WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Суть вчення про біогенез, сучасні масштаби меліорації земель в Україні, її наслідки, Рослинні ресурси, їх роль як автоторфів - Контрольна робота

Суть вчення про біогенез, сучасні масштаби меліорації земель в Україні, її наслідки, Рослинні ресурси, їх роль як автоторфів - Контрольна робота

код. Єдиний механізм спадковості в земних організмів легко пояснимо відповідно до Лементу й Оргелу, якщо прийняти, що життя на Землю занесена з інших планет. Однак для походження генетичного коду можливо і "земне" пояснення. На ранніх етапах хімічної еволюції, коли формуються складні молекули, у результаті хімічного добору, мабуть, створюється й універсальний механізм передачі спадкоємних рис земними організмами.
Третій довід на користь розглянутої гіпотези: "Присутність украй рідких елементів у земних організмах означає, що вони мають неземне походження". Лемент і Оргел указують, що молібден утримується в земній корі в незначній кількості, а його роль в обміні речовин (метаболізмі) земних організмів значна. Одночасно відзначається, що відомо так називані "молібденові зірки" з високим змістом молібдену, що і є вихідними "плантаціями" мікроорганізмів, занесених на Землю! Приведення факту про низький зміст молібдену в земній корі і його великій ролі в метаболізмі земних організмів було би спритним прийомом в усній дискусії, щоб смутити супротивника. Але написане залишається і може бути перевірено. Утім, у цьому випадку перевірка не потрібна. Подібного типу невідповідність є правилом для цілого ряду хімічних елементів, що беруть участь у складі і метаболізмі організмів. Це правило порозумівається з позицій еволюційної біохімії. У зв'язку з цим можна привести ще більш яскравий приклад про низький зміст фосфору в земній корі і його винятковій ролі для земних організмів: фосфор - обов'язкова складова частина нуклеїнових кислот, що поряд з білками мають найважливіше значення для життя; крім того, вища нервова діяльність також дуже тісно зв'язана з фосфором. Отже, для пояснення деяких хімічних особливостей земного життя не обов'язково залучати інші зоряні світи начебто "молібденових зірок".
Цікаво відзначити, що риторичний трюк Лементу й Оргела з молібденом був швидко розкритий японським ученим Ф. Егані. Через рік після статті Лементу й Оргела Егані опублікував свої дослідження змісту металів у складі Землі. Сумарний зміст молібдену на Землі виявилося дійсно низьким, але його процентний вміст у морській воді в два рази вище, ніж хрому. З цього приводу Егані .пише: "Відносний достаток цього елемента (молібдену) у морській воді підтверджує широко прийняту точку зору про походження життя на Землі в первинному океані".
Як у цілому, так і у своїх окремих варіантах гіпотеза панспермії - міраж. Незалежно від того чи пояснює вона історію поширення життя, воно не пояснює виникнення самого життя. По вираженню Дж. Бернала, ця гіпотеза тільки "лукавий виверт розуму", що відволікає його від рішення проблеми. На думку Бернала, "однаково беззмістовні і твердження, що життя було створено зі спеціальною метою, і твердження, що вона прийшла звідкись з іншого місця, де була завжди". Тому що якщо навіть і допустити, що життя принесене з інших космічних тіл, то подібне допущення нічим не допомагає в рішенні проблеми походження життя. "Усе-таки життя, - пише Опарін, - колись і десь повинна була виникнути на еволюційному шляху, а Земля, як показують сучасні наукові дані, була для цього цілком підходящим місцем". От чому немає необхідності залучати інші сузір'я, вилучені від нас на мільйони світлового років, щоб довідатися таємницю життя. Ці таємниці сховані тут - на Землі, де люди відкривають обрії науки, люблять фантастику, але вже перестали вірити в примар.
Ця теорія не пропонує ніякого механізму для пояснення первинного виникнення життя, а висуває ідею про її неземне походження. Тому її не можна вважати теорією виникнення життя як такий; вона просто переносить проблему в якесь інше місце Всесвіту.
Теорія панспермії затверджує, що життя могло виникнути один або декілька разів в різний час в різних частинах Галактики або Всесвіту. Для обґрунтування цієї теорії використовуються багаторазові появи НЛО, наскальне зображення предметів, схожих на ракети і "космонавтів", а також повідомлення про ніби зустрічі з інопланетянами. Радянські і американські дослідження в космосі дозволяють вважати, що імовірність виявлення життя в межах Сонячної системи нікчемна, однак вони не дають ніяких відомостей про можливе життя поза цією системою. При вивченні матеріалів метеоритів і комет в них були виявлені багато як "попередники живого" такі речовини, як цианогени, синильна кислота і органічні сполуки, що можливо зіграли роль "сім'я", що падало на голу Землю. З'явився ряд повідомлень про знаходження в метеоритах об'єктів, що нагадують примітивні форми життя, однак доводи на користь їх біологічної природи поки не здаються вченим переконливими. Також деякі прихильники теорії панспермії вважають, що життя занесене інопланетянами заради експерименту. І що зараз іноземні істоти спостерігають за життям людства.
Ідея панспермії жива і сьогодні, вона з'являється і постійно змінюються у формах. Відповідно до одного з новітніх варіантів цієї гіпотези (називаному ще "інфекційною теорією"), життя на Землю було занесено мешканцями інших планет, що робили міжпланетні і міжзоряні перельоти. Однак цьому немає ніяких доказів.
ІІ. Сучасні масштаби меліорації земель в Україні, її позитивні і негативні наслідки.
2.1. Меліорація земель, загальне поняття
Закон України від 14.01.2000 № 1389-XIV "Про меліорацію земель" визначає засади правового регулювання суспільних відносин, що виникають у процесі проведення меліорації земель, використання меліорованих земель і меліоративних систем, та повноваження органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування у сфері меліорації земель і спрямований на забезпечення екологічної безпеки меліоративних систем та захисту суспільних інтересів.
Відповідно до вищезазначеного закону меліорація земель - це комплекс гідротехнічних, культуртехнічних, хімічних, агротехнічних, агролісотехнічних, інших меліоративних заходів, що здійснюються з метою регулювання водного, теплового, повітряного і поживного режиму ґрунтів, збереження і підвищення їх родючості та формування екологічно збалансованої раціональної структури угідь.
Залежно від спрямування здійснюваних меліоративних заходів визначаються такі основні види меліорації земель: гідротехнічна, культуртехнічна, хімічна, агротехнічна, агролісотехнічна.
Гідротехнічна меліорація земель
Гідротехнічна меліорація земель передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення поліпшення земель з несприятливим водним режимом (перезволожених, переосушених тощо), регулювання водного режиму шляхом створення спеціальних гідротехнічних споруд на схилових та інших землях з метою поліпшення водного і повітряного режиму грунтів та захисту їх від шкідливої дії води (затоплення, підтоплення, ерозія тощо).
Під час гідротехнічної меліорації земель здійснюються зрошувальні, осушувальні, осушувально-зволожувальні, протиповеневі, протипаводкові, протисольові, протиерозійні та іншімеліоративні заходи.
Культуртехнічна меліорація земель
Культуртехнічна меліорація земель передбачає проведення впорядкування

 
 

Цікаве

Загрузка...