WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Карадагський державний заповідник - Реферат

Карадагський державний заповідник - Реферат

рідколісся чимало жайворонків чубатих. Частіше, ніж в інших місцях заповідника, тут зустрічаються агресивний желтобрюхий полоз, а також вужі.
На відкритих галявинах у земляних норках живуть отрутні тарантули, а під каменем ховаються великі желтоногие багатоніжки-сколопендри. У траві багато молюсків з башнеподобными черепашками - булиминусы, що звисають зі стеблинок трав.
Окремі лісові галявини настільки великі, що є дійсними степовими ділянками і тому тут багато корінних "степовиків" - короткохвоста гуртова полівка, сіра полівка і навіть сірий хом'як.
Значну територію заповідника займає Береговий хребет, де на грізних скелях і стрімких стінках, розгорнутих убік моря, є свій, особливий тваринний світ. Найціннішими є колонії кажанів , що заселяють глибокі ущелини, гроти і печери.
Завдяки заповіднику зберігся найрідший вид кажанів - довгокрилий звичайний, котрий занесений у Червону книгу. Це досить великий кажан , що вилітає зі свого притулку ще до заходу сонця і літає швидко з раптовими, різкими поворотами. У печерах живе ночница гостровуха. Літає вона вище і спокійніше. Колонія цього виду в гроті Ревучий нараховує до 100 особей. Значно менше подковоносов.
Великі колонії стрижів (серпокрыльцев) білогрудих дали назва Стрижевой Скелі. Колонія цих птахів живе і на Воротах Карадага. Цікаво, що в місцях поселення стрижів є значні колонії міської ластівки. Селиться серед скель ворон, зустрічається найрідший кам'яний дрізд. А в самої води, на недоступних скелях добрепочувають себе мисливці за рибою - баклани чубаті. Є також різні види мартынов.
Але найбільше тут різних комах, їх можна побачити усюди, оскільки тутешні гори не впливають істотно на склад энтомофауны через невелику висоту. Характерним є те, що в лісі внаслідок настання полинових і ковилових степів створюються умови для більш широкого проникнення степових видів комах, наприклад голубянки Икар. У заповіднику склад комах протягом різних сезонів безупинно міняється. Склад метеликів змінюється майже кожні два тижні. Цілий день у заповіднику печуть цикади, після заходу сонця вони замовкають, і їх переміняють цвіркуни. У заповіднику безліч перепончатокрылых - особливо ос. Серед комах багато эндемиков.
Варто підкреслити, що як серед рослинного світу, так і серед тварин існує велика схожість ендемічних видів з подібними видами в східній частині Середземн моря і на Балканах. Зокрема , це значні по розмірах цикади, прочани, оси і бджоли, багато південних метеликів, наприклад бражників, з паукообразных - тарантули, сольпуги і скорпіони. Багато видів тотожні з видами Закавказзя, Малої Азії і навіть Сирії - метелики лицены, пядуны, світлячки.
Біля однієї третини заповідника складає акваторія Чорного моря. На Карадагской біостанції зібрані повні дані про флор і фауну шельфу заповідника. Закінчено інвентаризацію основних систематичних груп представлених тут гідробіонтів. Складено список морської флори і фауни акваторії Карадагского заповідника, що нараховує 1192 виду. З них 380 видів водоростей і вищих квіткових рослин. Тваринний світ різних біотопів шельфу нараховує 812 видів. Можна зробити висновок, що Карадагский державний заповідник - дійсний еталон морських угруповань шельфу південного узбережжя Криму.
Після створення заповідника були відтворені популяції ряду видів гідробіонтів, що раніш інтенсивно винищувалися, зокрема мармурових і кам'яних крабів і т.п..
У підвідних заростях водоростей живе багато видів безхребетних і риб, що годуються водоростями. Тут представлено 350 видів донний тварин (зообентос). Перше місце по кількості видів належить хробакам - 220 видів: з них плоских- 100, кільчастих - 98, круглих - 22. Потім йдуть молюски - 104. Зустрічаються різні рачки: бокоплавы - 40 видів, черепашкові раки - 25, десятиногие - 22, ровноногие раки - 9.
Кормова база забезпечує існування майже 107 видам і підвидам морських риб. У районі заповідника 80 постійних жителів, інші мігранти. 22 виду живе постійно. Промислове значення мають камбала-калкан, кефаль, хамса, султанка, ставрида, сарган, білуга, бички, атерина, оселедець, морський окунь, морський йорж, обапіл.
У берегів заповідника часто з'являються три види чорноморських дельфінів - афаліна, белобочка й азовка.
Досвід учених Карадагской біостанції дав можливість науковцям заповідника швидко розгорнути круглогодичные комплексні дослідження і на суші.
У 1982 р. почата зйомка великомасштабної геоморфологической карти Карадагского державного заповідника і його окраїн. Це дало можливість створити точнейшие карти ландшафтів, ґрунтів, рослинності і т.п..
Була визначена динаміка змін тваринного світу Карадага за останні 30-50 років. Зі ссавців зникли тушканчик великий, сліп звичайний і ховрашок сірий. Останнього вовка в районі Карадага убили в 1922 р. Значно змінився видовий склад кажанів і катастрофічно зменшилася їхня кількість. З плазуючих давно не зустрічається желтопузик (безнога ящірка), а з земноводних - остромордая жаба (чесночница). Помітно зменшилася кількість видів комах.
З нових видів тварин, що широко розселилися на території заповідника, варто назвати белку-телеутку, сірого пацюка і дику свиню. Під час інвентаризації в 1981 р. визначені види кажанів , що раніш у районі Карадага не зустрічалися (вечерница триколірна і широкоух європейський). У 1982 р. виявлена вечерница вусата - вид, що не спостерігали тут уже понад двадцять років.
Значне збільшення видів птахів заповідника стало можливо завдяки заповеданию акваторії, на якій за останні роки на зимівлі зафіксовано понад 20 нові види птахів, навіть лебеді.
З плазуючих найбільш розповсюджений вид - кримська ящірка. Скельна ящірка стала нечисленної, але з установленням заповідного режиму всі частіше її можна побачити уздовж берегів моря. Іноді зустрічається вуж звичайний, а водяний - дуже рідко. Зі змій звичайний полоз желтобрюхий. Вважалося, що полоз леопардовий у Карадазі знищений, але в 1980 р. він був виявлений у середній частині Туманової балки.
Земноводні не мають відповідних умов для процвітання, тому і кількість їх невелике. Лише жаба зелена досить звичайна, у меншій кількості зустрічається квакша і зовсім рідко жаба ставкова. Черепаху болотну спостерігали на північному схилі Карадага.
Заповедание всієї території Карадагской гірської групи створило всі необхідні умови для оптимального відновлення ландшафтів, рослинних і тварин угруповань. В даний час Карадагский державний заповідник єдиний у своєму роді комплексний музей на суші і морі, і зберегти його - відповідальна наукова задача.

 
 

Цікаве

Загрузка...