WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива - Реферат

Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива - Реферат

сірчистий і сірчаний ангідриди, оксиди вуглецю і азоту, втористі сполуки та газоподібні сполуки неповного згоряння палива. Побічним продуктом, що утворюється при згорянні вугілля, є вугільна зола. Золовідвали займають величезні площі землі, які вилучаються з раціонального господарського використання.
При спалюванні рідких видів палива, зокрема мазуту, з димовими газщами в атмосферу надходять сірчистий та сірчаний андрігиди, оксиди азоту, тверді і газоподібні продукти неповного газозгоряня, сполуки ванадію, солей натрію та інші.
При спалюванні природного газу єдиним найбільш істотним забруднювачем атмосферного повітряє оксид азоту (його утворюється на 20% менше, ніж при спалюванні вугілля). Природний газ є найбільш екологічно чистим видом енергетичного палива.
Вміст основних щкідливих домішок у димах.
Паливо Шкідливі домішки
Летка зола SО2 Nox
Вугілля:
- березівське буре
- кузнецьке СС
- донецьке виснажене
- екебастузьке
- підмосковське буре
- естонські сланці
6.66
20
24.2
63.9
50.5
81.5
0.48
0.85
5.4
2.24
11.2
3.51
0.41
1.22
0.70
0.79
0.58
0.65
Мазут (3% сірки) 0.1 3.98 0.8
Газ - - 0.7
Для запобігання забрудненню атмосфери продуктами згоряння палива та з метою зменшення ймовірності утворення кислотних дощів необхідно на ТЕС і ТЕЦ змінити технологію. Це можна зробити в таких напрямках:
а) розсіювання оксиду сірки в більш високих шарах повітряного басейну за допомогою спорудження на ТЕС високих димових труб;
б) використання вугілля з низьким вмістом сірки на низьких установках;
в) очищення вугілля від сірки;
г) використання порошкоподібного вугілля і видалення сірки з топочних газів, що відходять.
Комплексна підготовка вугілля до спалювання дозволяє знизити і спростити процес спалювання палива, скоротити витрати палива і знизити працевитрати транспортування, зокрема для індивідуальних споживачів у затареному вигляді і з протипиловою обробкою (парафінування).
Одією з проблем теплоенергетики є утилізація золи. Останнім часом золу стали використовувати для різних цілей. Бетони, в яких міститься 20% золи, дають скорочення циклу пропаровування в двоє. Досить перспективним є застосуваня золи у виробництві цегли і гравію.
Інший недолік ТЕС полягає у тому, що перетворення теплової енергії, яка міститься у викопному паливі, супароводжується колосальними втратами.
Одержання електричної енергії супроводжується марним використанням великої частини теплової енергії викопного палива - вугілля, нафти та природного газу. Особливо великими є витрати, коли одержана електрична енергія знову перетворюється в тепло на місці її використання.
При одержанні електричної енергії виділяється зайве тепло, яке необхідно кудись відводити. Коли такі теплові відходи викидаються в навколишнє середовище, це може призвести до серйозних наслідків. Ось чому надлишок тепла в навколишньому середовищі класифікується , як теплове забруднення.
Багато праць присвячено тепловому впливу на живі організми у зв'язку з місцем розташування ТЕС. Ці дослудження показали, що явно небезпечний вплив здійснюють ті електростанції, які розташовані в більш теплих кліматичних областях, оскільки організми, що живуть там, часто потрапляють в умови, близькі до верхньої температури межі виживаності.
Розв'язати проблему теплового забруднення можна двома шляхами - знайти надлишковому теплу корисне використання, або перейти на охолодження замкненого типу з використанням градтрень або ставків охолоджувачів.
Охолодження замкненого типу має дві переваги. По-перше, якщо тепло передається від охолоджувальної води в атмосферу, то немає необхідності викидати охолоджуючу воду в озеро чи в річку. Тим самим усувається небезпека підігріваних водних організмів. По-друге, зменшується не тільки теплове забруднення, але й кількість охолоджуючої води, яка забирається з річок, скорочується на кілька відсотків порівняно з кількістю, яка необхідна при охолодженні відкритого типу. Справа в тому, що одна і та ж вода знову і знову використовується для охолодження відпрацьованої пари з турбін. У результаті кількість води, яка забирається на потреби електростанцій, значно скорочується, що дозволяє використовувати воду з іншою метою.
У деяких країнах світу вже відчувається нестача органічного палива, і вона тим гостріша, чим вищий промисловий потенціал країни.
Світові запаси твердого палива оцінюють трохи більше, як 10 000 млрд.т. Найбільша частка природних запасів цього виду палива припадає на СНД, США і Китай. Становище із запасами нафти складніше. Вважається, що природні запаси нафти в світі становлять приблизно всього лише 100 млрд.т. і, враховуючи зростання енергоспоживання, вони можуть бути використані протягом 50 або й менше років.
Ця проблема є актуальною для країн усього світу і, зокрема України. Чи є вихід із цієї ситуації? Так є - він в енергоресурсозбереженні та у впорядкуванні використання енергоносіїв на всіх рівнях .
Проблема ресурсозбереження нині життєво важлива для української держави. Адже, хоча населення України нині становить лише 1% усього населення планети, ми споживаємо 2% всіх енергоресурсів Землі - тобто у двічі більше середньостатистичного землянина. На одиницю виробленої в Україні продукції витрачається в тричі більше енергії, ніж у розвинених країнах, що наперед робить цю продукцію неконкурентноспроможною. Доки Україна не вийде на рівень хоча б середньосвітових стандартів енергоспоживання, годі сподіватися змін на краще в нашій економіці.
Якби Україна зменшила споживання енергоресурсів хоча б удвічі, вона б повністю забезпечувала свої енергопотреби, тобто цілком могла б стати енергоресурсонезалежною державою. Але для цього необхідно проводити сучасні методи нафтогазодобування, вводити в експлуатацію нові розвідані родовища, відносити старі свердловини і пробурити нові, на вже начебто використаних родовищах, розвивати вугільну промисловість, розширити видобуток бурого вугілля, торфу, увести до ладу нові потужності гідроелектростанцій, запровадити режим суворої економії енергоресурсів та електроенергії хоча б на побутовому рівні. Нині ж Україна забезпечує себе власними енергоресурсами лише на 20%, сплачуючи за російський газ ціну вище світової.

 
 

Цікаве

Загрузка...