WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Рідкісні тварини і рослини Буковини - Реферат

Рідкісні тварини і рослини Буковини - Реферат

Буковини.
Резерват ялицево-дубових і буково-ялицево-дубових лісів цього ж лісництва (21 га). Охороняються природні угруповання буково-дубової яличини зеленчукової і волосистоосокової, дубово-букової яличини зубницевої та дубової яличини квасеницевої. Заповідний масив цікавий для вивчення структури корінних лісів, поширених тут у межах висот 600-650 м.
Резерват грабово-буково-дубових лісів на околицях Красноїльська Їжівського лісництва (5 га). На висоті 560 м збереглись рештки природного лісу, що мають еталонне значення для лісового господарства.
Резерват смерекових та смереково-модринових культур Їжівського лісництва. Тут у групі типів букової яличини (7,3 га) створено високопродуктивні культури, що мають еталонне значення. У віці 82 роки лісостан смереки досяг запасу деревини 880 м3/га, а модрини європейської - 680. Резерват має значення також як лісонасіннєва ділянка.
Резерват Лунка Красноїльського лісництва Сторожинецького лісокомбінату (105,9 га). На висоті 890 м збереглись типологічне різноманітні угруповання: смереково-ялицева бучина переліскова, маренкова та квасеницева, що становлять інтерес для вивчення структури корінних лісів гірської частини Північної Буковини.
Резерват Фалькауці на околицях села Красноїльська Лаурського лісництва Сторожинецького лісокомбінату (11 га). Охороні підлягають рештки природних смереково-ялицевих та буково-ялицевих лісів, що збереглись на висоті 700-800 м.
Резерват Езер Сторожинецького лісокомбінату (26га). На висоті 720-800 м поширені високопродуктивні корінні фітоценози, представлені буковою яличиною зубницевою, маренковою та квасеницевою. Вони мають еталонне значення для лісового господарства.
Резерват Рівня Вижницького лісництва Берегометського лісокомбінату ім.50-річчя Радянської України (105 га). Проектується для збереження в басейні Черемошу рідкісних дубово-букових і буково-дубових лісів з дуба скельного. Тут на висоті 500-550 м на південних схилах поширені такі типи лісу, як дубова субучина ожикова, грабова судіброва тонконогова, смерековий дубово-буковий субір лишайниково-чорницевий, на північних схилах - субучина осокова та ожинова. На крутих схилах гори Рівні ці ліси мають важливе грунтозахисне та водорегулююче значення*.
* Запроектовані заповідні об'єкти.
Резерват Стаєчний Вижницького лісництва (25 га). На висоті 500-680 м збереглись рештки корінних високопродуктивних лісів, представлених бучиною маренковою, ялицевою бучиною ожиновою та буковою яличиною квасеницевою з домішкою липи серцелистої та широколистої.
Резерват Яворів Вижницького лісництва (85,3 га). Охороні підлягає суцільний буковий масив, що відзначається значною типологічною різноманітністю. Тут поширена бучина маренкова,зубницева,біднопокривна, ожикова та рідкісна для Карпат бучина барвінкова. Оскільки резерват близько розташований до Вижниці, він має і ландшафтно-естетичне значення.
Резервати буково-смереково-ялицевих пралісів в урочищі Чемернар кв. 48 (7,1 га) та 49 (15,0 га) Чемернарського лісництва Берегометського лісокомбінату. На висоті 700-800 м збереглись рештки високопродуктивних корінних лісів: буково-смерекова яличина безщитникова, смереково-букова яличина квасеницева, смерекова яличина сфагнова, що мають еталонне значення. В типі вологої буково-смерекової яличини середня висота ялиці становить 40 м, максимальна - 45 м, а діаметр - відповідно 80 і 110 см.
Резерват смереково-ялицево-букових пралісів в урочищі Зубринець Чемернарського лісництва (70 га). До охорони проектуються цікаві у типологічному відношенні фітоценози на висоті 800-1050 м: ялицева бучина маренкова, смереково-ялицева бучина квасеницева, зубницева та лунарієва. Вони цікаві як еталони корінних лісів*.
Резерват Товарниця Усть-Путильського лісництва Путильського лісокомбінату (15 га). Запроектований для збереження решток високопродуктивних смереково-ялицево-букових фітоценозів пралісового характеру*.
Резерват Ропачівка Селятинського лісництва Путильського лісокомбінату (4 га). Тут збереглися рештки високопродуктивних темно-хвойних фітоценозів пралісового характеру: смерекова яличина квасеницева, безщитникова, кременева.
Резерват Буковинка розташований у Шепітському лісництві Путильського лісокомбінату (10 га). Серед вторинних смерекових лісів тут на висоті 1100-1160 м зберігся осередок природних бучин (бучина маренкова, зубницева,безщитникова), що має значення як зразок первинних лісових фітоценозів.
Резерват Боргиня проектується для створення у Плосківському лісництві Путильського лісокомбінату. Тут збереглись решткибуково-ялицєвих смеречин та ялицевих смеречин пралісового характеру, що мають для лісового господарства важливе еталонне значення*.
Не менше значення мають заповідні лісові об'єкти для збереження й розмноження корисної фауни. У заповідних умовах знаходять надійний притулок численні представники ссавців - олені, козулі, дикі свині, борсуки, зайці, куниця, білка, а в гірських районах зрідка - рись, ведмідь, дикий кіт, горностай, видра та інші звірі. Заповідні ліси сприяють розмноженню карпатської орнітофауни. В резерватах передгір'я частими є дятли, сови, звичайний канюк, зозуля, припутень, шпаки, синяк, повзик, костогриз, лісовий щеврик, а в гірських - рябчики, горіхівки, омелюхи, чижі, снігурі, беркут, а іноді трапляється й глухар та звичайний боривітер.
У зв'язку з істотними змінами вікової структури буковинських лісів, резервати й пам'яткі природи мають виключно важливе значення для лісового господарства як лісонасіннєві ділянки.
ЛАНДШАФТНІ ПАРКИ
Вижницький ландшафтний парк. Його доцільно створити в околицях Вижниці на території Вижницького лісництва. Тут на площі 1684 га збереглись стиглі й пристигаючі букові, ялицево-букові і частково дубово-букові ліси з дуба скельного - цінні у ландшафтно-естетичному відношенні. Гірський рельєф з виступами скель та річка Черемош з притоками надають парку особливої мальовничості. На території парку розташований курортний комплекс "Виженка".
Завдяки сприятливим кліматичним умовам та природному характеру лісів, місцевість користується великою популярністю у відвідувачів*.
Цецинський ландшафтний парк. Пропонується організувати на базі Ревнянського лісництва Чернівецького лісокомбінату. Тут на значній площі збереглись стиглі природні букові та частково дубово-букові ліси з дуба звичайного і скельного, що покривають схили мальовничої і цікавої у ландшафтно-естетичному відношенні гори Цецино (541 м), яка є найвищою точкою Чернівецько-Сторожинецької височини. Звідси відкривається захоплююча панорама Прут-Сиретського межиріччя. Лісові масиви гори Цецино входять до зеленої зони Чернівців і мають санітарно-гігієнічне та рекреаційне значення. Зараз тут створено резерват на площі430 га. Його можна включити до складу проектованого парку, площу якого доцільно розширити за рахунок прилеглих лісів суміжних кварталів Ревнянського лісництва*.
Кузьминський ландшафтний парк може бути створений на базі Валя-Кузьминського лісництва Чернівецького лісокомбінату. Тут на значній площі збереглись природні грабово-дубові та грабово-дубово-букові ліси з дуба звичайного. Вище поширені стиглі буково-дубові ліси з дуба скельного та бучини з домішкою явора, ясена, в'яза. Завдяки сприятливим

 
 

Цікаве

Загрузка...