WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Зачіски постмодерну - Реферат

Зачіски постмодерну - Реферат

також наслідували заокеанську моду. Більшість жінок завивали волосся, створюючи різні форми. Найпопулярнішою стала зачіска "вінець". Волосся зверху залишали гладеньким, а по колу накручували на папільйотки. Знову став популярним перманент, тобто термічна завивка (рис. 5.7 а).
Робітниці носили прості зачіски, що нагадували "російську" стрижку (рис. 5.7 б). Прикрашали зачіску гребінцем на маківці. На подовженому волоссі робили напівкруглу форму, що нагадувала зачіску "паж". Характерними рисами макіяжу 30-х років були тонкі брови, довгі вії, яскрава помада. Великою популярністю користувалися суміші для знебарвлення волосся. Подовжене волосся укладали, піднімаючи вгору у вигляді валиків (рис. 5.8 а). Зачіски із хвилями також не виходили з моди (рис. 5.8 б, в, г, д, е, є).
Рис. 5.7. Зачіски 30-хроків XX ст.: а - перманент; б - варіант "російської" зачіски
У 30-ті роки чоловіки віддавали перевагу голеному обличчю. Лише чоловіки "елегантного віку" дозволяли собі носити невеликі бороди овальної або загостреної форми (рис. 5.9).
Популярними чоловічими стрижками стали "бокс", "напівбокс", "полька", "літня", "їжак". Спортивні стрижки "бокс", "напівбокс" з'явилися під зростаючим впливом спортивної моди, необхідності створити цілісний образ енергійної молодої людини спортивного стилю. Стрижки "бокс" і "напівбокс" дуже подібні. Різниця лише в довжині волосся - "бокс" трохи коротший. Стрижки виконували за допомогою ручної або електричної машинки. Підручники того часу давали докладні технології виконання коротких стрижок. "Бокс" починали робити з окантовки навколо волосяного покриву голови, потім підголювали волосся нижче лінії краю або знімали його машинкою № 0. Далі волосся зводили "нанівець" за допомогою машинки № 1. Цю лінію проводили від середини скронь до потиличного горба. Потім виконували "тушовку" для рівномірного переходу між знятим волоссям і тим, яке залишилося зверху. На тім'яній зоні волосся стригли за способом "на пальцях" або філірували. Лінія окантовки у стрижці "напівбокс" була трохи нижче; використовували машинку № 2.
Рис. 5.8. Зачіски з хвилями і валиками:
а - вечірня зачіска з валиками;
б - з укладанням волосся хвилями за вуха;
в, г - з хвилями без проділу;
д - напрями хвиль на потилиці збігаються;
е - зачіска з боковим проділом;
є - з проділом посередині голови
Рис. 5.9. Форми борід у 30-40 роки XX ст.:
а - клиноподібна; б - французька гостра; в - французька кругла; г - лопаткою; д - російська широка; е - російська вузька
Стрижка "полька" вважалася подовженою і мала три варіанти: довга, напівдовга, коротка. Вона була без окантовки на потилиці й дуже плавно сходила "нанівець". Окантовку виконували лише на скронях та над вухами. Зверху волосся залишали подовженим, зачісували від обличчя або набік. Межу між волоссям, зведеним "нанівець", і довгим зверху обробляли "тушовкою" та "шліфовкою". А У 40-ві роки XX ст. чоловічі зачіски залишилися без змін. Воєнний та післявоєнний час характерний практичною короткою стрижкою. До зачісок попереднього періоду в час війни додалася стрижка "наголо". У моді були невеличкі вуса, а бороди носили дуже рідко. Вдосконалювалася техніка виконання чоловічих стрижок. Перукарі використовували у роботі спеціальні щітки для укладання волосся, філірувальні ножиці та бритви. Волосся оббризкували одеколоном і туалетною водою.
Жіноча мода 40-х років порівняно з чоловічою була різноманітнішою в основному щодо деталей і художнього оформлення, ніж силуету. Наприк-лад, носили коси, разом із тим модним вважалося напівдовге волосся (рис. 5.10).
Жінки робили валики на потилиці, укладали їх у сітки (рис. 5.11 а). Над чолом часто виконували буклі, зустрічні валики (рис. 5.11 б).
Після Другої світової війни у перукарському мистецтві з'явилися нові течії. Поширилася мода на високі над чолом зачіски з хвилями, великими локонами. Багато жінок робили перманент, збивали волосся в дрібні кучері (рис. 5.12).
Із створенням у 1947 р. колекції Крістіана Діора "Нью лук" ("Новий вигляд") у моду ввійшли стрижки помірної довжини. Зачісці надавали пишності за рахунок накручування.
Рис 5.10. Зачіски з напівдовгого волосся
Рис. 5.11. Модні зачіски 40-х років:
а - валикоподібна, доповнена сіткою; б- з підібраним волоссям і кучерями на тім'ї
Зачіски, що з'явились під впливом моди "Нью лук", мали об'єми на скронях та дещо підняту маківку. Для цього волосся накручували на декілька бігуді. Така нескладна технологія створення форми базувалась на простій стрижці, що мала прямий зріз або півколом.
У 40-ві роки XX ст. з'явився лак для волосся, що значно розширило можливості перукарів створювати нові зачіски, втілювати творчі фантазії й певним чином вплинуло на поширення конкурсних змагань.
Рис. 5.12. Популярні зачіски післявоєнного часу
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Будур Н. История костюма. - М.: Олма-Пресе, 2001.
2. Васіна З. Український літопис. Вбрання. - Т. 1. - К.: Мистецтво, 2003. 26 с.
3. Золотов Ю. Французский портрет XVIII ст. - М.: Иск, 1968.
4. Иллюстрированная инциклопедия мод/ Под ред. Л. Кибаловой. Прага: Артия, 1986. - 320 с.
5. Кирсапова Р. Сценический костюм и театральная публика в России XIX ст. - М.: Артист, 2000.
6. Коконова Й., Самсонадзе Н. Женщина й ее платье: Век XX. М.: Инкомбук, 2000. - с. 63.
7. Костюм / Под ред. Ф. Ф. Комиссаржевского. - СПб.. 1910. - 176 с.
8. Матейко К. М. Український народний одяг. - К.: Наукова думка, 1996.
9. Матейко К. М. Український народний одяг: Етнографічний словник. - К.: Наукова думка, 1996. - 112 с.
10. Мода й стиль. Современная єнциклопедия. - М.: Аваита, 2002.
11. Плаксина 3. Б. й др. История костюма, стили и направлення. - М.: 2003.
12. Пономарьжов А. Українська минувшина. - К.: Либідь, 1993.
13. Стамеров К. К. Нариси з історії костюмів. Ч. 1, 2. - К.: Мистецтво, 1978. - 192 с.
14. Стельмащук Г. Г. Традиційні головні убори українців. - К.: Наукова думка, 1993. - 168 с.
15. Українське народне мистецтво: Вбрання / Під ред. В. Г. Білозуба та ін. - К., 1961.
16. Ясіевич В. Про стиль і моду. - К.: Мистецтво, 1968.

 
 

Цікаве

Загрузка...