WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Суть вчення про біогенез, сучасні масштаби меліорації земель в Україні, її наслідки, Рослинні ресурси, їх роль як автоторфів - Контрольна робота

Суть вчення про біогенез, сучасні масштаби меліорації земель в Україні, її наслідки, Рослинні ресурси, їх роль як автоторфів - Контрольна робота


Контрольна робота
з дисципліни основи екології
Суть вчення про біогенез, сучасні масштаби меліорації земель в Україні, її наслідки, Рослинні ресурси, їх роль як автоторфів.
План
І. Суть вчення про біогенез 3
1.1. Вступ 3
1.1.1. Креационізм 3
1.1. 2. Теорія спонтанного зародження 4
1.2. Теорія біогенезу 5
1.2.1. Теорія стаціонарного стану 5
1.2.2. Теорія панспермії 6
ІІ. Сучасні масштаби меліорації земель в Україні, її позитивні і негативні наслідки. 9
2.1. Меліорація земель, загальне поняття 9
2.2. Позитивне наслідки меліорації 10
2.3. Негативні наслідки меліорації 11
2.4. Сучасний стан меліорації земель в Україні 13
ІІІ. Рослинні ресурси, їх роль як автоторфів 14
3.1. Причини різноманітності рослинних ресурсів 14
3.2. Утворення торфів 16
3.3. Значення рослинного покриву в природі 18
ІV. Використана література 20
І. Суть вчення про біогенез
1.1. Вступ
У нашій сучасній суєті ми занадто зайняті своїми повсякденними справами, але варто вирватися куди-небудь у ліс, у гори, до ріки, оглянутися і відразу в голові виникає безліч питань: як це все з'явилося...
Теорії, що стосуються виникнення Землі і життів на ній, та і всьому Всесвіті, різноманітні і далеко не достовірні. Згідно з теорією стаціонарного стану, Всесвіт існував вічно. Згідно з іншими гіпотезами, Всесвіт міг виникнути із згустку нейтронів внаслідок "Великого вибуху", народився в одній з чорних дір або ж був створений Творцем. Всупереч існуючим уявленням, наука не може спростувати тезу про божественне створення Всесвіту, так само як теологічні погляди не обов'язково відкидають можливість того, що життя в процесі свого розвитку придбало межі, з'ясовні на основі законів природи.
Серед безлічі теорій виникнення життя на Землі розглянемо основні:
1) життя було створене надприродною істотою в певний час (креационізм);
2) життя виникало неодноразово з неживої речовини (мимовільне зародження);
3) життя існувало завжди (теорія стаціонарного стану);
4) життя занесене на нашу планету ззовні (панспермія);
5) життя виникло внаслідок процесів, що підкоряються хімічним і фізичним законам (біохімічна еволюція).
Детальніше розглянемо деякі теорії.
1.1.1. Креационізм
Згідно з цією теорією, життя виникло внаслідок якоїсь надприродної події в минулому; її дотримуються послідовники майже всіх найбільш поширених релігійних навчань. У 1650 р. Іархієпіскоп Ашер з м. Арма (Ірландія) обчислив, що бог створив світ у жовтні 4004 році до н. е. і закінчив свою працю 23 жовтня о 9 ранку, створивши людину. Ашер отримав цю дату, склавши вік всіх людей, що згадуються в біблійній генеалогії від Адама до Христа ("хто кого народив"). З точки зору арифметики це розумне, однак при цьому виходить, що Адам жив в той час, коли, як показують археологічні знахідки, на Ближньому Сході існувала добре розвинена міська цивілізація.
Традиційне іудейсько-християнське уявлення про створення світу, викладене в Книзі Буття, викликало і продовжує викликати спори. Хоч всі віруючі визнають, що Біблія - заповіт господа людям, з питання про довжину "дня", що згадується в Книзі Буття, існують розбіжності. Деякі вважають, що світ, і всі організми, що його населяють були створені за шість днів тривалістю по 24 години. Вони відкидають будь-які інші точки зору і цілком покладаються на натхнення, споглядання і божественне прозріння. Інші християни не ставляться до Біблії як до наукової книги, вважають, що в Книзі Буття викладено в зрозумілій для всіх людей формі теологічне прозріння Віростворення всіх живих істот всемогутнім творцем. Для них опис створення живих істот швидше відноситься до відповіді на питання "чому?", а не "яким чином?" Якщо наука в пошуках стани широко використовує спостереження і експеримент, то богословіє осягає істину через божественне прозріння і віру. Віра визнає речі, яким немає доказів в науковому значенні слова, Тобто логічно не може бути суперечності між науковим і богословським поясненням створення світу, оскільки ці дві сфери мислення взаємно виключають одна іншу.
Процес божественного створення світу вважається таким, що відбувся однократно і тому недоступний для спостереження; цього досить, щоб винести всю концепцію божественного створення за рамки наукового обговорення. Наука займається тільки тими явищами, які віддаються спостереженню, і тому вона ніколи не зможе ні спростувати, ні довести цю концепцію.
1.1. 2. Теорія спонтанного зародження
Ця теорія була поширена в древньому Китаї, Вавілоні і Єгипті як альтернатива креационізму, з яким вона співіснувала. Аристотель (384 - 322 до н ери, якого часто називають засновником біології, дотримувався теорії спонтанного зародження. На основі власних спостережень він розвивав цю теорію далі, зв'язуючи всі організми в безперервний ряд - "сходи природи".
Цим твердженням Аристотель підтримав більш раннє висловлювання Емпедокла про органічну еволюцію. Згідно з гіпотезою Аристотеля про спонтанне зародження, певні "частки" речовини містять деякий "активний початок", який при відповідних умовах може створити живий організм.
Аристотель був прав, вважаючи, що цей початок міститься в заплідненому яйці, але помилково вважав, що воно є в сонячному світлі, твані і гниючому м'ясі. З поширенням християнства теорія самозародження виявилася не в честі; її визнавали ті, хто вірив в чаклунство і т. д. Але ця ідея продовжувала існувати десь на задньому плані протягом ще багатьох століть.
Ван Гельмонт (1577 1644рр.), вельми знаменитий і удачливий вчений, описав експеримент, в якому він ніби створив за два тижні мишей. Для цього потрібні були брудна сорочка, темна шафа і жменя пшениці. Активним початком він вважав людський піт.
У 1688 році італійський біолог і лікар Франческо Реді, що жив у Флоренції, підійшов до проблеми виникнення життя більш суворо і піддав сумніву теорію спонтанного зародження. Реді встановив, що білі черв'ячки, що з'являються на гниючому м'ясі - личинки мух. Провівши ряд експериментів, він отримав дані, підтверджуючи думку про те, що життя може виникнути тільки з попереднього життя (концепція біогенеза).
У 1765 році Ладзаро Спаланцані провів наступний досвід: піддавши м'ясні і овочеві відвари тривалому кип'ятінню, він відразу ж їх запечатав, а потім зняв з вогню. Досліджувавши рідини через декілька днів, Спаланцані не виявив ніяких ознак життя. З цього він зробив висновок, що висока температура вбила всі форми живих істот, і без них ніщо живе вже не могло виникнути.
У 1860 році проблемою походження життя зайнявся: Луї Пастер. До цього часу він вже багато що зробив в мікробіології: зумів вирішити проблеми, що загрожували шовководству і виноробству.
Він показав також, що бактерії всюдисущі і що неживі матеріалу легко можуть бути заражені ними, якщо їх належно не простерилізувати.
1.2. Теорія біогенезу
Внаслідок ряду експериментів, в основі яких лежали методиСпаланцані, Пастер довів справедливість теорії біогенезу і остаточно

 
 

Цікаве

Загрузка...