WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Зачіски східних народів - Реферат

Зачіски східних народів - Реферат

Китай був під владою маньч-журів. У 1946 р. проголошено Китайську Народну Республіку.
Характерною рисою китайського способу життя було те, що перехід від однієї епохи до іншої, часто пов'язаний із зміною правлячої династії, не призводив до втрати культурних цінностей минулого. Тому стильові особливості, які виникли ще у стародавні часи, зберегли своє значення і в середньовіччі, а також проявляються у сучасній моді.
Рис. 7.38. Китайська чоловіча зачіска
У чоловіків з давніх часів склалася традиційна зачіска: волосся зачісували від обличчя до маківки, на потилиці його також зачісували догори, збираючи у вузол або пучок, який перев'язували шнурком, стрічкою чи заколювали шпилькою. Таку зачіску носили представники всіх прошарків населення. Буддійські монахи та священнослужителі голили голови.
Маньчжурські завойовники, видавши відповідний указ, силою змусили китайців носити заплетену на потилиці тонку кіску. Китайці сприйняли цю зачіску як символ рабства. І тільки в 1911р. буржуазною революцією, яка скинула маньчжурську династію, був скасований цей указ; проте звичка носити косу залишилася. В історії моди вона відома як "китайська коса": на скронях і тім'ї волосся голили, а на потилиці відрощували довгим, заплітали у звичайну косу, вплітаючи чорний шнурок, який зав'язували на кінці в міцний вузол.
Характерною рисою чоловічих зачісок була концентрація волосся на маківці. Зверху та з боків його гладенько зачісували або голили. Об'єми на маківці мали різну форму. Це були круглі чи подовжені вертикальні валики, спіралеподібні петлі, проколоті шпилькою, пучки (рис. 7.38).
Імператор носив зачіску, в якій волосся знизу на потилиці залишали вільно спадаючим і довгим, трохи завитим; решту волосся зав'язували стрічкою на маківці й проколювали шпилькою. Зі щік пучками звисали бакенбарди, з підборіддя - гостра борідка, а над верхньою губою відрощували невеликі вусики. Іноді у чоловіків з вищої знаті можна було побачити досить довгі бороди. Борода та вуса вважались ознакою мужності, поважності, тому носили їх переважно у старшому віці.
Характерною рисою жіночих зачісок була декоративна складна форма. Своє пряме чорне волосся жінки намагалися відрощувати якнайдовшим. На перший погляд, зачіски здавались одноманітними, створеними з пучків, валиків, петель. Але всі вони були різні у розміщенні цих деталей і використанні прикрас; деякі доповнювалися невеликими легкими чілками з чотирьох-п'яти пасом. Зустрічалися зачіски, в яких випускали недовгі пасма і у вигляді півмісяця зачісували вздовж щік.
Рис. 7.39. Китайська жіноча зачіска
Серед простолюду популярною була зачіска, що нагадувала російську стрижку. Носили зачіску з густою чілкою або прямим проділом.
Дівчата носили зачіску з однією або двома косами і чілкою. У нарече-ної зачіска складалася з об'ємного пучка волосся, який формували з коси чи джгута високо на маківці або на тім'ї. Пучок прикрашали шпильками, які водночас і скріплювали цю складну конструкцію, оздоблювали зачіску шовковими шнурами, перлами, квітами, стрічками.
У Китаї були популярними перуки й шиньйони. Вони були дуже дорогими, і носили їх тільки знатні жінки. Перуки фарбували в різні кольори: коричневий, бордовий, вишневий, чорний. Робили їх із вовняних шнурків, рослинних волокон. Потім посипали кольоровими пудрами, наносили ароматичні суміші, змазували до блиску яєчним білком. Бувало, що з-під перук стирчали пасма свого волосся.
Траплялися складні зачіски з багатьма проділами. Горизонтальні, вертикальні проділи не тільки поділяли волосся, а й були основою майбутньої конструкції. Зі створених проділами зон волосся використовували для петель і джгутів, валиків та пучків. Часто траплялися асиметричні зачіски (рис. 7.39).
Нарядні зачіски китаянок відзначались особливою фантазійністю. їхні технології були дуже складними: використовували каркаси, спеціальні підкладки з хутра тварин, сухої трави або тканини. Один із варіантів подібних зачісок являв собою таку конструкцію: на тім'ї волосся поділяли на прямий проділ, потім від вуха до вуха робили поперечний проділ. На скронях волосся поділяли горизонтально на чотири пасма з кожного боку. На потилиці знизу робили "хвіст". Його в декількох місцях перев'язували стрічкою, кінець підгортали всередину у вигляді петлі. Пасма на скронях почергово зачісували до потилиці. Верхнє пасмо, біля проділу, тупірували для об'єму. На маківці прикріплювали три-чотири штучних валики. Валики на маківці та "хвіст" доповнювали постижерними кільцями. Всю зачіску прикрашали шпильками, перлами, намистом, шовковими шнурами, дзвониками, фігурою дракона (рис. 7.40).
Святкова зачіска імператриці складалася з об'єму збитого волосся, зачесаного догори. На потилиці випускали короткі пасма, зверху прикріплювали квітку, а по колу прикрашали зачіску стрічками, пучками ниток, перлами.
Рис. 7.40. Святкова зачіска китайської імператриці
Китайські зачіски вимагали дуже високої кваліфікації від майстрів. Перукарі створювали справжні твори мистецтва, використовуючи давні секрети і безмежну фантазію. Деякі з них робили з волосся форми, що нагадували покрівлі пагод. У Китаї характерною була й залишається гармонія зачіски і макіяжу. Для жіночого макіяжу періоду Удай традиційним було нанесення гриму (пудра, рум'яна, голені або вищипані брови, заново намальовані чорною або зеленою фарбою; зуби золотили). Знатні жінки наклеювали на обличчя аплікації у вигляді квітів або фігурок птахів, мушки різного кольору, в які вправляли коштовне каміння. Головною окрасою жінки в Китаї вважалася висока зачіска з набором декоративних елементів. Щоб волосся краще тримало складну форму, його просочували клейкими смолами. Крім того, зачіски китаянок часто довершували живі або штучні квіти. У деякі часи зачіски були настільки високими, що їх називали. "квітковими баштами", в роки правління династії Сун, наприклад, вони досягали 70-90 см. У стародавні часи укладати волосся: зачіску дозволялося при досягненні повноліття

 
 

Цікаве

Загрузка...