WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Мода перших п'яти років XXI ст. - Реферат

Мода перших п'яти років XXI ст. - Реферат

чотири напрями: "Bleak chik", "SKA", "MAMBO" та "ABC".
Домінуючий стиль "Bleak chik"(похмурий шик) характеризується легким навіюванням суму, меланхолії й відбиває ідею холодної краси. Він повертає до спрощення, до чистих, графічних ліній. "Bleak chik" - це естетика індустріальної моди. Він асоціюється з модою 20-30-х та 80-х років XX ст., зацікавленістю до техніки, електронної музики. У стрижках переважають подовжений силует, техніка "крою" та "поєднаного поєднання". Актуальні кольори - від темно-коричневого до баклажанового.
Стиль "SКА" виник під впливом музики, творцями якої наприкінці 50-х років були вихідці з Карибських островів. Це - поєднання ямайської культури з філософією протесту панків і хіпі.
"SКА" відбиває ідеї вуличної моди, головними образами якої є бритоголові молоді люди. У жіночих і чоловічих зачісках домінує чоловічий стиль - короткі скроні та потилиця.
Стиль "МАМВО" бере свій початок від латиноамериканської культури, а тому асоціює з російськими мріями про тепло, добро. Образ "МАМВО" - це традиційна краса, що поєднує в собі кучеряве волосся.
Ідея створення стилю "АВС" прийшла з російського конструктивізму, що був популярним у мистецтві 20-х років XX ст. Це - графічні лінії, під-креслені білим, червоним і чорним. Художники того часу були захоплені кольоровою психологією й через колір намагалися подіяти на почуття людини. "Модернізм", - стиль, створений у ті ж роки, до цього часу вражає легкістю, простотою і чистотою. Ці риси надають колекції "АВС" простих, чистих форм. А, Б, С - це лише перші літери азбуки, але на них тримається весь світ. Звичайні прямокутники, символи, звуки діють на людську свідомість.
Sanrizz - англійська комбінація, заснована Тоні Різо, творцем Alternative Hair Show, у 2001 р. виставили свою колекцію з новим рівнем стрижки. Повернення до контрасту та ліній протиріччя, фундаментальні, пошарові укладки, довгі грайливі пасма, скуйовджені стрижки, глибокі кольори - це все пропозиції Sanrizz (рис. 6.15).
Унікальну колекцію "Хеппеніпг" запропонувала в 2001 р. команда Відала Сессуна. У цій колекції кожна зачіска була індивідуальною, створена на основі останніх досягнень світового дизайну волосся. Акцентом є здорове, еластичне волосся. Колекція
Рис. 6.15. Мода-2001 від Sanrizz
Рис. 6.16. Зачіска-2001 р. від В. Сессуна
Сессун - це роботи, створені на контрастах форми й кольору. Шармом образів стають мужність, чуттєвість, агресія, театральність (рис. 6.16).
Сучасна мода часто поєднує технології чоловічих і жіночих зачісок. Основою чоловічих зачісок 2001 р. є різна довжина; акценти - різне оформлення чілок; нюанси - будь-які варіанти колорування. Одним словом, це природність і легкість, сучасна класика й романтика. Необхідної текстури волосся досягають завдяки техніці "slithing", а форму зачіски створюють за допомогою стайлінгів. 2002 рік - це рік природи, землі та сонця, сезон актуального руху кольорів дикої природи.
Рис. 6.17. Зачіска-2001 від Тревора Сорбі
Того року набули визнання технології складних стрижок, натуральні локони, майстерно виконані укладки в ореолі золотого блиску медових відтінків. Продовжуючи тему природи землі та сонця, видатний стиліст Тревор Сорбі запропонував колекцію зачісок етнічного напряму - це ритми і віяння доколоніальної Америки (рис. 6.17). Шотландський стиліст Елісон Стюарт створив асиметричні стрижки з індивідуальним стайлінгом і з використанням гоління. Органічне поєднання провокаційної жіночності та хлопчачої непередбаченості - ось головний напрям, на погляд Едісона, в 2002 р.
Оригінальна імпровізація на тему класичного вампіризму з використанням асиметричних боб-форм була запропонована на 2002 р. британським стилістом Люком Гершезоном. Головне в його колекції - це синтез нових технологій і традиційних перукарських технік.
Творча команда іпіегсоіітиге подала на 2002 р. свої напрями. До її складу ввійшли стилісти з різних країн: Fred Sturmayr, Simbi, Siqurdsson, Jaga Hupalo, Mariam Emiriam, Klaus Peter Ochs. Вони запропонували новий погляд на людину-романтика з урахуванням напрямів 60-70-х років. Новий шарм - це гра, що поєднує сучасність, м'якість, ностальгію. Стрижки цього сезону мають багато варіантів, які змінюються за допомогою стайлінгу різних видів. Вони підкреслюють одночасно слабкість і силу, невинність і зухвалість. Стилісти Intercoffure Mondial запропонували напрям, у якому творчість та навички підкреслювали б природну зовнішність (рис. 6.18).
Рис. 6.18. Зачіска, створена стилістами Intercoffure Mondial
Рис. 6.19. Ретро-стиль 2002 р. віл Rizo
Короткий і довгий "папе" оновлюється й має багато модифікацій. Волосся підстрижене, легке за рахунок філірування. Завите та гладеньке волосся комбінується, стає популярною еклектика - поєднання різнорідних, несумісних стилів. Залежно від настрою виконують чілки, проділи. Волосся повинне бути блискучим, золотистих і карамельних відтінків венеціанського блонду. Популярні також світло-коричневі та оранжево-рожеві кольори. Зачіски роблять на короткому й довгому волоссі, але вони обов'язково повинні підкреслювати індивідуальність. Нові технології стрижок дозволяють експериментувати одночасно з асиметрією і довжиною. Нові легкі об'єми надають зачісці неструктурованого вигляду. Стилісти надають волі фантазії. У 2002 р. було визначено чотири основні течії в кольорі: "практична", "фліртуюча", "грайлива", "сімейна".
"Практична" - це органічний союз природи і нових технологій. Укладка на основі простої базової стрижки. Підходить жінкам, які віддають перевагу простим стрижкам. Фарбування виконують у монотехніці, кольорова гама - від яскравого червоно-коралового до сяючого блонда, щоб підкреслити індивідуальність. "Фліртуюча" серія - елегантна, святкова кокетлива. Волоссю надають блиску. Відтінки - від платинового блонда до махогона, які роблять волосся візуально оксамитовим, м'яким. "Грайлива" - цей стиль поєднує здавалось би непоєднанне - жіночність і футуризм 60-х років XX ст. У моду ввійшли кольорові елементи артдекору, а зачіски стали незвичайними - з буклями та різноманітними хвилями. Характерні чіткі геометричні лінії, градуювання. Відтінки - баклажан, чорна смородина, фіалка з відтінком синього.
"Сімейний стиль" традиційний без шокуючих новомодних "наворотів"; він асоціюється з домашнім затишком. Волосся може бути зібраним або вільно спускатися на плечі. Відтінки - пшеничні, медові. Майстри з різних країн вносять у загальну ідею моди свої пропозиції.
Італія - це дух романтики. Завдяки висоті підстриженого волосся, коротким і довгим пасмам була створена нерівномірна та асиметрична стрижка.
Рис. 6.19. Рис. 6.20. Панківський варіант зачіски віл Rizo
Праска для волосся надає легкості цій сучасній зачісці. Основний колір - усі відтінки блонда. За допомогою гелю зачісці надають форми й напрямку.
Німеччина пропонує достатньо інтригуючий стиль, де колір і зачіска гармонійно поєднуються.

 
 

Цікаве

Загрузка...