WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога - Реферат

Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога - Реферат


Реферат на тему:
Перукарська справа: освітлення перукарень, робоче місце, будова і функції шкіри, перша допомога
ОСВІТЛЕННЯ ПЕРУКАРЕНЬ
Для правильного визначення кольору та відтінку волосся при його фарбуванні, точного виконання стрижок і укладок перукарю необхідне якісне сильне та рівномірне освітлення.
Найкращим вважається природне освітлення, яке рекомендують використовувати з максимальною ефективністю.
Забезпечити необхідне освітлення протягом усього часу роботи перукарні, особливо в осінньо-зимовий період, природним шляхом неможливо. Тому виникає потреба у штучному світлі, близькому до природного. Його забезпечують люмінесцентні світильники із розсіювачами або плафонами з матового скла.
На робочих місцях, окрім загального освітлення на залу, передбачають місцеве освітлення. Як джерело світла використовують лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, які не мають засліплюючого ефекту.
Застосовуються пристрої місцевого освітлення на гнучких кронштейнах, що дає змогу змінити напрямок світлового потоку, та арматурою, яка забезпечує захисний кут не менше 30°.
Для запобігання зоровому дискомфорту і для захисту від прямого сонячного проміння на вікнах установлюють сонцезахисні пристосування (козирки, жалюзі, штори).
РОБОЧЕ МІСЦЕ ПЕРУКАРЯ
Робочі місця перукаря обладнують різними за конструкцією туалетними столиками або полицями, настінними дзеркалами різної форми, перукарськими кріслами. Розмір дзеркала має бути не менше 60x100 см.
Для розміщення інструментів, препаратів, білизни використовуються тумбочки, візки, шухляди в столиках.
У перукарнях установлюють крісла з ручками, підставками для ніг; вони мають вільно обертатися та регулюватися по висоті.
Для дітей передбачаються спеціальні крісла або накладні сидіння до звичайних крісел.
Розміщення робочих місць має узгоджуватися з загальним дизай-нерським рішенням; крісла можуть розташовуватися поодинці чи групу-ватися уздовж стін або в центрі залу.
Вважається, що відстань від стіни до крісла має бути не менше 70 см, відстань між осями крісел сусідніх робочих місць - 1,8 м, а між пара-лельними рядами місць - не менше 3-х метрів. Загальна норма на робоче місце - від 4,5 кв. м.
У перукарських залах дозволяється використання пересувних сушарок для волосся. Мийки можуть бути вмонтовані в поверхню робочих столиків або бути автономними зі стільцями спеціальної конструкції.
БУДОВА І ФУНКЦІЇ ШКІРИ
Шкіра є зовнішнім покривом людського тіла, що здійснює його взаємозв'язок з навколишнім середовищем. Сумарна площа шкірного покриву дорослої людини - 1,6-2,3 м2, маса шкіри досягає 5 кг, а з підшкірною жировою клітковиною - 20 кг, що відповідно становить 4-6% і 16-17% від загальної маси тіла. За кількістю (1011) та щільністю клітин (6 млн/см2) шкіра є найбільшим органом людини.
Шкіра - надзвичайно складний за будовою багатофункціональний орган. її зовнішній вигляд і стан - малюнок, колір, пружність, еластичність - непостійні і перебувають у прямій залежності від загального стану організму, віку, статі, раси, кліматичних умов, спадкових особливостей і від того, наскільки ретельним є догляд за шкірою.
Функції шкіри:
захисна - захищає внутрішні органи від фізичного, хімічного і біологічного впливу навколишнього середовища;
терморегуляторна - регулює температуру тіла;
сенсорна - численні рецептори дають нам змогу відчути і слабкий подув вітерцю, і легкий дотик травинки;
секреторна - через шкіру виділяються жир, піт і продукти обміну речовин;
обмінна - забезпечує обмін речовин та енергії між організмом і навколишнім середовищем;
дихальна - близько 1-2% повітря людина поглинає через шкіру залежно від фізичного навантаження;
імунна - клітини Лангерганса, а також тучні і плазматичні клітини, що знаходяться в шкірі, є елементами імунної системи.
Будова шкіри. Шкіра складається з трьох шарів (рис.):
- епідермісу (зовнішня частина);
- дерми, або власне шкіри (серединна частина);
- гіподерми, або підшкірного жирового шару (внутрішня частина).
Крім того, існують придатки шкіри: волосся (довге, щетинисте і пушкове), залози (сальні, потові) і нігті.
Епідерміс - це зовнішній, постійно оновлюваний шар шкіри, що не має судин і відділений від глибше розташованого шару дерми базальною мембраною (рис. 1.2). Межа між епідермісом і дермою є звивистою: епідерміс епітеліальними тяжами проникає в дерму, а сосочки власне шкіри - в епідерміс. У людського ембріона ця розмежувальна лінія майже пряма; звивистість поступово зменшується в міру старіння.
Рис. 1.1. Будова шкіри:
І - епідерміс 1 - роговий шар; 2 - блискучий шар; 3 - зернистий шар; 4 - шипуватий шар; 5 - базальний шар. II - дерма, або власне шкіра: 6 - сосочковий шар; 7 - сітчастий шар. IV - підшкірна клітковина; IV - потова залоза; V - волосяний фолікул; VI - сальна залоза
?
Рис. 1.2. Будова епідермісу:
І - базальна мембрана; II - базальний шар; III - шипуватий шар; IV - зернистий шар- V - роговий шар; 1 - корнеоцит; 2 - меланоцит; 3 - клітина Лангерганса,
4 - кератиноцит
Епідерміс складається з п'яти шарів: базального, шипуватого, зернистого, блискучого і рогового.
Базальна мембрана - дуже важливе утворення, що нагадує каркас, сплетений з колагенових волокон і просочений гелеподібною речовиною. Вона служить фільтром, що не пропускає в дерму великі заряджені молекули, і через який в епідерміс надходять усі поживні речовини.
На базальній мембрані знаходиться один шар клітин циліндричної форми. У верхній половині кожної клітини міститься овальне ядро, багате хроматином. Ці клітини мають здатність до розмноження. Цей шар клітин зветься базальним, чи зародковим (гермінтативним). Сама клітина базального шару, або кератиноцит, просуваючись від базальної мембрани до поверхні шкіри, поступово втрачає ядро і перетипрюєть на рогову лусочку. Кератиноцити отримали свою назву за основною функцією виробленням кератину, що заповнює поверхневі клітини епідермісу, щоб утворити роговий шар.
В епідермісі серед кератиноцитів розмішуються галузисті, або відросткові клітини, які залежно від їх меланогенної активності та способу забарвлення отримали різні назви мелатоцити, або дендритичні клітини; світлі клітини Масона та клітиниЛангерганса, або відростки.
Клітини Лангерганса, так звані "периферичні вартові" імунної системи, належать до макрофагів і виконують роль "стражів порядку", захищаючи шкіру від зовнішнього впливу, а також керують діяльністю

 
 

Цікаве

Загрузка...