WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Конкурси перукарів як форма розвитку професійної майстерності - Реферат

Конкурси перукарів як форма розвитку професійної майстерності - Реферат

працюють курси підвищення кваліфікації, створюються нові стрижки та зачіски, формуються нові напрями моди, розробляються нові технології, впроваджуються нові види послуг, удосконалюються попередні. Найвідоміші із них - авторська школа В'ячеслава Дюденка, Центр перукарського мистецтва "Володимир Тарасюк", навчально-методичний центр "S&A group" (м. Київ), Центр моди Людмили Абрамової (м. Дніпропетровськ).
Національна збірна України з перукарського мистецтва. Спор-тивний азарт, бажання програмувати моду збирає кращих майстрів на чемпіонати світу з перукарського мистецтва. Участь у конкурсах сприяє професійному розвитку та кар'єрному росту учасників, є важливою подією у розвитку вітчизняного перукарського мистецтва.
Вперше збірна команда України з перукарського мистецтва виступила на чемпіонаті світу в Сеулі. Старт був більш ніж успішний: 15-те місце серед 36 країн-учасниць. За підсумками чемпіонату світу 5 вересня 1998 р. наша країна стала членом Міжнародної конфедерації перукарів (ОМС).
На Берлінському чемпіонаті 2000 р. наші майстри зайняли 13-те місце серед 49 команд-учасниць. У 2002 р. в США національна збірна команда перукарів України здобула високий титул - "Краща континентальна команда Континент "Східна Європа", а її успіхи були відзначені спеціальним кубком.
Рис. 9.13. Конкурсні роботи українських майстрів перукарського мистецтва:
а - чемпіонат "Світ краси" (2004);
б- роботи майстрів "Інтеркуафюр";
в - чемпіонат у Парижі
Черговий чемпіонат світу з перукарського мистецтва відбувся 6-8 листопада 2004 р. у Мілані (рис. 9.14). Українська збірна достойно представила країну, виборовши дві золоті медалі, низку призових місць і престижних нагород.
З кожним роком нові конкурсні ідеї стають концептуальнішими, їхнє втілення - відповідальнішим. Враховуються філософія образу, його пластика, елітарність, сексуальна привабливість. Технічні номінації - найвідповідальніші у програмі змагань. Згідно з правилами ОМС, тільки за умови реєстрації команди в технічній категорії національна збірна має право включатися до конкурсної боротьби (рис. 9.15).
У різні роки збірну тренували Валентина Міхеєва, Таїсія Васильєва, Ірина Стрецька, Інна Пикуш (Україна), Олена Баклушина та Володимир Гарус (Росія), Штеммер (Німеччина).
Керівник національної збірної - артдиректор СПУ Людмила Абрамова. Нині з гордістю можна назвати імена майстрів, які стали піонерами міжнародного конкурсного руху: Костянтин Кавелашвілі, Наталя Морозова, Олена Канарська (м. Київ), Ірина Стрецька, Ірина Єлфімова, Анатолій Юхімець, Інга Дацюк, Олена Сабіна, Катерина Зленко, Олександр Пікуш, Яна В'язова (м. Дніпропетровськ), Ганна Бойцова, Олена Лавриненко, [Ольга Денисова (м. Донецьк), Ірина Стегура (м. Львів), Юрій Ющенко (Харків), Надія Перина (Одеса).
Рис. 9.14. Збірна команда України (Мілан, 2004)
Ганна Бойцова, Олена Лавриненко, (Ольга Денисова) (м. Донецьк), Ірина Стегура (м. Львів), Юрій Ющенко (Харків), Надія Перина (Одеса).
Кращі з кращих приєднуються до ветеранів, адже це велике щастя захищати честь своєї держави на професійних змаганнях.
Тепер перукарі, косметологи, дизайнери, стилісти можуть також брати участь і підвищувати свою професійну майстерність на найрізноманітніших парфумерно-косметичних виставках, конференціях, семінарах, майстер-класах, показах моделей зачісок, які проводять відомі виробники парфумерно-косметичної продукції.
Так, серед парфумерно-косметичних виставок особливе місце займають події, які відбуваються під брендом InterCHARM в Росії, Україні та Польщі. Головна особливість цих професійних заходів - використання концепції Expo Marketing Communication, завдяки якій експоненти виставки отримують комплекс послуг із просування товарів і послуг на ринок, а відвідувачі - унікальну можливість підвищити рівень своїх професійних знань. Крім того, InterCHARM - єдина в світі косметична виставка, удостоєна знака якості UFI Міжнародної спілки виставок і ярмарків.
На кожній з виставок InterCHARM представлені всі сегменти індустрії краси: косметологія, косметика, парфумерія, засоби догляду за нігтями, спеціальна література, обладнання і, звичайно, косметика для волосся. Традиційно на виставці InterCHARM-Україна перукарські компанії представляють свої новинки. Тому з 2005 p. для них був виділений окремий павільйон виставкового центру "КиївЕкспоПлаза".
Рис. 9.15. Роботи українських майстрів на міжнародних конкурсах
Звичайно, на виставці відбуваються й майстер-класи для перукарів і стилістів - YOU Professional Show. На його сцені демонструють свої останні колекції топ-стилісти провідних закордонних та українських компаній. Організатором шоу виступає міжнародний модний журнал для перукарів "YOU Professional", який з 2004 р. видається і в Україні (рис. 9.16).
Насичена паралельна програма - візитна картка виставок InterCHARM. На InterCHARM-Україна менеджери компаній-виробників і дистрибуторів косметики дізнаються про ситуацію на ринку завдяки конференції "Косметична індустрія України"; косметологи відвідують конференцію з прикладної естетики; керівники салонів знаходять цікаві ідеї на конференції Beauty Salon Management; технологи отримують інформацію щодо сировинних новинок на конференції "Нові інгредієнти та технології для парфумерно-косметичного виробництва" тощо. Кожний рік освітня частина виставки стає дедалі вагомішою, з'являються нові теми для обговорення.
Тому InterCHARM - це не тільки виставки, що вже понад 10 років працюють на світовому парфумерно-косметичному ринку, а й заходи, які дозволяють кожному професіоналу тримати руку на пульсічасу.
Щороку в різних країнах світу проходять конкурси та театралізовані вистави-шоу з мистецтва зачісок. Вони наочно пропагують перукарське мистецтво й візаж. Показ робіт талановитих фахівців у більшості випадків нагадують фантазійне дійство, де можна побачити переспективні рішення щодо форми, ідеї, кольору, прикрас, окремих деталей зачісок тощо. Саме тут народжується творче спілкування між майстрами. Талановиті стилісти проводять майстер-класи, які дають змогу обмінюватись професійним досвідом. Як правило, такі покази організовує і проводить команда майстрів. Це й перукарі, візажисти, кутюр'є, гримери, імеджмейкери та інші фахівці. Завдяки таким заходам, майстри удосконалюють свої знання та уміння, які згодом будуть використовувати у повсякденній роботі.
Саме завдяки високій майстерності сучасних майстрів, перукарське мистецтво набуло престижності і ввійшло до елітних професій, їм належить показ технічно-складних елементів, естетично привабливих й соціальне необхідних для населення.
Сьогодні перукар - це високо освічена, творча, з художнім смаком людина. Першою сходинкою до здобуття високої перукарської майстерності і є професійно-технічні училища, технікуми, коледжи та вищі навчальні заклади. Це надійна основа для майбутніх учасників і переможців різноманітних конкурсів з мистецтва створення та оформлення зачісок.
Рис. 9.16. Моделі зачісок визнаних майстрів і студій
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Будур Н. История костюма. - М.: Олма-Пресе, 2001.
2. Васіна З. Український літопис. Вбрання. - Т. 1. - К.: Мистецтво, 2003. 26 с.
3. Золотов Ю. Французский портрет XVIII ст. - М.: Иск, 1968.
4. Иллюстрированная инциклопедия мод/ Под ред. Л. Кибаловой. Прага: Артия, 1986. - 320 с.
5. Кирсапова Р. Сценический костюм и театральная публика в России XIX ст. - М.: Артист, 2000.
6. Коконова Й., Самсонадзе Н. Женщина й ее платье: Век XX. М.: Инкомбук, 2000. - с. 63.
7. Костюм / Под ред. Ф. Ф. Комиссаржевского. - СПб.. 1910. - 176 с.
8. Матейко К. М. Український народний одяг. - К.: Наукова думка, 1996.
9. Матейко К. М. Український народний одяг: Етнографічний словник. - К.: Наукова думка, 1996. - 112 с.
10. Мода й стиль. Современная єнциклопедия. - М.: Аваита, 2002.
11. Плаксина 3. Б. й др. История костюма, стили и направлення. - М.: 2003.
12. Пономарьжов А. Українська минувшина. - К.: Либідь, 1993.
13. Стамеров К. К. Нариси з історії костюмів. Ч. 1, 2. - К.: Мистецтво, 1978. - 192 с.
14. Стельмащук Г. Г. Традиційні головні убори українців. - К.: Наукова думка, 1993. - 168 с.
15. Українське народне мистецтво: Вбрання / Під ред. В. Г. Білозуба та ін. - К., 1961.
16. Ясіевич В. Про стиль і моду. - К.: Мистецтво, 1968.

 
 

Цікаве

Загрузка...