WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Особливості моди другої половини XX ст. - Реферат

Особливості моди другої половини XX ст. - Реферат

стрижка
Рис. 5.21. Стрижка, виконана за методом " double соuре "
Західній Європі 60-ті роки XX ст. були десятиріччям революційних перетворень у суспільстві. Одні вважають його золотим десятиріччям нових свобод, які завоювала молодь,інші - роками, що принесли з собою загибель моралі, авторитетів, дисципліни. Ультрасучасні "стиляги" із зачісками в формі гриба (у стилі "Бітлз"), які дотримувалися в моді певних, хоча й нових, законів, досить швидко перетворилися на хіпі.
Згадана стрижка, стала модною завдяки "королеві міні-спідниць" Мері Квент і викликала на початку 60-х років потужну хвилю наслідування. Узяв-ши за зразок грибоподібну зачіску "Бітлз", Відал Сессун надав їй асимет-ричності й модної гостроти: починаючи від середини голови, волосся вузько, загострено спускалося до п'яти точок. Завдяки цьому воно ідеально облягало голову, ніби футуристичний шолом. З такою зачіскою, що підкреслювала круглу, об'ємну форму голови (або штучно створювала враження такої форми), шия і тіло здавалися ніжнішими, крихкими, тендітними.
На початку 60-х років XX ст. В. Сессун створив нову революційну технологію стрижки. Він запропонував "геометричні" моделі стрижок, які були стильними у будь-якій ситуації й за будь-якої погоди: зручні і для танців, і для спорту. Для догляду за такими зачісками потрібно було лише один раз на місяць відвідувати перукарню та регулярно мити волосся. В. Сессун випустив спеціальний шампунь для волосся, який мав назву "Мий та йди" - більше не потрібні були бігуді й лаки. Авторитет В. Сессуна в перукарському мистецтві неухильно зростав. Створена ним коротка стрижка дістала назву "сессун". Геометричність градуйованих стрижок В. Сессуна скорила зручністю і можливістю варіювання. Стрижки, що виконувалися за методом Сессуна, оформляли за допомогою моделювання brushing- сушити повітрям (рис. 5.23).
Поява сучасної формоутворюючої стрижки з використанням методу Відала Сессуна дала новий напрям у перукарському мистецтві.
Рис. 5.22. Зачіска "гаврош" Рис. 5.23. Стрижка за методом В. Сессуна
У зачісках з'явилися суворість і простота. Головною вимогою до зачіски стали природність, відсутність декоративних завитків, локонів.
Пошуки нового привели до створення зачіски "гарсон". Як і в зачісці "паж", волосся стригли, підкручували всередину кінцями. Смуга градуйова-ного волосся то розширювалася, то звужувалася. Волосся могло бути різної довжини. Ідеальною зачіскою цього типу вважалася зачіска популярної французької співачки Мірей Матьє, але така зачіска вимагала гарного густого волосся й підходила не до кожного обличчя. Тому з'явилися з коротко підстриженою потилицею варіанти з проділами (рис. 5.24 а, б, в, г).
Волосся почали стригти нерівномірно: на потилиці коротше, значно розширилася смуга градуювання, за силуетом зачіска стала нагадувати зачіску минулих років "фокстрот". З'явилися варіанти з нерівномірно пофарбованим волоссям: із висвітленими кінцями, різноманітної довжини "пір'ячком". Треба відзначити, що "геометричні" зачіски ефектніше виглядають на брюнетках і шатенках, підкреслюючи чіткість ліній.
Наприкінці 60-х років відродилася мода на перуки, накладки, шиньйони та складні елементи (рис. 5.25 а, б, в, г, д, е, є, ж).
Особливою рисою моди 60-х років XX ст. був своєрідний макіяж. Круглі стрижки, плаття геометричної форми, ясні, чіткі узори в дусі поп- і опарту, світлі кольори - все це створювало образ, який дихав молодістю та чистотою. Його краще за всіх відображала відома англійська манекенниця Твіґґі, яка й запровадила в моду довгі вії, підмальовуючи нижні олівцем по шкірі. Після виходу фільму "Клеопатра" з Е. Тейлор у головній ролі в моду увійшли чорні "стрілки" на верхніх повіках, що заходили за зовнішній кут ока. Світлий тон помади надавав жінкам ніжності та сексуальності. Взірцем для наслідування стала легендарна модель стилю "Лондон" Твіґґі (Леслі Хорнбі) (рис. 5.25 е).
Очі, збільшені за допомогою усіх можливих прийомів макіяжу, підсилювали враження дитячості. Ідеальна жінка десятиліття не мала виражених ознак жіночності; вона була худенькою "німфеткою", яка, граючи, пізнає власну сексуальність. Товстий шар макіяжу поступився місцем новій природності.
Рис. 5.24. Варіанти зачісок у стилі "Мірей Матьє":
а - з коротко підстриженою потилицею; б - з градуйованою потилицею;
в - з характерним об'ємом; г - з мотивами 20-х років XX ст.
У 70-80-ті роки XX ст. стали систематично проводитися тa народні конкурси перукарів і косметологів, серед яких конкурси на приз "Кубок дружби", в яких брали участь спеціалісти перукарської справи Болгарії, Угорщини, Румунії, Чехословаччини, Польщі, Монголії, НДР, Радянського Союзу. Головним напрямом у моді став курс на щоденну елегантність, простоту та зручність.
Рис. 5.25. Перуки, накладки і шиньйони:
а - симетрична зачіска з шиньйоном;
б - асиметрична зачіска з шиньйоном;
в - накладне волосся у вигляді "хвоста";
г - складна зачіска з косою;
д - зачіска з прямим проділом і об'ємом на маківці;
е - вечірня зачіска з довгого волосся;
є - вечірня зачіска з короткого волосся;
ж - Твіґґі - легендарна модель 60-70-х рр.
У ці роки мода стала інтернаціональною, але разом із тим зберігалися національні традиції, особливості, притаманні лише певній країні або народу. Тому часто англійську, канадську, німецьку, французьку стрижки можна було зустріти в різних країнах світу. Розрив у модах значно скоротився, зачіски 70-х років XX ст. були різноманітними, поєднуючи у собі декілька елементів - стрижку, завивку в локони, м'які хвилі. Поширилися зачіски із "ступінчастою" стрижкою, "голівка пажа", зачіски з довгими чубками, що закривають чоло і брови, типу "поні" (рис. 5.26), пряме розпущене волосся, "кінський хвіст" (рис. 5.27). Фаворитами залишилися стрижки "сессун" (рис. 5.28) і "паж" (рис. 5.29).
Жінки продовжували носили стрижки "французька", "гаврош", але об'єм на маківці зник. Переважав каштановий колір волосся, за контрастом Популярним став білявий. Жінки фарбували волосся "рубіном", "ірисом", "іридою". Хімічна завивка в стилі "афро" набувала величезного успіху (рис. 5.30).
Рис. 5.26. Зачіска типу "поні"
Рис. 5.27. Зачіска з "хвостом" Рис. 5. 28. Стрижка "сессун"
У зачісках на довгому волоссі спостерігалося велике перевантаження елементами, еклектика. В одній зачісці можна було побачити кіски, джгути, валики, аксесуари (рис. 5.31 а, б).
Набули популярності буклі, плетіння (рис. 5.32 а, б, в).
Чоловічі зачіски стали подовженими, їх доповнювали бакенбарди (рис. 5.33 а, б, в).
Рис. 5.29. Стрижка "паж" Рис. 5.30. Хімічна завивка в стилі "афро"
Рис. 5.31. Вечірні зачіски 70-х років:
а - на подовженому волоссі; б- на короткому

 
 

Цікаве

Загрузка...