологія ліквідації яких не розроблена. Це призвело до росту загазованості у м. Бориславі. Аналогічні проблеми спостерігаються на Східницькому родовищі в межах курорту Східниця.
Основною проблемою нафтового комплексу залишається утилізація пластових вод. Закачка здійснюється у пристосовані свердловини, без розробки технологічних схем, з перевищенням допустимого об"єму закачки. Відсутні промислово апробовані технології переробки нафтошламів з амбарів.
8. Державна вугільна холдінгова компанія "Укрзахідвугілля"
В регіоні діє 10 вугільних шахт. Основна екологічна проблема - наявність просадок території до 5,5 м, зумовлена відсутністю закладочних робіт, повним обрушенням крівлі виробіток. Підтоплено понад 260 га земель, в т.ч. 20% - на шахтному полі шахти 5-ВМ, яка закривається. Підпрацьовані усі накопичувачі шахтних вод, хвостосховища, що розташовані на високопроникних піщано-супіщаних відкладах.
В териконах шахт та ЦЗФ заскладовано понад 100 млн. тонн породи, 68% якої становлять глинисті аргіліти, що спряє сорбції важких метаів. Висока сірчистість (до 4,6%) є причиною самонагріву і самозаймання породи. На даний час тліє 5 териконів шахт і ЦЗФ.
З шахт басейну відкачується 8 млн. куб.м. шахтних вод, які транспортуються трубопроводами довжиною 72 км. Практично всі трубопроводи замортизовані. Установки з демінералізації шахтних вод відсутні.
9. Львівський державний міжобласний спецомбінат УДО "Радон"
Введений в експлуатацію в 1961 р. Проектна потужність 940 куб.м твердих РАВ. На даний час екологічний стан підприємства - задовільний. Однак не вирішена проблема розширення екологічної лабораторії та її акредитації, заміни застарілого обладнання для дезактивації спецавтотранспорту, будівництво очисних споруд дощостоків "брудної" зони, газифікація пункту ПЗРВ, закриття законсервованого сховища твердих РАВ від атмосферних опадів, незавершено будівництво периметральної сигналізації об"єкту.
10. Стебницьке ДГХП "Полімінерал".
Стебницьке ДГХП "Полімінерал" сформовано на базі однойменного калійного родовища в 1946 році. Родовище відроблялось двома підземними рудниками загальною потужністю 4 млн.т в рік. Видобуток руди, згідно з початковими проектами, здійснювався без закладки відпрацьованих порожнин, внаслідок чого утворилося близько 33 млн.м3 пустот, що призводить до просідання земної поверхні і утворення провалів. Рішення про обов"язковість закладки було прийняте міжвідомчою комісією тільки в 1978 році. Збудований на підприємстві закладувальний комплекс загальною потужністю 300 тис. м3 в рік дозволив провести закладку 1,8 млн.м3 шахтних пустот, однак на даний часкомплекс не працює. Закладка здійснюється лише породою від проходки і становить всього 1,5 - 2 тис.куб. м в рік.
Загальний об'єм підземних карстових порожнин становить 440 тис куб. м, тампонажні роботи припинено в 1993 році. За останні 2 роки активізація поверхневого карсту тричі фіксувалася в межах 3-го поясу ЗСО курорту Трускавець.
Література
1. Львівська область в цифрах і фактах. - Львів, 2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...