WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкологія, Природокористування → 1. Основи екологічних законів. 2. Деградація і поліпшення грунтів. 3. Ресурси лісових плодів і ягід - Контрольна робота

1. Основи екологічних законів. 2. Деградація і поліпшення грунтів. 3. Ресурси лісових плодів і ягід - Контрольна робота

назріла необхідність помітно зменшити відсоток розораних площ, перетворювати ріллю в культурні пасовища, повертати землю до її природного стану, застосовувати ощадливі способи землеробства й тваринництва, раціоналізувати усі затрати на виробництво хліба, харчів. Цього можна досягти лише в рамках загальнодержавних науково обгрунтованих програм за дієвого сприяння, участі та строгого контролю з боку держави й громадськості. За нищення землі треба карати, а не нагороджувати. Поки що спостерігаємо дивну реакцію: ні політики, ні вчені, ні преса (громадськість) не пов'язують зменшення валовою виробництва сільськогосподарської продукції в Україні з виснаженням земель, натомість у негараздах одні винуватять невдалих реформаторів, інші - рухівців, ще інші комуно-колгоспників, при цьому усі разом закликають нарощувати виробництво сільськогосподарської продукції, чого б це не вартувало. Пригадую, як на І з'їзді Аграрної партії зал довго аплодував такому ось гаслу: "Уся нація повинна працювати на село!". Невже, справді, українській нації не судилися інші обрії та інша мета, окрім як до "останньої гривні і до останнього сантиметра родючого шару землі лякати Європу і цілий світ, що ми їх завалимо хлібом і колись, може, досита наїмося його самі? Європі й світові, між іншим, від цих нахвалянь ні холодно, ні жарко. До речі, вони ніколи не вважали, що "хліб - усьому голова", а всього лиш харч для шлунку, продукт, товар, який можна більш чи менш вигідно виробити й продати на ринку.
То, може, час подумати, що хліб можна виробляти, не руйнуючи землю. Бо земля - то не лише власність селян, але й спільне надбання нації, держави, матеріальна передумова їх добробуту й самого існування.
3) Ресурсилісових плодів і ягід
Лісові ресурси це не тільки "запаси стовбурової деревини", а й недеревні ресурси (технічна й лікарська сировина, кормові, харчові та інші продукти лісу, а також корисні властивості лісів, що використовуються для культурно-оздоровчих, рекреаційних та інших цілей).
Лісокористування не обмежується користуванням деревними ресурсами. Так, у порядку загального використання лісових ресурсів громадяни мають право безкоштовно збирати для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, інші плоди, гриби, крім випадків, передбачених законодавчими актами, а у порядку спеціального лісокористування здійснювати заготівлю живиці, другорядних лісових матеріалів (пень, луб, кора, деревна зелень) тощо.
Риби їстівні-цінний високобілковий продукт харчування, який засвоюється ліпше за телятину і на рівні білків житнього хліба. За вмістом білка їстівні гриби переважають ягоди, фрукти і овочі. Загальна калорійність грибного бульону у 7 разів вища, ніж м'ясного. Кілограм сушених грибів за калорійністю прирівнюється до трьох кілограмів м'яса чи риби. Завдяки екстрактивним, ароматичним речовинам і вмістові великої кількості білка, вуглеводів (цукрів),мінеральних речовин гриби мають неперевершений смак і аромат. Поживні і смакові якості плодових тіл дуже високі. Добре засвоюються організмом дрібно пошатковані гриби, а ще ліпше - грибний порошок із сухих грибів. У ньому міститься удвічі більше білка, ніж у свіжому м'ясі. Якщо білки плодових тіл засвоюються на 70%, то засвоюваність грибного порошку сягає 88%.
Порівняння хімічного складу продуктів, їх калорійність, вмісту вітамінів та мікроелементів засвідчує, що гриби їстівні вигідно відрізняються від овочів, фруктів, борошняних, м'ясних та молочних продуктів.
Свіжі лісові ягоди (журавлина, брусниці, смородина, чорноплідна горобина, чорниці, суфези й інші ягоди) створюють особливу смакову гармонію і не тільки. Свіжі ягоди є джерелом необхідних нашому організмові вітамінів, мікро- і макроелементів, відмінним засобом для профілактики простудних захворювань.
Так наприклад - журавлина і брусниця - це дійсна коштовність, подарована нам лісами. Ягоди багаті вітамінами С , А, В і мікроелементами.
Журавлина робить цілющий вплив при простудних захворюваннях як вітамінний, жарознижуючий, бактерицидний засіб , має сечогінну дію, застосовується при захворюваннях нирок. Поліпшує роботу шлунка, кишечнику і підшлункової залози, очищає організм від шлаків і токсинів, прекрасний тонізуючий засіб .
Брусниця - має загально зміцнювальний і протизапальний вплив при авітамінозі, застуді, гіпертонії, діабеті . Застосовується для профілактики і лікування ревматизму, поліартриту, подагри печінки, гастриту зі зниженою кислотністю, діатезів.
Громадяни, які займаються збором та здачею грибів, ягід, лікарських рослин тощо заготівельникам чи при особистому продажу, повинні пам'ятати, що такі доходи, на відміну від сільгосппродукції, вирощеної у власному підсобному господарстві, не звільняються від оподаткування податком з доходів фізичних осіб.
Заготівельні організації, інші підприємства, установи, організації та фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які виплачують громадянам доходи за лісову продукцію, зобов'язані нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів. Ставка податку становить 13 відсотків
Якщо громадяни реалізують таку продукцію самостійно на ринку, то по закінченні календарного року повинні задекларувати в податковій інспекції за місцем проживання розмір отриманого доходу та сплатити відповідну суму податку.
Використана література:
1. Закон України "Про охорону земель". - К., 2003.
2. Білявський Г. О., Падун М. М., Фурдуй Р. С. Основи загальної екології. - К.: Либідь. 1995 - 368 с.
3. Білявський Г. О., Фурдуй Р. С. Практикум із загальної екології. // Навч. посібн.-К.:Либідь, 1997.-160с.
4. Волошин І. М. Методика дослідження проблем природокористування. - Львів: ЛДУ, 1994. - 160 с.
5. Дедю І. Екологічний словник. - Кишинів, 2000.
6. Екологічний словник: Навч. посібник /В.В.Прежко та ін. - Харків: ХДАМГ, 1999. - 416 с.
7. Злобін Ю.А. Основи екології.- К.: Лібра, 1998. - 249.
8. Корсак К.В., Плахотнік О.В. Основи екології, - К.: МАУП, 2000. - 238 с.
9. Кучерявий В.П. Екологія, - Львів: Світ, - 500 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...