WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Технології виконання зачісок різних епох - Реферат

Технології виконання зачісок різних епох - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Технології виконання зачісок різних епох
Єгипет. Для виконання єгипетської зачіски (рис. 8.1 а, б, в, г) необхідно розділити вогке волосся прямим проділом над чолом, гладенько розчесати. Відокремити волосся скроневих і потиличної зон у шаховому порядку. Починати закрутку на стержні потрібно з нижньопотиличної зони. Верхній ряд слід накручувати таким чином, щоб тім'яна зона залишалася гладенькою. Кінчики волосся скручують джугутоподібно і фіксують гелем. Після того як волосся висохне, його розчісують гребінцем, створюючи об'ємну форму. Кінчики волосся знову формують у джгутоподібні форми й фіксують спеціальними зажимами, бажано золотистого кольору. Зачіску можна прикрасити аксесуарами, характерними для давньоєгипетської доби (ободи, квітки лотоса, духмяний конус, змія-урей та ін.).
Ассирія та Вавилон. Для виконання жіночої зачіски ассирійська-вавилонської (рис. 8.2) необхідно на вогке волосся нанести гель. Наступним етапом буде розподіл волосся над чолом прямим проділом і виконання у верхній зоні "холодних хвиль" за допомогою пальців рук і гребінця. Кінчики волосся, що залишилися, заплітають у дрібні коси й висушують. Після того як на межі з кісками хвилі зафіксовані невидимками, кіски розплітають і надають волоссю дрібної хвилястої текстури. До нижньо-потиличної зони прикріплюють постижерний виріб з оформлених в декілька рядів буклів. Постиж з'єднують із хвилястим, вільно оформленим волоссям. Зачіску прикрашають квітами, ободом або діадемою.
Стародавня Греція. Для виконання давньогрецької жіночої зачіски (рис. 8.3) потрібно вологе волосся розподілити таким чином: відокремити по крайовій лінії тонкі пасма, а зверху волосся, що залишилося, накрутити на бігуді діаметром приблизно 1 см. Після того як воно висохне, бігуді знімають і розчісують волосся, надавши йому пишності. На маківці прикріплюють каркас і поступово пасмо за пасмом накручують на нього волосся, закріплюючи його невидимками, шпильками й фіксуючи пасма лаком.
а б
в г
Рис. 8.1. Виконання жіночої єгипетської зачіски:
а - розподіл волосся; б - закрутка волосся; в - оформлення зачіски;
г - загальний вигляд
Дрібні пасма, що залишилися по крайовій лінії, необхідно укласти в кільця (локони, дрібні буклі). Поверх зробленої конструкції треба пов'язати стрічку, яка буде додатково укріплювати зачіску і прикрашати ЇЇ.
Стародавній Рим. Для виконання жіночої зачіски Стародавнього Риму (рис. 8.4. а, б, в) потрібно волосся розділити на три зони: від вуха до вуха через середину тім'я; середня зона починається від середини тім'я й закінчується зверху на потилиці; волосся, що залишилися на потилиці, збирають у "хвіст" і заплітають дрібненькі кіски.
Рис. 8.2. Виконання ассирійсько-вавилонської жіночої зачіски:
а - послідовність виконання хвиль і плетіння волосся;
б- оформлення текстури і скріплення постижерного виробу;
в - загальний вигляд
Між першою та другою зонами слід прикріпити каркас. На волосся першої зони наносять "піну" й накручують на бігуді. Волосся другої зони зачісують на каркас і закріплюють невидимками. Із заплетених кісок формують складний пучок, який прикрашають шпильками. Щоб пучок був більш об'ємним, можна під кіски прикріпити м'який каркас. Із накрученого на бігуді волосся формують завитки, які прикріплюють до каркаса. Чоло повинне бути повністю відкритим.
Рис. 8.3. Виконання давньогрецької жіночої зачіски:
а - розподіл волосся та закрутка на бігуді;
б- прикріплення каркаса;
в - зачісування волосся на каркас і формування завитків;
г - загальний вигляд зачіски
Візантія. Для виконання історичної жіночої візантійської зачіски (рис. 8.5 а-г) необхідно волосся поділити на окремі пасма: нижньопотиличне ліве і праве потиличне скронево-тім'яне.
Рис. 8.4. Виконання давньоримської жіночої зачіски:
а - розподіл волосся і плетіння кісок;
б - накрутка волосся на бігуді та формування пучка з плетінок;
в - загальний вигляд зачіски
Поділені пасма начісують для об'єму; за допомогою щітки надають гладкості й формують окремі валики, які закріплюють шпильками. На валики, що знаходяться над чолом та знизу на потилиці, надівають сітки - характерні аксесуари Візантії, їх прикрашають перлами, стрічками.
д є
Рис. 8.5. Виконання візантійської жіночої зачіски:
а - розподіл волосся на зони;
б - виконання начосу волосся;
в - формування валиків на потилиці;
г - формування валика над чолом;
д, є - загальний вигляд зачіски (спереду, ззаду)
Варварські племена і народності. Пропонується технологія виконання зачіски знатної жінки з варварських племен (рис. 8.6 а, б, в, г, д). Прямим проділом волосся слід поділити від чола до верхньопотиличної зони. Від кінцевої точки виділити два променевих проділи, створивши па потилиці трикутник. У зоні трикутника волосся збирається в "хвіст", начісується для створення об'єму й знизу на потилиці формується пучок. Передні пасма накладають на потиличний пучок хрест на хрест. Зачіску закріплюють шпильками та невидимками. Доповненням є сітка, якою покривають зачіску.
Середньовіччя. Романський період. Для виконання жіночої зачіски романського періоду Середньовіччя (рис. 8.7 а, б, в, г, д) необхідно волосся розподілити прямим проділом на дві рівні частини, кожну з яких зав'язати стрічкою так, щоб утворилися "хвости". Кожну частину волосся начісують і гладенько причісують. Потім розподіляють ще на два пасма. Кожне пасмо перев'язують стрічкою по спіралі, а далі на скронях укладають по колу у вигляді "равлика". З кожного боку форми закріплюють шпильками, прикрашають церковною символікою, доповнюють коропоподібним головним убором. Можливе використання доповнень у вигляді сітки, барбетів, темплетів.
Готичний період. Для виконання зачіски готичного періоду Середньовіччя (рис. 8.8 а, б, в, г, д) під назвою "цукрова голова" потрібно волосся розділити на дві частини прямим проділом. Після цього зробити начіс. На скронях сформувати об'ємні валики, закріпити шпильками, закрити пеналами та доповнити У-подібною прикрасою, до якої додати покривало.
Італійське Відродження. Для виконання жіночої зачіски італійського Відродження (рис. 8.9 а, б, в, г) волосся розподіляють, виділивши скроневі зони та нижньопотиличну. Те, що залишилося, забирають у "хвіст" і заплітають косу. Останню закручують на потилиці по колу. В нижньоскроиевих зонах і на потилиці волосся накручують на бігуді, створивши дрібні кучері. Зверху на скронях заплітають кіску й роблять джгут, вводять їх у косу на потилиці. Прикрашають зачіску сіткою, перлами, фераньєркою.
Англія XVI ст. Для виконання зачіски в стилі "Марії Стюарт" (рис. 8.10 а, б, в, г) волосся необхідно розділити прямим проділом; на скронях з обох боків закріпити каркаси. На каркаси начісують волосся, формуючи валики. На маківці закріплюють шиньйон у вигляді пучка. Зачіску прикрашають брошкою, перлами, коштовностями.
Стиль бароко. Длявиконання жіночої зачіски у стилі бароко "Мадам Севіньє" (рис. 8.11 а, б, в, г) потрібно зробити невеликий чубчик, розділити волосся прямим проділом і забрати довге волосся в "хвости" на скронях з обох боків.
в
г
Рис. 8.6. Виконання жіночої зачіски варварських племен і народностей:
а - розподіл волосся;
б - формування пучка на потилиці;
в - укладка лівого пасма;
г - укладка правого пасма;
д- загальний вигляд зачіски
Рис. 8.7. Технологія виконання жіночої зачіски романського періоду:
а - розподіл волосся;
б- використання начосу, формування окремих пасом;
в - закручування пасом у "равлик";
г - оформлення зачіски церковною символікою у вигляді хрестів, корони;
д - загальний вигляд зачіски
Рис. 8.8 Технологія виконання готичної зачіски:
а - розподіл волосся;
б - створення об'єму волосся;
в - виконання валиків;
г - кріплення пеналів і прикрас;
д - загальний вигляд зачіски
Рис. 8.9. Технологія виконання жіночої зачіски італійського Відродження:
а - розподіл волосся;
б - накрутка волосся, оформлення "хвоста";
в - плетіння джгута та кіски на скронях;
г - загальний вигляд зачіски
Поділити "хвости" на окремі пасма: з одного боку - на три, з другого - на чотири. Кожне пасмо накрутити на бігуді. Після цього надати пасмам об'єму й укласти в спіральні локони, зробивши один із локонів довшим. Доповнити зачіску мереживною наколкою, бантами.
Стиль бароко. Для виконання зачіски

 
 

Цікаве

Загрузка...