WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива - Реферат

Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива - Реферат


Реферат з екології на тему:
Екологічні проблеми , що виникають при спалюванні палива.
Екологічні проблеми, що виникають при спалюванні палива.
Життя людини без використання кисню з атмосфери неможливе. Зменшення вмісту кисню в повітрі спричинює "кисневий голод", який супроводжується зпамороченням, болями в області потилиці, зниженням гостроти зору, нудотою.Зменшення вмісту кисню до8% веде до падіння температури тіла, анурії, зневоднення і смерті.
Іонізоване повітря має лікувальні властивості. Природно іонізоване повітря є в горах, поблизу водоспадів, серед буйної зелені, в зоні морського прибою, поблизу гейзерів і т. п. Невелика концентрація негативних іонів підвищує працездатність, знижує кисневу нестачу, має лікувальну дію при ряді захворювань.
Діоксид вуглецю, що є кінцевим продуктом окиснення вуглецю у концентпраціях 1-2% не впливає негативно на організм людини.Збільшення концентрації до понад 3% це призводить до прискореного дихання, головного болю, шуму у вухах, артеріального тиску, прискореного серцебиття. Подальше підвищення концентрації призводить до смерті.
Важливу роль у житті людини і природи відіграє озон(O3), який має сильні окислювальні властивості. Озоновий екран землі затримує згубне для всього живого короткохвильове випромінювання Сонця.
В останні роки зменшення озонового шару землі і вине-
кнення "озонових дірок" пов'язане з дією фреонів, що входять до складу антропогенних аерозолів.
Найбільшу небезпеку для життя людини і живої природи мають забруднюючі повітря штучного походження. Внаслідок діяльності людини в атмосферу щорічно надходять понад 1500 млн т діоксиду сірки, 200 млн т вуглеводів, 20 млн т оксиду азоту.
Шкідливі речовини Наслідки дії на організм людини
Оксид вуглецю Шкодить абсорбуванню кисню кров'ю. Послаблює розумові здібності, сповільнює рефлекси, викликає сонливість, може бути причиною втрати свідомості.
Свинець Впливає на кровоносну, нервову та сечостатеву системи, викликає можливе зниження розумових здібностей у дітей, відкладаеться у кістках.
Окисли азоту Можуить підвищувати сприятливість організму до вірусних захворювань, подразнювати легені, викликати бронхіт і пневмонію.
Озон Подразнює слизову оболонку органів дихання, викликае кашель, порушує роботу легенів, знижує опір до простудних захворювань, може загострювати хронічні захворювання серця, а також викликати астму, бронхіт.
Токсичні викиди (важкі метали) Сприяють винекненню новоутворень, порушенню статевої системи і розвитку дефектів у немовлят.
Ці гази змішуються з газами атмосфери, частинками пилу, найменшими краплинками рідини й утворюють аерозолі (тумани і дим), що стали візитними картами промислових міст і селищ. Понад 20 млрд т оксиду вуглецю викидається в атмосферу від згоряння різних видів палив, що спалюються людиною. Його вміст в атмосфері в останні десятиріччя невпинно збільшуеться. Діоксид вуглецю не тільки токсично діє на організм людини, а й викликае ще й глобальне потепління в атмосфері, яке зумовлене так званим "парниковим ефектом" і веде до зміни клімату з передбачуваними наслідками для всього живого.
Пари спалюванні палива атмосфера насичується ще одним продуктоим неповного згоряння - оксидом вуглецю, гранично допустимі концентрації якого не повинні перевищувати 0,03 мг/л. Ця сполука більш активна до гемоглобіну крові, ніж кисень. Вона витісняє кисень і не дає можливості нормально функціонувати дихальним ферментам. В організмі людини замість оксигемоглобіну утворюється карбоксигемоглобін.
У повітрі можуть також знаходитися різні вуглеводи, частина яких має токсичні й канцерогенні для організму властивості.
Господарська діяльність людини суттєво впливає на кругообіг речовин у природі. При спалюванні вугілля, нафти, торфу, деревини та інших речовин відбувається збагачування біосфери азотом. Надходячи в атмосферу, оксиди азоту взаємодіють з парами води й утворюють кислотні сполуки, які випадають на поверхню замлі у вигляді кислотних дощів, згубних для всього живого.
Найбільшим джерелом багатокомпонентних забруднень є теплоенергетика. На її частьку в загальному техногенному забрудненні повітря припадає близько 75% викинутого діоксиду сірки, близько 50% оксидів азоту і 20% твердих домішок. Нафта і продукти її переробки, що спалюються в топках електростанцій, майже на 60% визначають рівень забруднення повітря в Західній Європі. Вичерпання природних запасів корисних копалин і природних компонентів пов'язане з загальними тенденціями промислового розвитку людства.
Україні властиві ті ж проблеми утримання енергії, що стоять і перед іншими державами світу. До 1986 року пріоритет був відданий розвитку атомної енергетики, її частка в загальному енергозабезпеченні України досягла 17,3%. Після Чорнобильскої аварії, більшою мірою базувався на теплоелектростанціях, у тому числі і на тих, що працюють на природному газі.
Природний газ
Вугілля
Ядерна енергія
Мазут
Гідроенергія 36,4
24,6
23,3
13,4
3,2 36,4
24,6
23,3
13,4
3,2
Вид ресурсу
млн т нафтового еквіваленту %
Обсяги споживання
Екологічні проблеми теплоенергетики
Теплоелектростанції (ТЕС). Широке використання вугілля та інших видів викопного палива з метою одержання електричної енергії має явні переваги, оскільки електричну енергію неважко передавати навіть на значні відстані. Нині набуває поширення й електричне обігрівання житла - при цьому в будинках не спалюють ніякого палива і так не утворюється ні диму, ні золи.
Сьогодні теплоенергетику справедливо називають основою технічного прогресу. Але за використання енергії у вигляді електрики ми несемо й певне покарання. За масштабами впливу на навколишнє середовище ця галузь посідає одне з перших місць. Велика кількість ТЕС і ТЕЦ спалюють мільйони тон органічного палива. На їх частку припадає приблизно ? частина всіх шкідливих викидів.
Екологічний вплив ТЕС на екологічне середовище залежить від виду палива. Для спалювання в топках ТЕС використовують 3 групи органічних ресурсів: тверді (вугілля і горючі сланці), рідкі (мазути, дизельне і газотурбінне палива) і газоподібні (природний газ, біогаз і т.п.).
При спалюванні твердого палива на ТЕС в атмосферу викидаються: летка зола з частками палива, що не згоріло,

 
 

Цікаве

Загрузка...