WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Танець йоксу-полька - Реферат

Танець йоксу-полька - Реферат


Реферат на тему:
Танець йоксу-полька
Танець для дітей середнього і старшого шкільного віку створений на основі рухів естонського народного танцю.
Вихідне положення: танцюючі коштують парами проти вартовий стрілки обличчям по лінії танцю. Хлопчик правою рукою тримає дівчинку за талію. Ліва рука дівчинки лежить на правому плечі хлопчика. Вільні руки опущені вниз. Ноги в шостій позиції (мал. 195).
Виповнюються 4 такти вступу.
ОПИС ТАНЦЮ
Перша фігура
Музичний супровід № 1
1-2-й такти. Танцюючі виконують біг з підскіком (рух № 78), просуваючи по колу проти вартовий стрілки. Дівчинка починає рух із правої ноги, хлопчик- з лівої (мал. 196). Наприкінці 2-го такту повертаються обличчям друг до друга (дівчинка на лівій нозі, хлопчик - на правій). Хлопчик коштує спиною до центра кола і бере обома руками дівчинку за талію. Дівчинка обидві руки кладе хлопчику на плечі, корпус небагато відхилений назад (мал. 197).
3-4-й такти. Виконуючи крок з підскіком у повороті (рух № 79), що танцюють просуваються по колу проти вартовий стрілки (мал. 198). Наприкінці 4-го такту стають у вихідне положення.
5-8-й такти. Повторюють руху 1-4-го тактів.
9-й такт. На "раз" - хлопчик з легким ударом ступні лівої ноги виконує випад уліво, праву руку широко розкриває убік.
Коліно лівої ноги зігнуте і спрямовано убік, коліно правої ноги витягнуто.
Одночасно дівчинка, починаючи з правої ноги, виконує біг з підскіком (рух № 78) і, повертаючи вліво, перебігає на праву сторону хлопчика. Хлопчик лівою рукою "перекидає" дівчинку на свою праву руку, лівою рукою бере її за талію, праву широко розкриває убік (мал. 199).
10-й такт. Повторюють руху 9-го такту з іншої ноги. Танцюючі повертаються у вихідне положення і стають обличчям друг до друга.
11-12-й такти. Повторюють руху 3-4-го тактів. Наприкінці 12-го такту танцюючі -стають обличчям по лінії танцю. Хлопчик правою рукою бере дівчинку за ліву руку, 'З'єднані кисті рук, зігнутих у ліктях, піднімають нагору ("свічкою") на рівні пліч. Вільні руки опускають униз.
13-й такт. Виконуючи біг з підскіком (рух № 78), що танцюють відбігають друг від друга по діагоналі небагато вперед на відстані витягнутих з'єднаних рук. Корпус нахиляють злегка вперед. Вільні руки розкривають у сторони (мал. 200). Дівчинка починає рух із правої ноги, хлопчик - з лівої.
14-й такт. Хлопчик виконує біг з підскіком (рух № 78), починаючи з правої ноги. Праві з'єднані руки танцюючих підняті нагору. Одночасно дівчинка, починаючи рух з лівої ноги, повертається вправо під правою рукою хлопчика (мал. 201). Наприкінці 14-го такту танцюючі стають обличчям друг до друга.
/Я-16-й такти. Повторюють руху 3-4-го тактів.
Друга фігура Музичний супровід № 2
1-4-й такти. Повторюють руху 9-12-го тактів першої фігури.
5-6-й такти. Танцюючі коштують обличчям друг до друга (хлопчик спиною до центра кола). Праву руку він кладе на талію дівчинки, лівою рукою бере її праву руку, витягнуту убік. ' Дівчинка ліву руку кладе на праве плече хлопчика (поза вальсу).Танцюючі виконують бічний крок з ударом ступні (рух № 80): хлопчик починає рух з лівої ноги, дівчинка - із правої.
7-8-й такти. Повторюють руху 5-6-го тактів з іншої ноги і повертаються на колишні місця. Положення рук не міняється, корпус нахиляється убік руху танцю.
9-й такт. На "раз" - хлопчик повертається вліво, ударяючи ступнею лівої ноги об підлогу. На "і" - праву ногу приставляє на напівпальці до середини ступні лівої ноги. На "два" - переступає на напівпальці лівої ноги на місці. На "і" - підскакує на лівій нозі; праву, зігнуту в коліні, небагато піднімає нагору, коліно спрямоване убік руху.
Одночасно дівчинка, починаючи з правої ноги, тим же рухом пробігає полкруга вперед (обличчям до хлопчика) і, підскочивши на правій нозі, ліву, зігнуту в коліні, піднімає нагору; коліно спрямоване убік руху. Положення рук не міняється.
10-й такт. Повторюють руху 9-го такту. Хлопчик виконує полповорота вправо, починаючи з правої ноги. Дівчинка, починаючи з лівої ноги, перебігає на колишнє місце.
11-12-й такти. Не змінюючи положення рук, що танцюють, виконуючи біг з підскіком (рух № 78), повертаються по колу проти вартовий стрілки.
13-16-й такти. Повторюють руху 1-4-го тактів першої фігури.
Третя фігура
Музичний супровід № 3
1-4-й такти. Повторюють руху 9-12-го тактів першої фігури.
5-8-й такти. Повторюють руху 13-16-го тактів першої фігури. Не змінюючи положення рук, що танцюють наприкінці 8-го такту стають обличчям друг до друга.
9-12-й такти. Виконують полповорота, біг і винесення ноги на каблук (рух № 81): хлопчик починає рух з лівої ноги, дівчинка - із правої.
13-16-й такти. Повторюють руху 9-12-го тактів. Хлопчик починає рух із правої ноги, дівчинка - з лівої (мал. 202). Наприкінці
16-го такту танцюючі повертаються на колишні місця (по колу обличчям проти вартовий стрілки). Руки роз'єднують і вільно опускають униз.
Четверта фігура Музичний супровід № 1
/-2-й такти. Виконують біг з підскіком (рух № 78): дівчинка починає рух із правої ноги і на місці повертається вправо на 360°. Одночасно хлопчик починає рух з лівої ноги і повертається на місці вліво на 360°.
3-4-й такти. Танцюючі виконують біг з підскіком (рух № 78), просуваючи по колу проти вартовий стрілки. Руки вільно опущені вниз. Наприкінці 4-го такту підскіками повертаються обличчям друг до друга.
5-8-й такти. Повторюють руху 1-4-го тактів першої фігури.
9-12-й такти. Повторюють руху 5-8-го тактів першої фігури.
13-14-й такти. Повторюють руху 9-10-го тактів першої фігури.
15-16-й такти. Не роз'єднуючи рук, хлопчик високо піднімає дівчинку нагору і, переступаючи на низьких напівпальцях на місці (лівою, правою, лівою, правою ногою), 'повертається вліво на 360°.
Одночасно дівчинка обома руками спирається на плечі хлопчика. Корпус прямої, ноги в коленях злегка зігнуті, підйом витягнуть. Наприкінці 16-го такту хлопчик опускає дівчинку на підлогу. Танцюючі стають у вихідне положення, як на початку танцю, і танець продовжується спочатку.

 
 

Цікаве

Загрузка...