WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → Екологічне виховання дошкільнят (пошукова робота) - Реферат

Екологічне виховання дошкільнят (пошукова робота) - Реферат

таких вчинків дорослих?
3. У чому пізнавальне і виховне значення спілкування дітей з твари-нами?
4. Яких тварин можна тримати вдома?
VI. Якось вихователька попросила дітей розповісти, як вони допома-гають батькам у вихідні дні. Діти розповіли багато цікавого, а Михайлик сидів і мовчав.
На запитання виховательки, як він допоміг вдома мамі, хлопчик від-повів:
- Я хотів допомогти мамі полити квіти на балконі, а тато сказав: "Не твоє це діло, в жіночі справи не лізь".
Запитання до батьків:
1. Як ви розумієте заяву батька?
2. Якої шкоди справі виховання синів завдають подібні заяви батьків?
VII. Мати вранці проводжає сина у дитячий садок. Закінчився дощик і виглянуло сонечко. Все навколо сповнене гармонією кольорів і форм.
- Поглянь-но в калюжку, що ти бачиш? - Звертається вона до хлоп-чика.
- Сонечко! - відгукується він.
- А який віршик про сонечко ти знаєш? Дитина пригадує і декламує маленький віршик.
- Яке чудове сьогодні небо - синє, без жодної хмаринки, воно зда-ється бездонним, - каже мати сину.
- До чого прекрасні віти квітучої вишні, - продовжує вона. - Кожна квіточка тендітна і не схожа на іншу. У японців квіти сакури, квітучої вишні, вважаються символом краси. Ану лиш, придивися до цих двох квіточок. Яка з них тобі подобається найбільше?
Запитання до батьків:
1. Чи може у дитини естетичне сприйняття виникнути саме по собі?
2. З якою метою мати постійно звертає увагу сина на красу природи, довкілля?
3. Як би ви використали прогулянку для пробудження у дитини есте-тичних почуттів, вміння бачити і розуміти красиве?
Тетяна ЖУК
КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ
Кому не знайома звичка постукати по дереву, щоб не наврочити? А чому саме по дереву? Звідки пішов такий звичай, звідки впевненість, що доторкнувшись до пагона або гілки, ми віддаємо їм свої напасті?
Виявляється, ще в давнину зранені воїни завжди шукали дерево. Вважалось, що доторкнувшись до нього та "увібравши" енергію рослини, можна швидко видужати. Особливо ефективними в такій терапії вважались дуб або сосна. Насититися їхньою енергією вважалося доцільним перед далекою дорогою або битвою. Ще з давніх часів говорили, що той, кому необхідно серйозно подумати, хай постоїть біля дуба.
Дуб для наших предків був священним деревом. У дубових гаях здавна будувалися храми, де приносили жертви богам. Збереглись уламки священного дуба X-XI ст. із вбитими в нього щелепами дикого кабана. Українські колядки розповідають, що дуб був першим деревом на землі, що росло на невеличкому острівці. Це вже потім три соколи, що сиділи на його вершечку, дістали піску із дна моря і, розвіявши його, утворили всю землю. "Нехай ваш синочок росте як дубок" - тобто міцний і сильний, бажали батькам хлопчика на хрестинах. Кажуть, під дубом завжди зупинявся на спочинок козак Мамай і ставав ще сильнішим і міцнішим.
І дійсно, сьогодні дуб і сосна стоять першими у списку дерев енергодарювачів. Того, хто "зарядився" біля дуба, одразу упізнаєш за швидкою та розмашистою ходою: у людини ноги наче самі переміщуються, майже не торкаючись землі. Дуб - чудовий цілитель, особливо для тих людей, у кого є проблеми з артеріальним тиском: у гіпертоніків - понижує, а у гіпотоніків - підвищує до нормального рівня. Мігрень знімає менше ніж за хвилину і на тривалий час, благотворно впливає дуб і на здоров'я дітей. Отже, його можна вважати "сімейним деревом".
Сосна наповнює тіло людини тяжкою щільною біоенергіею. "Заряджа-тися" у сосни - це у певній мірі велике навантаження для організму. А воно підходить далеко не кожному. Навряд чи це слід робити людям з хворим серцем, дуже ослабленим дітям. Не дуже добре прогулюватися у сосновому лісі тим, кого непокоять головні болі.
А ось біоенергія акації приносить свіжість та бадьорість. Хода стає легкою, настрій хорошим. Акація - універсальний донор, і її біоенергія корисна всім, особливо жінкам та дітям.
При відсутності вже згаданої трійки дерев клен може вважатися лі-дером. Особливо гарні клени в алеях, коли висаджені в ряд на відстані 5 м один від одного. Тоді вони створюють живий ланцюг, єдине могутнє біополе.
Береза є деревом особливим, і далеко не кожен може отримати від неї необхідну допомогу, а тільки ті, хто її любить, вірить в неї і ставиться з великою повагою. До таких людей береза щедра і дарує їм свою біоенергію понад норму. Недарма в народі кажуть: "Кого береза полюбите, той завжди коло неї буде здоровим".
Горобина червона своєю біоенергіею нагадує акацію, але за своїми запасами на порядок нижча. До енергодателів належить також липа. У до-брого дерева-донора, яке володіє великим запасом біоенергії, звичайно, на відстані не менше 6 м, немає сусідів. Водночас, якщо ці дерева ростуть густо, то як в своїй масі, по одному вони не володіють значними запасами цієї енергії. Не менш важливо знати, що пора року теж має значення. Так, навесні наймогутнішим джерелом біоенергії є плодові дерева, які квітують. Взимку ж, природні запаси біоенергії у дерев-енергодарувачів різко знижуються, але повністю не зникають.
Отже, ви вирішили разом з дитиною вирушити на природу, щоб "підзарядитися" від дерев. Краще це робити навесні та влітку. Заздалегідь подумайте, до якого енергодарувача краще всього звернутися по допомогу: дуба, акації, клена, липи або горобини. Але слід пам'ятати, що існують і такі породи дерев, які навпаки, здатні відбирати енергію. Тож добре запам'ятайте їх. Це - осика, тополя, ялина, верба, каштан.
Осика вважалась у народі особливим,проклятим деревом. Переповiдають, що коли Богородиця з немовлям Ісусом утікала від царя Ірода, то ховалась від погоні під деревами. І всі дерева, щоб не видати їх, стояли тихо, не шелестіли, тільки на осиці дрібно тремтіло листя. За цей гріх Бог прокляв осику.
І ось ви вже на природі і облюбували собі дерево. Розслабтеся, не поспішаючи підійдіть до нього, настройтеся (можна подумки прочитати якісь віршовані рядки, віруючі читають молитви). Потім покладіть руки на стовбур дерева і починайте лагідно гладити знизу догори і промовляти: "Дубе, дубе, заряди мене, будь ласка, своїм біополем, дай силу і здоров'я, хай всі мої хвороби йдуть у твоє коріння, а коріння омиється святою водою, і спасибі тобі за все!". Подібний текст слід повторити кілька разів, тобто протягом всього часу, поки проходить "зарядка".
Як тільки ви відчуєте легке приємне запаморочення, тепло і поколю-вання в ділянці хребта, а також легкість по всьому тілу (вас неначе піднімає, відриває від поверхні землі), значить, процес почався. Ви вбираєте живу біоенергію, яку краще всього приймати дитині не більше 1-2 хв., а дорослому протягом 3-5 хв.
Заняття поза зазначеним часом у дитини можуть викликати сильне збудження, а у дорослого - підвищення артеріального тиску. Як кажуть: все повинно бути в міру. З цих же міркувань цим не рекомендується займатися за 2-3 години до сну, інакше може з'явитися безсоння.
Однак нерідко бувають і такі ситуації (наприклад, при деяких захворюваннях), коли внаслідок тих чи інших причин в енергетичних каналах можуть утворюватися так звані "пробки". Внаслідок цього в окремих нервових структурах, які відповідають за хворий орган, може з'явитися надлишок енергії. І якщо його усунути, вдається істотно допомогти цьому органу. Саме тоді і загадують про те, що існують дерева-енергоспоживачі. Підносячи до такого дерева руку,

 
 

Цікаве

Загрузка...