WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічна свідомість як фактор розвитку українського суспільства - Дипломна робота

Екологічна свідомість як фактор розвитку українського суспільства - Дипломна робота

адміністрації або керівнику відділу, найбільш зв'язаного з екологічними задачами, наприклад, відділу планування або енергетики.
Головною перевагою цієї структури (чиновники по екології в кожному відомстві) є:
" їх легше та дешевше вивести;
" кожне відомство несе свою відповідальність за "зелені" проблеми;
" вони заохочують чиновників розглядати екологічні проблеми в їх повсякденній праці.
Основними недоліками децентралізованої структури є:
" охорона навколишнього середовища є лише одним з багатьох питань, що розглядається при прийнятті рішень;
" їх лякає розробка специфічних екологічних технічних експертиз; неможливо сформувати спеціальну команду для довгострокової співпраці;
" нелегко з координувати місцеві екологічні сили;
Варіант 2: Екологічний підрозділ.
Розміщення екологічного підрозділу усередині другого відомства створює, ймовірно, найбільш слабке структурне положення для екологічних питань, незважаючи на те, що це найбільш частіше вживаний варіант. Особливо це справедливо там, де головна роль екологічного підрозділу складається у виконанні специфічних "екологічних" задач, а не в тому, щоб діяти на міжвідомче прийняття рішень керівництвом у цілому.
Спеціальний мандат ради або голови виконавчої влади екологічному підрозділу, що уповноважені консультувати відомства і займатися освітою, посилить вплив цього підрозділу за межами відомства, в якому він розташований. Більше того, якщо з екологічними підрозділами консультуються кожного разу, коли виникає ймовірність порушення природоохоронних аспектів у результаті реалізації проектів, програм або планів, його вплив на прийняття рішень буде гарантовано.
Варіант 3: Екологічне відомство.
Чи може бути створено окреме екологічне відомство, залежить від набору екологічних завдань, які місцеві органи повинні або прагнуть виконати і від об'єму повноважень. Відомство необхідне тільки тоді, коли різні екологічні підрозділи можуть бути зведені до одного під центральним керівництвом. Цей випадок не підходить до невеликих територій, які мають малі ресурси і невеликі зобов'язання з охорони навколишнього середовища.
Щоб заснувати новий департамент, необхідно провести реорганізацію організаційної структури органу влади. Вона включає в себе перегляд всієї сфери відповідальності, яка лежить на адміністрації, і пошук найкращого способу розділу її між відомствами.
Найбільші переваги варіанту створення екологічного відомства:
" робота місцевих органів влади з охорони довкілля легше координується;
" охорона навколишнього середовища стає більш помітною і тому набуває більшого значення для адміністрації і громади в цілому;
" відомство складається з персоналу, який має знання, кваліфікацію і відповідальність в області навколишнього середовища.
Основні недоліки варіанту створення екологічного відомства:
" другі відомства можуть сприймати питання екології як турботу екологічного відомства і не розглядати їх старанніше в своїй власній роботі;
" персонал, який не належить до екологічного відомства, перш за все до установи спеціального відомства, розглядав свої дії з позиції "зелених", може втратити інтерес до цих питань, оскільки більше не несе за них відповідальності;
" окреслене коло питань буде віднесене до "екологічних", наприклад, відходи, вода, озеленення, в той же час як інші, в однаковій мірі екологічно важливі питання, які входять до компетенції самостійних відомств, будуть вважатися такими які не відносяться до екології, наприклад, транспорт, енергетика і проектування.
Варіант 4: Додаткові структури (групи зелених).
Незалежно від обраної адміністративної структури можна очікувати, що місцеві органи влади будуть вважати, що стратегія в області навколишнього середовища будуть здійснюватися більш ефективно адміністративно-управлінським апаратом, якщо кожне відомство буде мати свою власну "групу зелених". Ця група включає по одній людині з кожного сектора або підрозділу, яка відповідає за підтримку у колег "зеленого мислення", тобто за роботу найбільш екологічним способом. У даному випадку чиновники повинні регулярно зустрічатися для обговорення ідей, обміну досвідом і вироблення єдино образного підходу до інтегрування принципів охорони навколишнього середовища в процес прийняття рішень за проектами, у діяльність і організацію роботи всіх служб. Відповідальній особі треба буде переконувати своїх колег використовувати папір з обох боків і слідкувати за тим, щоб використаний папір викидався у окремий сміттєвий контейнер для переробки. Він може також порадити колегам, як використовувати краще досягнення екологічної практики в їх специфічній області, може допомогти у пошукові курсів перепідготовки або в підборі літератури з поточних питань.
Значення зеленої команди полягає в тому, що вона втягує персонал в екологічну роботу влади і при цьому забезпечує більшуприхильність успіху. Команда повинна складатися з професіоналів-біологів, екологів, які зацікавлені в питаннях екології і повинні мати обов'язки двох типів:
" перед головною посадовою особою, оскільки тут задіяний персонал і треба показати, як екологічна стратегія ради здійснюється у щоденній роботі;
" перед своїми колегами, членами команди, щоб їх ідеї щодо стратегії і реалізації могли бути виражені.
Персонал місцевої адміністрації є одним з головних ресурсів ідей і дій, що ними здійснюються. Оскільки вони самі також є представниками населення, вони можуть підняти громадську поінформованість неформальними способами.
Але разом з тим існують проблеми з командами зелених:
" якщо існує спеціальна Група Зелених по навколишньому середовищу, то Група Блакитних може тиснути з питань здоров'я населення, Група Жовтих - в соціальних аспектах, Група Сірих - з питань підстаркуватих і т.д. Повинно бути очевидно, чому міжвідомчий підхід до рішення задач в області охорони навколишнього природного середовища і збереження природних ресурсів заслуговує додаткової організації;
" команда зелених є додатковою організацією усередині існуючої системи. Вона може обходити ієрархічні перепони, особливо, коли має вільний доступ до Голови Адміністрації і сміливість вказувати, а не давати поради. Це може визвати усередині адміністративних органів протидію такої привілейованої організації, яка не належить адміністративній структурі.
Варіант 5: Додаткові структури ІІ (робочі групи і проектні групи).
Іншими децентралізованими структурами, інтегруючими екологію в структуру адміністрації, є робочі групи і проектні групи. У разі всеохоплюючої тематики, наприклад, енергозбереження або спеціальних проектів (проект пішохідного переходу), коли необхідно обговорення серед чиновників декількох департаментів, інтереси яких зачіпаються проектом, часто корисно створювати спеціальну оперативну робочу групу.
Робоча група, зазвичай, має неперервний або встановлений час існування, тоді як термін існування проектної групи закінчується разом з завершенням проекту - хоча аналогічна група може бути задіяна для наступного проекту. В обох випадках група повинна включати чиновників з кожного зацікавленого відомства, які повинні звітувати

 
 

Цікаве

Загрузка...