WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації - Реферат

Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації - Реферат


Реферат на тему:
"Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації"
Знезараження повітря в приміщеннях аптек: значення і методи
Мікроорганізми є одним з діючих факторів зовнішнього середовища. При несприятливих санітарно-гігієнічних умовах вони можуть негативно впливати на якість, виготовлених лік в аптеках, і служити причиною виникнення внутріаптечних інфекцій. Численні дослідження, проведені по цьому питанню, як у нашій країні, так і за рубежем, свідчать про велику небезпеку влучення мікроорганізмів у ліка.
Великий збиток препаратам наносять сапрофітні мікроорганізми, що руйнують ліки і використовують їхній як живильні речовини для свого росту і розвитку. Такі ліки утрачають свою терапевтичну активність, а іноді здобувають токсические властивості. Так, багато мікроорганізмів активно розкладають сульфаніламідні препарати й алкалоїди. Ряд мікробів змінюють хімічний склад лік, відновлюючи хлорит кальцію до хлориду кальцію.
Істотну епідеміологічну роль можуть грати мікроорганізми у виникненні внутріаптечної інфекції. Як уже відзначалося, в аптеку приходять хворі (з гострою формою і стертої амбулаторної), реконвалесценти, носії збудників інфекційних захворювань. Усі вони є джерелами інфекції, що різними шляхами може передаватися від них аптечним працівникам. Найбільш небезпечний повітряно-краплинний шлях. При розмові, кашлі, чханні з дихальних шляхів виділяються дрібні крапельки, що містять мікроорганізми - бактерій. Підсихаючи, вони утворять бактеріальний пил, що осідає на навколишні предмети і підлогу. При наявності повітряних потоків цей пил піднімається в повітря і розноситься по приміщеннях аптеки. Зона поширення бактеріального пилу і бактеріальних аерозолей дуже велика, що саме по собі представляє велику епідеміологічну небезпеку.
Збудники інфекційних захворювань можуть поширюватися при безпосередньому контакті, головним чином через рецепти.
Найбільшої епідеміологічної небезпеки піддаються працівники аптек, робочі місця яких розташовані в торговому залі і имеющие безпосередньому контакті з відвідувачами: провізори-технологи, фармацевти касири, у меншому ступені провізора-аналітики, тому що вони прямого контакту з відвідувачами не мають, але можуть бути інфіковані через повітряне середовище й особливо через рецепти.
Мікробному обсеменению піддаються в основному руки, спецодяг аптечних працівників, що може привести до захворювання. Крім того, можуть обсіменятися устаткування, аптечний інвентар, дистильована вода і ліка.
З метою профілактики внутріаптечного інфікування і попередження розкладання лікарських препаратів мікроорганізмом в аптеках проводять комплекс санітарно-гігієнічних і противоепидемиологических заходів, спрямованих на боротьбу з мікрофлорою. Насамперед, здійснюється боротьба з мікрофлорою повітряного середовища. Одним з найбільш ефективних методів знезаражування повітря є УФ опромінення. Найбільш вираженою бактерицидною властивістю володіють Уф промені з довгої хвилі 254-257нм.
В даний час використовуються бактерицидні увіолеві лампи БУВ-15, БУВ-38, БУВ-30п, що представляють собою газорозрядні ртутні лампи низького тиску. Лампи зроблені у виді трубки різної довжини з увіолевого скла і наповнені газовою сумішшю, що складається з пар ртуті й аргону. У кінці трубок упаяні вольфрамові електроди. При пропущенні струму через трубку виникає газовий розряд, у результаті якого відбувається світіння.
Увіолеве скло, з якого зроблена лампа, пропускає Уф промені, що убивають мікроорганізми, забезпечуючи при цьому високий знезаражуючий ефект. В аптеках використовують стельові бактерицидні облучатели (ПБО) і настінні бактерицидні облучатели (НБО). Надійний знезаражуючий ефект досягається при роботі бактерицидних ламп протягом 2годин при потужності ламп 3Ут на 1м куб.
При тривалій роботі бактерицидних ламп у повітрі аптек можуть накопичуватися озон і окис азоту в кількостях, що перевищують ПДК. Тому використання Уф випромінювання вимагає дотримання правил безпеки. У присутності працюючих можна застосовувати екрановані бактерицидні лампи потужністю 1Ут на 1м куб., у відсутності людей використовуються бактерицидні лампи з розрахунку 3Ут на 1м куб. В останні роки в аптеках застосовуються пересувні бактерицидні облучатели, що дає можливість більш ефективно робити знезаражування повітря.
Знезаражування повітря в аптеці можна здійснювати хімічними засобами (пропиляний гликоль, три етиленгликоль і ін.), аерозоли яким розпорошуються в приміщеннях. Знезаражуванню необхідно піддавати дистильовану воду й інші розчини. Для цього використовуються бактерицидні лампи. В обов'язковому порядку необхідно обробляти стіни і підлоги в асептичної, стерилизационной і дистилляционно-стерилизационной 2% розчином хлораміну і 3%розчином перекису водню.
Дія сонячної радіації
З біосферою Землі постійно взаємодіє сонячна радіація. Вона є одним із видів електромагнітних випромінювань, що виникають внаслідок термоядерних реакцій, які безперервно відбуваються всередині Сонця. Електромагнітне випромінювання складається з надзвичайно малих часток - квантів. А чим коротша хвиля електромагнітного випромінювання (за законом Планка), тим більша енергія його фотона
Характер дії електромагнітного випромінювання на біологічну тканину буде залежати від енергії фотона, глибини проникнення в тканини тіла, інтенсивності1, площі опромінення, стану організму та інших умов, що створилися на час дії опромінення. При поглинанні енергії випромінювання в біологічних тканинах відбуваються фотобіологічні процеси, в основі яких лежать фотохімічні реакції.
Спочатку при поглинанні випромінювання в тканинах організму відбувається процес акумуляції енергії атомами і молекулами,
Інтенсивністю опромінення називають кількість енергії, що потрапляє на одиницю площі за одиницю часу що супроводжується їх збудженням і збільшенням енергії на величину поглиненого фотона. Цей процес не є сталим. Накопичена енергія молекул може перетворитися в теплову енергію чи передатися іншим молекулам шляхом вступу з ними у фотохімічну реак-цію. При сприйманні або передачі електрону збуджена молекула може перетворитися в радикал, іон або іон-радикал, тобто стати первинним відновлювачем або первинним окислювачем. Вони мають надзвичайно високу хімічну активність, тому починають брати участь у біохімічних реакціях та змінюють їх, відповідно змінюється стан організму і перебіг його фізіологічних процесів. Прикладом може бути проникнення на незначну глибину (від частки міліметра до двох міліметрів) в шкіру людини ультрафіолетового випромінювання. Але при значному поглинанні енергії внаслідок ультрафіолетового опромінювання може виникнути як місцевий запальний процес (поява еритеми - почервоніння шкіри на опроміненій ділянці, інколи з утворенням пухирів), так і загальна реакція організму (підвищення температури, головний біль, кволість тощо). Проникнення ультрафіолетового випромінювання через шкіру будезалежати від товщини рогового шару епідермісу та ступеня

 
 

Цікаве

Загрузка...