WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Об”єктивні умови розвитку еколого-правових норм (шпаргалка) - Реферат

Об”єктивні умови розвитку еколого-правових норм (шпаргалка) - Реферат

Автономної Республіки Крим і обласні Ради народних депутатів. Право водокористування на умовах оренди оформляється договором, погодженим з державними органами охорони навколишнього природного середовища та водного господарства.
10. Роль екологічного права у здійсненні екологічної політики держави
Роль екологічного права у здійсненні екологічної політики держави - виявлення соціальної спрямованості і місця екологічного права у визначенні функцій, форм та змісту діяльності держави в галузі використання природних ре-сурсів, охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки
Екологічна політика держави, Екологічна ідеологія, Екологічна культура
Форми правової об'єктивізації - концепції в галузі екології, екологічні програми, інші юридично значимі документи
Функції у галузі екологічної політики - Юридична база механізму правового забезпечення екологічної політики,Засіб досягнення мети і завдань екологічної політики, Правова форма реалізації екологічної політики, Гарантія забезпечення екологічної безпеки, Нормативно-правові акти в галузі екології (Закони Підзаконні акти, Локально-правове регулювання).
11.Поняття і склад економіко-правового механізму в галузі екології
Економіко-правовий механізм в галузі екології - система економіко-правових засобів, які застосовуються в регулюванні еколого-економічних правовідносин, спрямованих на досягнення мети і завдань екологічної політики держави
Основні вимоги запровадження економіко-правового механізму в галузі екології
1. Застосування економічних важелів при здійсненні будь-якої діяльності, пов'язаної з використанням природних ресурсів чи спроможної впливати на стан навколишнього природного середовища і здоров'я людей
2. Встановлення нормативів плати і розмірів платежів на основі лімітів ви-користання природних ре-" сурсів, викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, розміщення відходів та інших шкідливих впливів
3. Визначення джерел фінансування системи екологічних заходів
4. Надання пільг фізичним і юридичним особам при запровадженні та здійсненні системи екологічних заходів
5. Визначення економічної оцінки шкоди, заподіяної порушенням екологічного законодавства та її відшкодування винними особами
12 право користування тваринним світом
Тваринний світ є одним з основних компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей, об'єктом наукових досліджень, а також важливою базою для одержання промислової і лікарської сировини, харчових продуктів та інших матеріальних цінностей.
ВИКОРИСТАННЯ ТВАРИННОГО СВІТУ Стаття 10. Форми використання об'єктів тваринного світу
Використання об'єктів тваринного світу здійснюється на праві власності і праві користування.
Громадянам гарантується право загального використання тваринного світу для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних тощо) безплатно. Загальне використання здійснюється без вилучення об'єктів тваринного світу з природного середовища (за винятком любительського і спортивного рибальства у водоймах загального користування).
У порядку загального використання тваринного світу здійснюється користування корисними властивостями життєдіяльності варин - природних санітарів середовища, запилювачів рослин та інших, використання об'єктів тваринного світу у наукових, культурно-освітніх, виховних, естетичних та інших цілях, передбачених законодавством України.
Під час здійснення загального використання тваринного світу забороняється знищення тварин, руйнування їх житла та інших споруд (нор, хаток, лігва, гнізд, мурашникків, бобрових загат і так інше), порушення середовища перебування тварин і погіршення умов їх розмноження.
До спеціального використання належать усі види користування тваринним світом (за винятком любительського і спортивного рибальства у водоймах загального користування), що здійснюються з їх вилученням (добуванням, збиранням і таке інше) з природного середовища.
Спеціальне використання тваринного світу в порядку ведення мисливського і рибного господарства здійснюється з наданням підприємствам, установам, організаціям і громадянам права користування мисливськими угіддями та рибогосподарськими водоймами.
Спеціальне використання тваринного світу здійснюється лише за спеціальними дозволами, що видаються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Ця вимога поширюється також на власників чи користувачів земельними ділянками, на яких перебувають (знаходяться) об'єкти тваринного світу.
За умови додержання вимог цього Закону, інших актів законодавства України можуть здійснюватися такі види використання об'єктів тваринного світу:
мисливство; рибальство, включаючи добування водних безхребетних тварин і морських ссавців; використання об'єктів тваринного світу в наукових, культурно-освітніх, виховних та естетичних цілях; використання корисних властивостей життєдіяльності тварин - природних санітарів середовища, запилювачів рослин та інших;
використання тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності; добування диких тварин з метою утримання і розведення в неволі чи напіввільних умовах для комерційних та інших цілей.
13 об"єктивна необхідність взаємодії суспільства і природи
14 правові форми платежів в галузі екології
Правові форми платежів в галузі екології - юридично встановлені види плати в галузі використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки
Плата за спеціальне використання природних ресурсів
Плата за погіршення якості природних ресурсів
Плата за забруднення навколишнього природного середовища
Плата за спеціальне використання природних ресурсів - форма економічного платежу, яка підлягає сплаті фізичними і юридичними особами за одиницю природного ресурсу, наданого (переданого) для спеціального використання
Нормативи плати за використанні природних ресурсів - юридичне визначена, фіксована сума коштів, обов'язкова для сплати юридичними і фізичними особами, які використовують природні ресурси на титулі права власності або спеціальногоприродокористування (Природноресурсовий податок)
Фактори визначення - розповсюдженості, продуктивності, якості, місцезнаходження...
Ліміти використання природних ресурсів- щорічно затверджувані компетентними органами виконавчої влади норми, які визначають обсяги природних ресурсів, на основі яких видаються дозволи на спеціальне використання природних ресурсів . Органи, що затверджують ліміти використання природних ресурсів державного значення - Кабмін, Мінбезпеки.
15. Права та обов"язки користувачів надр
Стаття 24. Права та обов'язки користувачів надр Користувачі надр мають право:
1) здійснювати на наданій їм ділянці надр геологічне

 
 

Цікаве

Загрузка...