WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Особливості моди другої половини XX ст. - Реферат

Особливості моди другої половини XX ст. - Реферат

волоссі
Класична стрижка залишилася в моді. Вона стала еталоном конкурсних зачісок. У чоловічих зачісках широко використовувалася технологія градуювання (рис. 5.34).
Мода 80-х років XX ст. характеризується новими технологіями, які дають можливість урізноманітнити модні зачіски.
На Заході після бурхливих 60-70-х років припинилася орієнтація на стиль хіпі з його негативним ставленням до багатства і влади. Тепер було модним заробляти гроші, гарно одягатися й нецікавитися політикою. Західний світ став консервативним.
У моді все почалося з простих речей. У молоді традиційними лишилися зачіски панків: "їжачок" і "могиканин", а ушляхетнену версію панка демонстрували навіть на подіумах. В Англії ця течія швидко відійшла у минуле й більшість жінок охопила романтична лихоманка.
У 1980 р. великий вплив на зачіски мали Олімпійські ігри: перукарі різних країн створили чоловічі та жіночі моделі, які отримали назви "спортивна", "олімпійська"; з'явилася жіноча стрижка "олімпія" (рис. 5.35). Для них характерні коротке волосся на потилиці й об'ємна тім'яна зона, яку часто оформляли за допомогою хімічної завивки.
Зачіску "олімпію" робили як з напівдовгого, так і з короткого волосся (рис 5.36).
Характерною рисою є велика легка хвиля, що повністю закриває чоло. На основі цієї стрижки виникло багато варіантів, З'явилися зачіски з дрібно завитими локонами, укладеними над чолом, типу стародавньоримської зачіски "доміція".
Рис. 5.32. Нарядні зачіски:
а - скульптурне накручені кільцями локони; б - вечірня зачіска на довгому волоссі; в - вечірня зачіска на короткому волоссі
При цьому використовували суміші, які надавали волоссю пружності, жорсткості, еластичності. Суміші мали різний колір (блакитний, білий, матовий), бували желеподібними або рідкими, а також у аерозольній упаковці. "Ехотон", "Кохінор форте", "Белі" вважалися тонізуючими, надали волоссю природного блиску, оживлюючи його. Популярними стали стрижки "аврора", "каскад" (рис. 5.37 а, б), в яких волосся, коротке на маківці, поступово подовжується донизу.
Рис 5.33. Чоловічі зачіски 70-х років:
а - базова зачіска "витязь"; б - конкурсна модель; в - повсякденна зачіска
У той час була змодельована стрижка "австрійська". На її основі з'явилася пухнаста зачіска "чайка". Деякі жінки носили коротку стрижку в стилі "манекен", що нагадувала чоловічу (рис. 5.38).
Хімічна завивка мала багато варіантів. Популярними стали "Вертикальна завивка, завивка гофре, зиґзаґ, часткова та інші (рис. 5.39).
Майстри при оформленні зачісок почали використовувати : гель (рис. 5.40).
Наприкінці XX ст. відмінності між різними країнами в галузі моди на костюми, зачіски помітно зменшилися. Тепер важко відрізнити за зовнішнім виглядом представниць Східної Європи від західноєвропейських жінок. Протягом останніх років в Україні спостерігається піднесення перукарського мистецтва. У великих містах провідні стилісти, модельєри-перукарі від-кривають свої салони. У Києві, Харкові та інших українських містах відкриваються школи, де готують спеціалістів перукарського мистецтва за авторськими системами.
З'являються нові техніки колорування, мелірування волосся, балаяж. Фарбування волосся за методом колорування та стрижки, оформлені з дина-мічною легкістю філірування, стали справжнім вибухом у моді (рис. 5.41 а, б).
Зачіски з довгого волосся набувають природного вигляду. Навіть накручене на бігуді волосся потребує мінімальної укладки.
У чоловічій моді 80-х років XX ст. панують спортивні зачіски. Найбільшого поширення набувають силуети "трапеція" та "трикутник". Домінують стрижки двох напрямів: коротке волосся на потилиці та об'ємне зверху; коротке волосся зверху у вигляді "їжачка" і подовжене в нижній потиличній зоні (рис. 5.42 а, б, в, г). Проте зачіски, що нагадують моделі 70-х років, не зникають.
Рис. 5.34. Стрижка "Руслам"
Рис. 5.35. Стрижка "олімпія" Рис. 5.36. Зачіска "олімпія"
а б
Рис. 5.37. Базові стрижки 80-х років:
а - "аврора"; б - "каскад"
Популярними силуетами жіночих зачісок 1981 р. були "квадрат", "трапеція", "овал", "трикутник", які виконували на основі стрижок методом "сессун". Це надавало моделям компактності, об'єму і незначної динамічності ліній. Волосся фарбували в один колір - каштановий, коричневий, світло-русий - із незначним висвітленням кінців прядок на темному волоссі або затемненням - на світлому. Силует найпопулярнішої чоловічої зачіски наближався до овалу. Особливості цієї зачіски: низький важкий Чубок-козирок, який повністю закриває лоб. Баки підстрижені під гострим кутом і разом з волоссям на скроневих зонах прикривають вуха до середини.
Рис. 5.38. Зачіска в стилі "манекен" Рис. 5.39. Хімічна завивка
Волосся на потилиці подовжене та прикриває комір сорочки. Лінія зачіски на потилиці значно виступає за природні обриси голови. З 1981 р. чітко стали ділити макіяж па денний - ніжний пастельних тонів та вечірній - більш яскравий і сміливий.
з 1982 р. жіночі й чоловічі зачіски стають легшими і природнішими. Волосся фарбували у світло-каштановий та яскраво-рудий кольори.
У моді 1983 р. простежується збільшення об'єму всіх силуетних форм зачісок. Як символ жіночності, в моду входять подовжені каскадні зачіски із збільшеним овальним силуетом. У зачісках авангардного напряму з'являється висвітлення тонких прядок на фронтальних зонах голови. Для мелірування використовують фольгу та спеціальний гребінець.
У чоловічій моді помітна відмова від подовженого волосся. Того часу переважали класичні форми зачісок з чітким силуетом, помірним об'ємом і довжиною волосся.
Рис. 5.40. Зачіска з використанням гелю
а б
Рис. 5.41. Фарбування волосся за методом колорування та стрижки,
оформлені з динамічною легкістю філірування:
а - кольорова гармонія; б - коротка зачіска
Рис. 5.42. Чоловічі зачіски 80-х років: а, б- з об'ємами в тім'яній зоні;
в - класична зачіска; г - стрижка "каре"
1984 р. - пік панування легких, динамічних моделей зачісок з перевагою голчастого скуйовдженого волосся. Моделям надавали модного вигляду за рахунок мистецьки філірованого волосся. Градуйовану стрижку було цілком витіснено стрижкою із застосуванням філірування волосся.
Жіночі зачіски 1985 р. дуже різноманітні. Це давало майстрові змогу зробити точний вибір зачіски та вдало розкрити індивідуальність. З цього часу починається новий етап у створенні образу людини. Майстер не сліпо слідує моді, а індивідуально моделює зачіску, зважаючи на особистість. Нові тенденції в моделюванні зачісок знайшли яскравий прояв у модних елементах і деталях. Це було особливо помітно в чілках: пір'єпо-дібна, "сходинками", двошарова, асиметрична. З'являється тенденція

 
 

Цікаве

Загрузка...