WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті - Реферат

Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті - Реферат


Реферат з екології
Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті.
Бережімо природу святу і єдину
Так заповіли нам наші предки.
Ми часто говоримо про здоровий спосіб життя. Бо хочемо жити довго, не хворіти, бути довго працездатними...
Здоровий спосіб життя - це насамперед здорове, розумне, бережливе ставлення людей до природи. Бо від стану довкілля залежить наше здоров'я, наш добробут, адже природа наша Мати, наш дім.
Чому нас так манить ліс, річка, море? Чому ми там відчуваємо себе краще, по-справжньому відпочиваємо, відчуваємо якусь легкість, радіємо всьому живому? Найкращі картини художників - про природу, найкращі вірші поетів - про природу. Бо природа, як писав наш видатний поет - природолюб і природозахисник Максим Рильський - "вічне джерело нашого життя і нашої творчості". Найкраще впливає на наш зір, на нашу нервову систему зелений колір дерев, трав.
Наші пращури жили в гармонії з природою, не шкодили її, тому були здорові і заповіли нам шанувати її. Їхні заповіді, обереги дійшли до нас із сивої давнини у вигляді повір'їв, легенд, приказок, пісень, колядок, щедрівок. Народна мораль забороняла нищити природу, її рослинний і тваринний світ, забруднювати воду. Починаємо не усвідомлювати тільки зараз, коли природі завдано великої шкоди і не відбивається на нашому здоров'ї. Тому й кращі уми людства закликають сучасників берегти природні багатства, створювати заповідники, заказники, національні парки, виступають проти ви-пробування і використання атомної зброї, організовують природоохоронні товариства, партії, закликають до розумного використання хімії.
Природа - не життя, здоров'я, джерело творчості, натхнення, краси, добра, багатства. Хіба може бути щаслива людина без цього? Отож, здоровіш спосіб життя - це людина в злагоді і гармонії з природою.
Здоров'я і стан екології
"Як ваше здоров'я?" - запитує лікар. Запитують нас про це рідні, знайомі і зовсім чужі люди. Бо здоров'я - найбільша цінність, збагнути яку можна лите тоді, коли її втратиш. Як свідчить вперта наука соціологія; здоров'я людини залежить лите на 10 відсотків від якості медицини, кваліфікації лікарів, які нас лікують. Решта 90 відсотків - це стан екології, поведінка людини, її уміння жити в гармонії з природою, її здатність правильно (це агресивно, доброзичливо, не захланно) мислити...
Щодо екології, то наука стверджує, що здоров'я людини залежить від стану навколишнього середовища в межах 30-40 відсотків. Бо справді, чим ми нині дихаємо? Адже в атмосферу промисловість викидає тисячі тонн отруйних речовин. Такі собі літаючі ешелони...
Що їмо? Чи скрізь у нас чисті не. забруднені ґрунти?
Що п'ємо? Кров землі - вода із живої поволі перетворюється у мертву у деяких регіонах. І все через людську безтурботність.
У хворої природи здорових людей не буває. Є тільки один спосіб співіснувати з природою. Це - пізнавати її закони й узгоджувати з ними свої дії. За порушення цих законів людство вже несе відповідальність за її Кодексом -, куди жорстокішим, ніж кримінальний. Якщо говорити образно, природа вже починає судити за законами воєнного часу, де основною формою покарання є смерть. Єдиний вихід для нас - берегти довкілля, рідну природу і тоді вона стане для нас люблячою і мудрого праматір'ю.
Жити в гармонії з природою
За даними медиків, понад 25 відсотків дітей в нашій країні хворі від перенасичення хімікатами продуктів харчування. Кожна четверта дитина вже стала жертвою хімізації, забруднення природного середовища. А скільки дітей та й дорослих страждають від радіації - наслідків Чорнобильської катастрофи. Щоб людство було здоровим, природоохоронними мають стати всі жителі планети. Це неодмінна умова нашого виживання. Маємо жити в мудрій гармонії з Природою. Природа ще дає нам можливість нормалізувати стосунки з нею. Але це вже наш якщо не передостанній, то останній шанс. Це вже зрозуміли не тільки вчені - екологи, біологи, лікарі, але й більшість жителів розвинених країн світу. Тому там люди стараються жити в злагоді з природою, не нищити її, а оберігати і примножувати її багатства, б'ють на сполох при навіть незначних забрудненнях природного довкілля. Бо розуміють, що від цього залежить здоров'я, добробут, щастя, процвітання нації, країни. А у нас... Маємо те, що маємо... Нас помирає більше ніж народжується. І тому так важливо вчасно зупинити сокиру, занесену над деревом, чи то пак над деревом життя, у кронах якого живуть не тільки птахи, а й ми з вами. Бо дорогою ціною платимо за шкоду, яку зав-даємо природі, - платимо найдорожчим скарбом - здоров'ям. Хотілося щоб люди зрозуміли, що природа - це храм, а у хамі треба вміти поводитися. Не рубаймо гілку, па якій сидимо. Бережімо природу - святу і єдину. І будемо тоді здорові, щасливі... Бо у хворої природи здорових людей не буває. Всі люди землі мають усвідомити цю істину.
Природа наче матір, щира
зичить всім добра:
Тендітній пташці, равлику, людині.
І, наче, правда матір, зболено кара
за все те зло, що їй знічев'ячиним.
О. Зеленько.
Так, справді карає природа нас за нерозумне ставлення до неї. Карає Чорнобилем, нітратами, парниковим ефектом, озоновими дірами, посухами, голодом, страшними хворобами, вкорочуючими віку людству.
Ми дикі люди, ми все винищуєм.
Ми з матір'ю-природою на ти.
Ми свій кінець пришвидшуєм.
Ліна Костенко.
Де взяти здоров'я? Відповідь ще наші прадавні предки знали - у природи, їм добре відомі були і лікувальні властивості першого сонячного променя, і користь роси, й цінність лісового повітря, і цілющість прохолодної води... Тож бережімо, цінуймо те, що найближче, найдоступніше, найприродніше - рідну природу. Природа - це наше здоров'я.
Цілюща флора у вашій кімнаті
(Консультація для вихователів)
Вирощуючи різні квіти вдома чи в садку, милуючись їхньою красою, ми рідко думаємо про те, що плекаємо скарбнички із надзвичайними, чарівними властивостями. А саму так і є, бо квіткові рослини зберігають наше здоров'я, молодість і красу, поліпшують апетит. А ще дарують естетичну насолоду, відволікаючи від турбот і стресів, вселяють бадьорість, оптимізм, просто поліпшують наш настрій.
Така універсальність властивостей притаманна багатьом видам рослин, культивованих за кімнатних умов, особливо представникам тропічної та субтропічної флори. Майже кожна рослина, вирощувана в кімнаті, - то в'язанка сюрпризів, букет розгаданих і ще не розгаданих, таємничих, не відомих поки що людям, властивостей.
Важко, практично неможливо поділити різні види рослин відповідно до закодованих у них властивостей та за їх дією на людський організм. Отож, поділ їх на різні групи доволі умовний. Наприклад, багато лікарських рослин - декоративні та пряносмакові. Чимало овочевих мають гарні квітки та плоди, придатні для використання як спеції, що водночас здатні лікувати. Такими знаємо немало тропічних і субтропічних представниць царства флори, що культивуються в нас у кімнатнихумовах. Десятки наших місцевих квіткових рослин поєднують у собі харчові, лікувальні та дієтичні властивості з чудовими декоративними якостями.
З великою кількістю рослин мають справу й косметологи. Вони використовують біологічно активні речовини з рослин для лосьйонів, кремів, а також при накладанні всіляких масок і примочок. Рослини - вірні і давні помічники парфумерів, бо беруть участь у

 
 

Цікаве

Загрузка...