WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Зачіски східних народів - Реферат

Зачіски східних народів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Зачіски східних народів
Мода Сходу завжди приваблювала своєю самобутністю. Індійське, китайське, японське мистецтво надихало європейських модельєрів на створення незвичайних моделей. Маючи глибокі знання щодо течій східної моди, перукар може легко поєднувати їх з напрямами сучасної моди, одержуючи в результаті нові зачіски.
Індія - країна з древньою історією. Назва її походить від річки Інд. Висока цивілізація існувала тут уже в III тис. до н. е. Більшість багатонаціонального населення сповідує індуїзм. Специфікою індійського суспільства була кастова структура. У ХVІІІ-ХІХ ст. Індія була підкорена європейськими колонізаторами. З 1947 р. - незалежна держава.
Зі стародавніх індійських творів мистецтва, що дійшли до нашого часу, можна робити висновки про тогочасний чоловічий та жіночий ідеали краси. Це смагляві люди з густим чорним волоссям, великими мигдалеподібними очима. Чоловіки, як правило, зображуються міцними, сильними, а жінки - витонченими з яскраво вираженими рисами жіночності: тонкою талією, круглими стегнами і пишними грудьми. Ці риси жіночої зовнішності вдало підкреслював національний одяг - сарі з великою кількістю прикрас. Діаманти, рубіни, срібло й золото в Індії носять навіть із щоденним одягом.
Перукарське мистецтво Індії має свої особливі традиції. Дуже цікавими в Індії були чоловічі зачіски. Довге волосся укладали в об'ємні форми, створені з валиків, пучків, джгутів, кіс. Характерна особливість більшості зачісок - зачісування волосся за вуха без проділу. Об'єм розміщували на маківці або зверху на потилиці, а сама потилиця залишалася відкритою (рис. 7.35). Іноді зустрічалося протилежне вирішення зачіски: пасма звисали донизу, їх завивали в локони або зв'язували у "хвіст" на рівні шиї.
В індо-мусульманський період чоловіки коротко стригли волосся або розпускали його, доповнюючи зачіску тюрбаном. Пір'я, квіти, намисто, коштовне та напівкоштовне каміння, шпильки, що за формою нагадували лезо ножа, вдало доповнювали головні убори та зачіски.
Рис 7.35 Індійська чоловіча зачіска
Рис. 7.36. Індійська жіноча зачіска з "тікою"
У касті кшатріїв (військові аристократи) голови голили, залишаючи на тім'ї пасмо волосся, - "шикханду" (чуб). У воїнів залишали з правого боку одиноке пасмо, завите в локон. Полонених стригли безсистемно, здавалося, що волосся вирване жмутами. Така зачіска вважалася ганьбою.
Форми борід і вуса були різними. Вуса іноді стирчали в різні боки. Дуже довгі вуса закручували в джгути у вигляді "равлика". Вуса іноді з'єднувалися з бакенбардами. Бороди розчісували, надаючи їм форми конуса або овалу, поділяли на трикутники або півкола, які стирчали в різні боки. Довжина борід була середньою, але зустрічалися і довгі бороди. Чоловіки не тільки дбали про форму борід та вусів, а й старанно доглядали за ними. Відомо, що бороди змазували ароматичними речовинами і навіть фарбували в синій, зелений, білий, червоний кольори. Зачіски та бороди дбайливо доглядали добре навчені раби.
Між бровами чи в центрі чола малювали фарбою кастові й культові знаки або робили татуювання. Відкрите волосся прикрашали аграфами, обручами, стрічками, діадемами. У вухах чоловіки носили круглі чи видовжені сережки.
Жінки кріпили до волосся низки перлів і золоті ланцюжки. Уніс вставляли кільце - "натх", яке іноді прикрашали перлинами. Носили нашийні прикраси, сережки, браслети. Для нареченої робили гірлянди з білих або червоних троянд.
У середині II ст. до н. е. індійські жінки заплітали одну або дві коси, які прикрашали квітами, перлами, коштовним камінням. Проділ прикрашали кольоровою рискою, низкою перлів чи стрічкою з коштовним камінням, що закінчувалася витонченою прикрасою круглої форми, яка мала назву "тіка" (рис. 7.36).
У середині і тисячоліття нової ери з'явилися жіночі зачіски з валиків, укладених один на один у вигляді піраміди. Зустрічалися зачіски з пучками на потилиці, волосся закручували в джгути по колу. Іноді ці форми нагадували скручених у клубок змій.
Рис. 7.37. Індійська жіноча зачіска
Навколо обличчя випускали вільні пасма, укладаючи їх також змієподібне (рис. 7.37).
Змії в Індії - священні істоти, тому зачіски з подібною символікою були популярними, й носити їх вважалося почесним. Зачіски доповнювали квітами, пір'ям птахів, золотими бляшками і брошками. У багатих сім'ях наймали спеціалістів-перукарів, які виконували складні зачіски.
Молоді дівчата носили зачіску з короткими чілками. Якщо дівчата робили зачіски з проділом, заплітаючи коси різними способами, то вони, на відміну від заміжніх жінок, не проводили кольорової смуги вздовж проділу. В Індії дуже цінувалося довге волосся. Для його подовження у нього вплітали нитки з шовку, вовни, шнури, штучне волосся. Часто на потилиці прикріплювали прикрасу у вигляді скрученої змії, яка означає зв'язок земного життя з космосом.
З розпущеним і завитим у локони волоссям танцювали баядерки - храмові танцівниці. Короткого волосся індійські жінки практично не носили. Стрижка в індусів - це ознака вдівства.
Китай. Нині на подіумах усього світу можна побачити моделі, навіяні здобутками давньої самобутньої, унікальної й тонкої культури Сходу. Культура Китаю - одна із них. З китайських історичних описів і давніх мініатюр складається уявлення про китайську моду, її традиції та ідеали. Народи Китаю від природи мають жовтий колір шкіри, чорне волосся - пряме, блискуче, жорстке, густе.
У XIV ст. до н. е. у Стародавньому Китаї склалася ранньорабовласницька держава Інь, через триста років завойована племенем чжоу. Держава Чжоу розпалася на декілька самостійних царств. Наприкінці III ст. до н. е. у Китаї виникла централізована імперія Цінь, її змінила імперія Хань (206 р. до н. е. - 220 р. н. е.). Давній Китай відзначався високим розвитком культури і мистецтва; давнокитайським винахідникам належать технології виробництва шовку, фарфору, паперу. В XIII ст. країну завоювали монголи; з XVII до початку XX ст.

 
 

Цікаве

Загрузка...